U italijanskom obalskom gradu Tore del Greko u blizini Napulja danas oko podneva srušila se trospratna stambena zgrada.
Korijere del Mecođorno prenosi da se iznenada čula zaglušujuća buka, nakon čega je tu ulicu prekrio dim.
Navodi se da se zgrada u istorijskom centru grada urušila za svega nekoliko sekundi. U njoj je živelo pet porodica, ali se navodi da je srećom većina stanara bila na plaži u trenutku nesreće.
Policajcima i vatrogascima koji su tu stigli u otkopavaju ruševina odmah su pomogli i prolaznici koji su tu zatekli, prenosi Kurir.rs.
Un palazzo di tre piani è crollato a Torre del Greco, in corso Umberto 61. L'edificio era abitato. Non è ancora chiaro il numero di abitanti dello stabile. Sul posto, i carabinieri e i mezzi di soccorso. Stiamo seguendo la vicenda. Per ora è stata estratta viva una ragazza. pic.twitter.com/7BTpS0383N
— Francesco Borrelli (@NotizieFrance) July 16, 2023
Potom je primećeno curenje gasa iz objekta, zbog čega je naređeno da se od ruševina udalje svi osim profesionalnih spasilaca koji su izvukli žive dva muškarca i devojku do 19 godina.
Oni su prevezeni u bolnicu vozilima Hitne pomoći, a jedan od muškaraca je u teškom stanju, dok spasioci nastavljaju da traže ostale preživele.
U trenutku rušenja zgrade u njenoj blizini su prolazili muškarac i devojčica koji su lakše povređeni.
Zbog štrajka u italijanskom vazdušnom saobraćaju otkazano je skoro 1000 letova, a prema navodima sindikata koji su pozvali na štrajk odziv je veliki i zaposleni u vazduhoplovnoj industriji zahtevaju novi kolektivni ugovor šest godina nakon isteka prethodnog ugovora.
Italijanski ministar spoljnih poslova Antonio Tajani izabran je za lidera konzervativne partije Forca Italija koju je pre 29 godina osnovao medijski tajkun Silvio Berluskoni, koji je preminuo u junu.
Italija planira da kupi borbene tenkove nemačke proizvodnje ''Leopard 2'' kako bi pojačala svoje kopnene snage nakon ruske invazije na Ukrajinu, izjavila je danas podsekretarka za odbranu Isabela Rautidanas tokom obraćanja u italijanskom parlamentu.
Jedan stariji čovek se nalazi na odeljenju za infektivne bolesti u bolnici Santisima Trinita u Kaljariju, na ostrvu Sardinija, nakon što je potvrđeno da je zaražen kolerom.
Nakon što je pilotu pozlilo putnica malog aviona preuzela je tokom jučerašnjeg leta kontrolu nad letelicom i prinudno je prizemljila na jedno ostrvo u američkoj saveznoj državi Masačusets, saopštila je policija.
Savetnik Bele kuće za nacionalnu bezbednost Džejk Salivan izjavio je danas da administracija američkog predsednika Džozefa Bajdena ostaje zabrinuta da će Severna Koreja izvršiti još jedan test napredne interkontinentalne balističke rakete.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Zbog štrajka u italijanskom vazdušnom saobraćaju otkazano je skoro 1000 letova, a prema navodima sindikata koji su pozvali na štrajk odziv je veliki i zaposleni u vazduhoplovnoj industriji zahtevaju novi kolektivni ugovor šest godina nakon isteka prethodnog ugovora.
Stalni predstavnik Rusije pri OEBS-u Dmitrij Poljanski upozorio je da se Evropa, prema oceni Moskve, približava opasnoj granici direktnog sukoba sa Rusijom, jer se evropske države sve dublje uključuju u rat u Ukrajini.
Poznata novinarka Gordana Uzelac oštro je reagovala na najnovije sramne pretnje koje su upućene liderima Srpske napredne stranke od strane tajkunskih novinara i blokadera.
Opozicioni korisnik Iksa Vukša Dragović objavio na je na toj društvenoj mreži "objedinjeni spisak" onoga Nevladinih organizacija (NVO) i njihovog finansiranja u Srbiji.
Voditeljka tajkunske televizije Nova S Nevena Madžarević upropastila je u programu uživo svog kolegu, inače mrzitelja Srbije broj jedan, Željka Veljkovića, i to zbog teme Ekspa 2027.
Stanovnici Rume organizovali su juče veličanstven doček za grupu građana koja je peške krenula iz Sremske Mitrovice ka tom mestu oko 16 časova i tamo stigla u 20.50 sati.
Novi skandal na tajkunskoj televiziji N1 - Raša Nedeljkov iz CRTE pokušao je po ko zna koji puta da slaže narod o navodnoj upotrebi zvučnog topa nad demonstrantima 15. marta 2025. godine, a onda je osvanuo dokaz.
Tokom aprila meseca 2026. godine, prosečna bruto zarada iznosila je 168.008 dinara, dok je prosečna zarada bez poreza i doprinosa (neto) iznosila 121.805 dinara.
U Višem sudu u Nišu za danas, 26. jun, zakazano je saslušanje maloletnog M. M. (13), koji je 5. oktobra 2023. godine u Niškoj Banji usmrtio svog školskog druga Andreja Simića (13). Pošto je u trenutku izvršenja dela imao manje od 14 godina, on je prema zakonu krivično neodgovoran i od tada se nalazi na lečenju u psihijatrijskoj ustanovi u Beogradu.
Vuk Vulević, državljanin Crne Gore poreklom iz Berana, već dugo se nalazi u fokusu bezbednosnih službi regiona zbog povezanosti sa brojnim istragama koje se odnose na organizovani kriminal. Iako je njegovo ime dovođeno u vezu sa više teških krivičnih dela, za neka od njih nikada nije osuđen, dok je u pojedinim slučajevima oslobođen optužbi.
U nastavku aktivnosti Specijalnog državnog tužilaštva (SDT) i Specijalnog policijskog odjeljenja (SPO), tokom jučerašnjeg dana privedene su još četiri osobe zbog sumnje da su učestvovale u krijumčarenju cigareta.
Milja Vujanović, nekadašnja Mis Srbije i filmska diva imala je život dostojan filma. Doživela je tešku tragediju nakon što ju je verenik upucao, ostavivši je paralizovanu sve do smrti 2005. godine.
Mnogi poznati srpski glumci tumačili su uloge raznih istorijskih ličnosti: od političara, kraljeva, pa do naučnika i pisaca, a ko je od njih bio najautentičniji, procenite sami.
Glumica Dženifer Grej nedavno je govorila o filmu "Krvava zora" koji je snimala sa kolegom Patrikom Svejzijem gde je posebno opisivala snimanje "vrućih scena".
Slavna pevačica Ariana Grande slučajno je pokazala dojku kroz tanku kariranu haljinu, a sporna fotografija je brzinom svetlosti zapalila društvene mreže.
Ako tražite brz, jednostavan i provereno ukusan desert, ova pita je pun pogodak. Kremasta poput krempite, a daleko lakša za pripremu, idealna je za svaku priliku, od porodičnog ručka do iznenadnih gostiju.
Ako sanjate o odmoru uz kristalno čisto more, netaknutu prirodu i plaže bez gužve, grčko ostrvo Alonisos moglo bi da bude idealan izbor za vaše sledeće putovanje.
Jedan preslatki zlatni retriver po imenu Marfi postao je prava internet senzacija nakon što je njegov vlasnik zabeležio urnebesan pokušaj da se domogne komadića pržene slanine ostavljenog na kuhinjskom pultu.
Ako niste zadovoljni svojim seksualnim životom, đumbir bi mogao da bude jednostavno rešenje. Istraživanja pokazuju da ovaj začin može pozitivno uticati na seksualnu funkciju, ali efekti su zabeleženi samo kod žena.
Jutjuber Baka Prase nastavio je da iznenađuje svoje pratioce, pa je tako maturante odvezao na proslavu u Beogradu, dok su ga ljudi pozdravljali uz aplauz i osmeh na licu.
Pevač Sloba Vasić ponovo se oglasio na društvenim mrežama nakon teškog perioda kroz koji je prošao, a novom objavom mnogima je stavio do znanja da mu je trenutno najpotrebniji mir.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.