• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Tanjug/Informer

29.07.2023

23:50

Kijev će poludeti! Mask zabranio ukrajinskoj vojsci pristup Starlinku zbog Krima!

Reuters/Printscreen Telegram/Rybar

Vesti

Kijev će poludeti! Mask zabranio ukrajinskoj vojsci pristup Starlinku zbog Krima!

Podeli vest

Američki milijarder Ilon Mask odbio je da Ukrajini da pristup mreži Starlink u blizini Krima, piše Njujork tajms.

- Prema izvorima koji su upoznati sa situacijom, Mask je tokom sukoba nekoliko puta ograničavao pristup Starlinku. U jednom trenutku je odbio zahtev ukrajinske vojske da uključi terminal u blizini Krima - navodi se u članku njujorškog dnevnika. 

Prema pisanju lista, to je uticalo na strategiju na bojnom polju.

Mask, kako se navodi, ima „crvene linije" koje ne prelazi, a među njima je i potencijalni napad Oružanih snaga Ukrajine na Krim uz pomoć njegovih tehnologija. 

Mask je takođe prekinuo pristup ukrajinskoj vojsci nekim terminalima Starlinka zbog neplaćanja 2.500 dolara mesečnog zakupa za svaku instalaciju.

Starlink je satelitska mreža dizajnirana da obezbedi širokopojasni pristup internetu bilo gde u svetu. 
Od 2018. godine projekat sprovodi Spejs eks u vlasništvu Ilona Maska.
 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Lažljivi blokaderi, zar vas nije nimalo sramota?! Ovo su simptomi nakon korišćenja zvučnog topa - pametnom dovoljno!
Politika

Lažljivi blokaderi, zar vas nije nimalo sramota?! Ovo su simptomi nakon korišćenja zvučnog topa - pametnom dovoljno!

Jedna od velikih laži blokadera je tvrdnja da je tokom protesta 15. marta 2025. godine na okupljene pušten zvuk iz "zvučnog topa", a te očigledne laži je prihvatio čak i Evropski parlament koji je zvučni top uključio u rezoluciju protiv Srbije. Takvo oružje je verovatno korišćeno u Venecueli kada je kidnapovan tamošnji predsednik Nikolas Maduro, a ovo su simptomi nakon njegove upotrebe.

14.01.2026

17:42

Exatlon

TV

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Zabava

Magazin

Džet set