• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: informer.rs/sputnjik

05.07.2023

15:27

Dva su načina da se završi rat! Medvedev: Borbe bi se okončale za nekoliko dana!

Reuters/Shutterstock

Vesti

Dva su načina da se završi rat! Medvedev: Borbe bi se okončale za nekoliko dana!

Svaki rat se može završiti brzo: ili mirovnim sporazumom ili onako kako su postupile Sjedinjene Američke Države 1945. godine kada su upotrebile svoje nuklearno oružje protiv japanskih gradova i njihovih civila, izjavio je zamenik predsednika Saveta bezbednosti Rusije Dmitrij Medvedev.


- Uopšte, svaki rat, čak i svetskih razmera, može brzo da se okonča – ili tako što se potpiše mirovni sporazum ili, ako se učini ono što su Amerikanci uradili 1945. godine, kada su primenili svoje nuklearno oružje i bombardovali dva japanska grada - Hirošimu i Nagasaki. Oni su tada, zaista, okončali vojni pohod, a cena za to je život gotovo 300 hiljada civila - rekao je Medvedev u videu koji je objavljen na njegovom Telegram kanalu.

On je, takođe, ocenio da bi se specijalna operacija Rusije u Ukrajini završila bukvalno za nekoliko meseci da su SAD i njihovi vazali prestali da snabdevaju Ukrajinu oružjem. Istovremeno, Medvedev je dodao da, ako bi se isporuke oružja odmah prekinule, borbe bi se završile za nekoliko dana.

Bombardovanje japanskih gradova Hirošime i Nagasakija atomskim bombama odigralo se 6 i 9. avgusta 1945. Bombardovanje je izvedeno po odluci američkog predsednika predsednika Harija Trumana. Naređenje su izvršili američki bombarderi. To je bilo prvi put u istoriji da je nuklearno oružje upotrebljeno u ratu. Ovaj čin doveo je do okončanja Drugog svetskog rata.



Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

Politika

TV

"U sredu sa Bojanom Bilbijom" - Novi radijski format koji može i da se gleda
Live TV

"U sredu sa Bojanom Bilbijom" - Novi radijski format koji može i da se gleda

Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.

05.06.2026

16:31

Emisija koja pomera granice! Gledajte “Na merama” sutra od 20h!
Live TV

Emisija koja pomera granice! Gledajte “Na merama” sutra od 20h!

U prethodnoj epizodi Informerove emisije “Na merama” otkrili smo koga to traži novinar blokader Mladen Savatović, čime se zanima političar u pokušaju Đorđe Stanković, gde se skriva najbolji drugar rektora politikanta Vladana Đokića, Nebojša Bojović, kako se opušta propali aktivista Petar Đurić…

05.06.2026

12:55

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Zabava

Premijera predstave "Luna Luna Park"
Kultura

Premijera predstave "Luna Luna Park"

Pozorište lutaka "Pinokio" sa ponosom najavljuje premijeru predstave "Luna Luna Park", u režiji Fabricija Montekija, koja će se održati u subotu 6.juna u 19:00 časova.

04.06.2026

11:51

Magazin

Džet set