(VIDEO) Avion se srušio nasred prometne ulice, eksplodirao, a svi putnici ostali živi! Snimak ovog čuda morate videti
Podeli vest
Neverovatna scena odigrala se u prometnoj ulici nigerijske prestonice Lagosa - sportski avion pao je usred gužve, nedaleko od benzinske pumpe, pored cisterne, eksplodirao, ali - niko nije poginuo!
Laki avion "Džabiru J430" kompanije "Air First Hospitality & Tours" leteo je iznad prometne oblasti Oba Akran u nigerijskoj prestonici Lagosu kada je bio prinuđen da prinudno sleti u utorak oko 15 časova po lokalnom vremenu. I onda se bukvalno dogodilo čudo, javlja "Daily Mail".
Da bi se suprotstavile kineskoj pretnji, Sjedinjene Države planiraju da pošalju trupe u Australiju i rasporede špijune u Kanberi, ovo piše Londonski Tajms.
Mnoge generacije vojnika i oficira Vazdušno-desantne vojske ispisali su svetle, nezaboravne stranice u herojskom letopisu Oružanih snaga naše zemlje, poručio je lider Rusije.
02.08.2023
09:47
Ljudi koji su se zatekli na licu mesta u trenutku eksplozije su prvo panično počeli da beže na sve strane, ali su se mnogi brzo vratili kako bi ugasili požar.
U avionu su bile dve osobe - pilot i putnik - koje su čudom preživele nesreću, saopštio je Nigerijski biro za bezbednosne istrage.
Da čitava situacija bude još neverovatnija, na snimku može da se vidi kako pilot izlazi iz olupine i odlazi, doduše povređen. U foto-galeriji on je na poslednjoj fotografiji, na kojoj se vidi kako hoda uz pomoć dva muškarca.
Stalni sekretar Državne agencije za vanredne situacije u Lagosu dr Olufemi Oke-Osaniintolu rekao je da su sve povređene osobe prebačene u bolnicu.
On je ranije izjavio da je helikopter sleteo na put ispred zgrade Ujedinjene banke za Afriku u Lagosu i da su četiri osobe prebačene u bolnicu.
- U avionu su bile dve osobe - rekao je Ali Ibrahim Farinloje, kordinator za jugozapadnu zonsku kancelariju nigerijske Agencije za upravljanje vanrednim situacijama.
- Kontrolni toranj je potvrdio da su u avionu bile samo dve osobe, a ne četiri. Tri kratera na licu mesta nastala su od udara o tlo - još je dodao.
Odmah je pokrenuta istraga kako bi se utvrdilo šta je uzrok ove neverovatne nesreće sa srećnim krajem.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Da bi se suprotstavile kineskoj pretnji, Sjedinjene Države planiraju da pošalju trupe u Australiju i rasporede špijune u Kanberi, ovo piše Londonski Tajms.
Ambasadorka Izraela u Bosni i Hercegovini Galit Peleg oštro je protestovala zbog organizovanja koncerata Marka Perkovića Tompsona u Širokom Brijegu u BiH prošle nedelje.
Dragan J. Vučićević priznao je u Kolegijumu kako ga je zatekla vest da je jedan opozicioni političar obelodanio kandidaturu za predsednika, a kada je video o kome se radi, usledilo je ogromno iznenađenje.
Večeras se u Srpskom narodnom pozorištu u Novom Sadu održava svečana akademija povodom dva veka od osnivanja Matice srpske, najstarijeg srpsko književno, naučnog i kulturnog društva, a kako je otkrila reporterka Informera Branka Lazić, blokaderi dolaze u taj grad kako bi pokušali da unište ovu manifestaciju.
Građani Kule zaslužuju političku borbu ideja, a ne politički cirkus. Ko zaista želi da govori o nasilju, mora najpre da pogleda sopstvene postupke. Sve drugo je jeftina retorika – glasna, zapaljiva i opasno neodgovorna.
Ovu kolumnu pišem na Dan državnosti Republike Srbije, nadajući se da smo posle dva veka od Karađorđevog ustanka ili “Srpske revolucije”, kako su borbu Srba za oslobođenje od Turaka nazvali neki zapadni istoričari, naučili koliko je očuvanje tog nasleđa važno.
U emisiji "Druga strana Exatlona", koja se emituje samo na Informer televiziji takmičarka Nevena Petrović uporedila je suparnicu iz Plavog tima Milicu Balać, sa likom iz igrice.
Prethodne sedmice u Informerovoj hit emisiji "Na merama" otkrili smo vam kako izgleda kad advokat blokader Božo Prelević pokušava da se kulturno uzdiže, šta sada radi “penzionisani” košarkaš Željko Rebrača, koja je omiljena “disciplina” političara u pokušaju Pavla Grbovića, na koji način se opušta pevačica Marija Šerifović, kakva je dnevna rutina političarke Slavice Đukić Dejanović, te koliko se na jednom protestu zadržao samozvani revolucionar Miša Bačulov…
Andrijana Arnautović, generalni sekretar SRS i Aleksandar Jerković iz Odbora za kontrolu i opservaciju gostujući u Info jutru komentarisali su kandidate na tzv. studenstkoj listi.
Tim "Flux Deluxe" Matematičke gimnazije iz Beograda pobednik je 20. najvećeg evropskog timskog takmičenja iz fizike "Fyziklani" za učenike srednjih škola.
Direktor Koridora Srbije Aleksandar Antić, oglasio se na društvenoj mreži "Instagram" nakon sastanka sa predsednikom kompanije Azvirt - Kamilom Alijevim i direktorom Azvirta u Srbiji - Muratom Turkogluom.
Policija u Beogradu, u saradnji sa Trećim osnovnim јavnim tužilaštvom u Beogradu, uhapsila je I. L. (68) zbog sumnje da јe izvršio sedam krivičnih dela prevara.
Muškarac S. V. (21) koji je osumnjičen da je 10. februara u Ulici Doža Đerđa u Novom Sadu izbo takstitu i oteo mu 110 hiljada dinara uhapšen je, a sada je objavljen i snimak.
Nikola Simić, publici je ostao upamćen kao večito gunđalo iz filmskog serijala "Tesna koža", ali u privatnom životu Nikola je bio sušta suprotnost tom liku.
Na dan kada je njegova ćerka, Maja Hok, izgovorila sudbonosno "da" u tajnoj ceremoniji na Menhetnu, glumac Itan Hok pojavio se u crnoj kombinaciji od glave do pete.
Na konferenciji za novinare povodom otvaranja 76. izdanja Berlinskog filmskog festivala, predsednik žirija Vim Venders izjavio je da "filmovi ne treba da zauzimaju političke stavove" zbog čega su umetnici počeli da napuštaju Berlinale.
Džulija Foks, američka glumica, model i umetnica, zasenila je pistu na reviji "ASAP Rockyja" u Njujorku, pojavivši se u izdanju koje je bilo nemoguće ignorisati.
Pevačica Nadica Ademov konačno je progovorila o neprijatnom incidentu koji je doživela tokom dočeka Nove godine, kada je napustila nastup zbog nesuglasica sa organizatorima oko satnice.
Učesnik rijalitija Elita 9 Anđelo Ranković tokom sinoćne emisije slomio se pred kamerama i zaplakao na sav glas, a povod za emotivni istup bila je - njegova majka.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar