• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer

17.07.2023

17:02

Na tržište stiže pivo u prahu! Mnogo je nepoverljivih, ali ima neke prednosti u odnosu na pravo (VIDEO)

Freepik.com

Vesti

Na tržište stiže pivo u prahu! Mnogo je nepoverljivih, ali ima neke prednosti u odnosu na pravo (VIDEO)

Podeli vest

Nemačka pivara „Neuzeller Klosterbräueri“ napravila je lager pivo u prahu, koje se pravi dodavanjem vode i mešanjem. Navodno je rezultat hladno, gazirano piće koje izgleda kao da je točeno.

Iz pivare tvrde da se koristi manje materijala poput flaša i vode. Takođe smanjuje troškove transporta, pa osim što je praktičnije, utiče pozitivno na životnu sredinu.

Naravno, mnogi su sumnjičavi prema ovom proizvodu, što ne čudi generalnog direktora pivare Stefana Fričea.

- Mi znamo da će ljubitelji klasičnog pilsnera i svi entuzijasti zanatskog piva, posebno u Nemačkoj, u početku biti skeptični prema našem proizvodu. Reč je o promeni paradigme poslovanja sa pivom, a ne samo o uvođenju novog proizvoda na tržište - rekao je on za lokalne medije, prenosi Times Now News.

Iako je pivo u prahu za sada bez alkohola, "Neuzeller Klosterbräueri" tvrdi da će uskoro ponuditi verziju koja sadrži alkohol.

Kasnije ove godine, kompanija će lansirati bezalkoholnu verziju pića i prvo će ciljati područja koja su "transportno intenzivna" u Aziji i Africi.

Jedan od rukovodioca pivare, Helmut Friče, smatra da je pravo vreme da se preispita efikasnost tradicionalne proizvodnje piva.

- Pošto pivo sadrži do 90 odsto vode, milijarde litara vode se prenosi kupcima širom sveta. Već štedimo novac na transportu sa stanovišta životne sredine, ali još uvek ne na korišćenju resursa i troškovima proizvodnje - dodao je on.

Inače, ova pivara je poznata je po inovacijama, pa su tako proizveli pivo od krompira i, kako ga oni zovu, "pivo protiv starenja".

 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

Politika

Bakarec: Kršenje zakona tužiteljke Savović - bez posledica!
Kolumne

Bakarec: Kršenje zakona tužiteljke Savović - bez posledica!

Nakon što je u javnost dospeo audio-snimak na kojem tužiteljka Bojana Savović iz Višeg javnog tužilaštva u Beogradu, na sastanku „plenuma“ savetuje studente blokadere i opisuje im kako ona i njene kolege, politički tužioci i sudije, krše zakon, rasprava u javnosti ne jenjava.

22.02.2026

18:37

Exatlon

TV

Očekujte neočekivano! Gledajte "Na merama" u subotu od 20h
Live TV

Očekujte neočekivano! Gledajte "Na merama" u subotu od 20h

Prethodne sedmice u Informerovoj popularnoj emisiji "Na merama" otkrili smo vam da li je rektor Vladan Đokić i dalje poželjan za studente blokadere, kako van reflektora izgleda voditeljka Maja Nikolić, da li je političarka u pokušaju Biljana Đorđević uspela da sebe predstavi kao "ženu iz naroda", kuda šetaju najpoznatiji najbolji drugari naše javne scene - Čedomir Jovanović i Aleksandar Kos…

20.02.2026

10:18

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Zabava

Magazin

Džet set