Rusija je najavila da će dodavanjem novih članica grupa zemalja BRIKS biti dodatno ojačana, jasno stavljajući do znanja da podržava ideju proširenja grupacije, u koju, uz Rusiju, ulaze i Brazil, Indija, Kina i Južnoafrička Republika.
Moskva sve više vidi grupu ekonomija u usponu kao važnu protivtežu Zapadu predvođenom SAD u globalnim poslovima.
- Naravno, verujemo da će širenje BRIKS-a, na ovaj ili onaj način, doprineti daljem razvoju i jačanju organizacije - rekao je portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
Peskov je komentarisao izjavu brazilskog predsednika Luiza Inasija Lule da Silve da je "izuzetno važno" da se Saudijska Arabija, Argentina i Ujedinjeni Arapski Emirati priključe BRIKS-u ako to žele.
Ruska vizija suprotstavljanja američkoj dominaciji
Peskov je podsetio i da Rusija ima konstruktivne odnose sa sve tri zemlje, ali da smatra da ništa ne treba raditi na brzinu, odnosno ne pre nego što se o tome razgovara na samitu BRIKS-a u Južnoj Africi od 22. do 24. avgusta.
Napori BRIKS-a su deo ruske vizije suprotstavljanja dominaciji SAD i izgradnje „multipolarnog sveta“.
Rusija održava odnose sa zemljama koje su se uzdržale od osude vojne akcije u Ukrajini i želi da poveća trgovinu sa njima i neutrališe zapadne sankcije ruskoj ekonomiji.
Rusiju će ovog meseca u BRIKS-u predstavljati ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov, nakon što je ruski predsednik Vladimir Putin odlučio da ne učestvuje zbog naloga za njegovo hapšenje koji je izdao Međunarodni krivični sud zbog navodnih ratnih zločina u Ukrajini, što Moskva negira.
Portoarol Kremlja Dmitrij Peskov izjavio je danas da se u Moskvi sprovode mere PVO. Kako je naveo o tome svedoči obaranje svih ukrajinskih dronova koji su protekle noći lansirani u napadu na rusku prestonicu.
Iako nije postignut nikakav konkretan dogovor na sastanku između pomoćnika predsednika Rusije Jurija Ušakova i izaslanika pape Franje kardinala Matea Zupija, oni su se saglasili da nastave dijalog ako bude potrebno, rekao je danas novinarima portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
Rusija i njeni partneri iz BRIKS-a uskoro će objaviti vesti koje će šokirati svetska tržišta. Ove zaključke je podelio američki finansijski stručnjak, bivši savetnik CIA Džejms Rikards.
Rusija će kazniti ukrajinske političare koji pozivaju na "ubijanje Rusa", Rusima niko ne sme da preti, rekao je portparol Kremlja Dmitrij Peskov, prenosi novinar Pavel Zarubin na Telegramu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Portoarol Kremlja Dmitrij Peskov izjavio je danas da se u Moskvi sprovode mere PVO. Kako je naveo o tome svedoči obaranje svih ukrajinskih dronova koji su protekle noći lansirani u napadu na rusku prestonicu.
Najpoznatiji nemački dnevni list specijalizovan za ekonomiju Handelsblatt objavio je komentar investitora Jana Ružičke, koji je podržao ideju predsednika Srbije Aleksandra Vučića i premijera Albanije Edija Rame o postepenom članstvu u EU.
Blokaderski advokat Čedomir Čeda Kokanović brutalno je izvređao veliki broj građana koji su danas prisustvovali istorijskom skupu "Srbija, jedna porodica" koji je održan u centru Beograda.
Od večeri 15. marta, kada su tokom petnaestominutne tišine na protestu u Beogradu nastale scena panike i, kako se kasnije ispostavilo režirane predstave od strane blokadera, srpska javnost našla se pod lavinom medijskih tvrdnji, kategoričnih zaključaka i senzacionalnih naslova o navodnoj upotrebi takozvanog zvučnog topa.
U Beogradu je danas održan veliki skup SNS-a, na kojem je, prema procenama MUP-a, bilo više od 200.000 ljudi, a to je, izgleda, zasmetalo hrvatskim medijima, koji su odmah počeli negativno da pišu o ovom skupu.
Srpkinja je tokom letovanja u Kalitei doživela strašnu neprijatnost, kada je grupa tinejdžera tokom noći upala u dvorište smeštaja, a jedan od njih izvršio je veliku nuždu u bazenu.
Grupacija "Stelantis" najavila je povratak malih gradskih električnih automobila na tržište, a najveću pažnju privukla je nova "fiat panda", koja će se proizvoditi u Italiji. Početna cena iznosiće oko 15.000 evra.
Novootvorenom deonicom Moravskog koridora, od Čačka do Kraljeva, od zvaničnog puštanja u saobraćaj, pa do 16:00 sati, prošlo je 7.960 vozila, saopštilo je danas preduzeće "Putevi Srbije".
Ono što se dešava iza zatvorenih vrata izolovanih sredina i pod uticajem bolesnog uma nekada prevazilazi najgore horor filmove. Kada se u četiri zida ili u glavi pojedinca spoje nelečena šizofrenija, paranoja i okultizam, nastaje katastrofa.
Darko Vesković Prika, koji je brutalno likvidiran u ponedeljak 22. juna 2026. godine u kafiću u beogradskom naselju Kumodraž, danas je sahranjen na Centralnom groblju u Beogradu.
Više javno tužilaštvo u Beogradu podiglo je optužnicu protiv Andrije S. (20) zbog sumnje da je 10. decembra 2025. godine u jednom ugostiteljskom objektu na Vračaru, pokušao da ubije Vuka Bajruševića, i jer je neovlašćeno nosio vatreno oružje i municiju.
Više javno tužilaštvo u Beogradu pokrenulo je istragu protiv četvorice muškaraca zbog postojanja osnova sumnje da su 5. juna 2026. godine izvršenjem različitih krivičnih dela učestvovali u bacanju bombe na porodičnu kuću S.Č. na teritoriji opštine Novi Beograd.
Slavni glumac i reditelj Radoš Bajić odlučio je da svoj godišnji odmor provede u Srbiji, tačnije u svom voljenom zavičaju, selu Medveđa kraj Trstenika.
Zaboravite na klasičnu "misionarsku" rutinu od dva minuta, donosimo vam 3 brutalne poze koje garantuju eksploziju u spavaćoj sobi i teraju žene na vrištanje.
Nemačka influenserka Eda Elisa našla se u neprijatnoj situaciji na aerodromu kada joj je, neposredno pred let, rečeno da ne može da uđe u avion zbog odeće koju je nosila.
Tokom jula, Bikove, Vodolije i Jarčeve očekuju povoljne okolnosti koje bi mogle da im donesu dodatne prihode, reše dugove i otvore vrata novim poslovnim prilikama.
Bivša rijaliti učesnica i reperka Dia Kostić, otkrika je da je pevač Era Ojdanić svojevremeno hteo da joj kupi nekretninu u rodnom kraju, Vrnjačkoj Banji.
Pevačica Elena Kitić na početku svoje karijere negovala je provokativan imidž, a sada su se svi iznenadili novim - smernim izgledom ćerke Mileta Kitića i Marte Savić.
Starleta Atina Ferari oglasila se nakon što je isplivao snimak sa jučerašnjeg koncerta "Južnog vetra" na kojem joj obezbeđenje nije davalo da uđe na ulaz koji je htela, te je objasnila šta se desilo.
Nekadašnja rijaliti učesnica Kristina Spalević nedavno je ponovo prijavila policiji bivšeg partnera Kristijana Golubovića, a sada je otkrila detalje o njihovom odnosu.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.