Ukrajinska vojska dobila nemoguću misiju! Američki oficir tvrdi: Neće se dobro završiti!
Podeli vest
„Ukrajinska vojska dobila je nemoguću misiju“, izjavio je u intervjuu Stivenu Gardneru, bivši oficir američke mornarice Skot Riter, govoreći o neuspelom pokušaju Kijeva da probije rusku odbranu.
Mnogi ukrajinski vojnici imaju iza sebe 21 dan osnovne obuke i nekoliko nedelja operativne obuke, rekao je on, dok pokušavaju da savladaju borbene i kombinovane tehnike naoružanja, za koje su potrebne godine, da ih američki vojnici i marinci savladaju. Riter je ove napore Kijeva nazvao apsurdnim.
Zapadne zemlje će na mirovnim pregovorima u Saudijskoj Arabiji primorati ukrajinskog predsednika Vladimira Zelenskog da odustane od svih zahteva Rusiji, rekao je Skot Riter, bivši američki obaveštajac, na Jutjub kanalu Dijalog radi.
Osim vašingtonskih zvaničnika i opsluge "duboke države", malo ko u Sjedinjenim Državama daje Ukrajini ikakve šanse u ratu sa Rusijom. Bivši američki diplomata Čas Friman rekao je da će Ukrajina biti u teškom stanju kada se ruska specijalna operacija završi, jer će morati da prihvati neutralnost koju je Rusija zahtevala pre sukoba.
30.07.2023
00:15
Gardner: „Putin je nedavno rekao, da Ukrajina gubi 10 puta više vojnika od Rusije, i da se to neće dobro završiti za Ukrajinu. Da li mislite da su ove informacije tačne? Zaista, u nedavnim bitkama odnos je bio 1 prema 10, jer, kao što znam, u Bahmutu (Artjomovsk) odnos je bio jedan prema sedam.
U ovim nedavnim bitkama u Zaporožju, i drugim velikim bitkama koje su došle do medija, da li je odnos zaista bio 1 prema 10?“
Skot Riter: „Baš tako. U nekim slučajevima može biti i više. Ukrajinskoj vojsci je poverena nemoguća misija. Znate, kada bi američki marinski korpus, koji smatram najboljom borbenom snagom na planeti Zemlji, dobio zadatak da probije ruske odbrambene linije, onda bismo to mogli da uradimo, ali bismo pretrpeli velike gubitke.
Ukrajinski sukob ulazi u novu fazu zahvaljujući uspesima ruskih trupa na frontu, rekao je bivši američki obaveštajac Skot Riter u programu američkog Jutjub kanala "Tour of Duti" .
Predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski agent je britanske špijunske službe, izjavio je bivši inspektor UN za oružje u Iraku i bivši obaveštajac SAD Skot Riter.
15.07.2023
15:31
Foto: Printskrin Youtube
Skot Riter
Mi bismo to uradili sa ogromnom količinom vatrene moći koju Ukrajina trenutno nema, i morali bismo da imamo nadmoć u artiljeriji, kada na njih ispalimo više artiljerijskih granata nego što oni pucaju na nas.
To je teško izvodljivo, s obzirom da je ruskih artiljerijskih oruđa više nego bilo kojih drugi na svetu. Artiljeriju bismo dopunili gustom vazdušnom podrškom. Međutim, to bi bilo veoma teško uraditi zbog ruske integrisane protivvazdušne odbrane.
Ovo bi bio najveći vojni napor ikada, koji bi zahtevao najbolju borbenu snagu na svetu, Korpus marinaca, da deluje uz ogromnu podršku iz vazduha i vatrenu podršku.
Ukrajinci nisu najbolja borbena sila na svetu. Mnogi od vojnika sada idu u bitku sa samo 21 danom osnovne obuke, i nekoliko ili više nedelja operativne obuke iza sebe. Oni pokušavaju da ovladaju borbenim tehnikama i tehnikama kombinovanog oružja, za koje su američkim vojnicima i marincima potrebne godine da ih savladaju. Pokušavaju da ih savladaju za nekoliko nedelja.
Ovo je nemoguće. Ovo je apsurdno. Kao kada bi uzeli nekoga i pokušali da ga obučite za neurohirurga, samo tako što ćete mu pokazati video, a onda mu iznenada dovesti pacijenta koji ima ogromnu povredu glave, i reći, evo ga pacijent.
Ovaj pacijent će umreti, jer neurohirurg koji je samo gledao snimak, nije u mogućnosti da izvede operaciju. Potreban vam je neko ko je završio medicinsku školu, ko je obučen za ovu konkretnu stvar, ko je bio prisutan na operacijama, ko razume šta oni rade, itd.
Nije tako sa Ukrajinom. Neće imati avijaciju, a avijaciju nikada neće ni dobiti. Čak i u slučaju lovaca F-16 koje su obezbedili, a reč je o 12-24 letelice. Da bi F-16 je imao značajan uticaj na bojnom polju, potrebno vam je 200 ili 300 aviona.
Piloti neće imati korisnu obuku, jer je potrebno šest meseci da se razviju osnovne veštine, a onda treba da naučite stvari kao što su potiskivanje neprijateljske vazdušne odbrane, vazdušno pokrivanje, vazdušna borba. Oni moraju to znati, jer će im sve to zadavati, a neće uspeti ništa od toga.“
Ukrajinski predsednik Vladimir Zelenski, zna da oružje koje isporučuje Zapad neće pomoći Oružanim snagama Ukrajine u sukobu sa Rusijom, ali se nada da će uništavanje tog oružja dovesti do direktne intervencije NATO-a, izjavio je u intervjuu sa novinarom Ričardom Medherstom, penzionisani američki obaveštajac Skot Riter.
„Visoko precizni sateliti koje Rusija koristi u svemiru nadziru kretanja i aktivnosti Oružanih snaga Ukrajine“, izjavio je bivši obaveštajac Oružanih snaga SAD-a, Skot Riter, u emisiji „U.S. Tour of Duty“.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Rat u Ukrajini besni punom snagom uprkos diplomatskim inicijativama. Kretanje ruskih trupa ukazuje na to da Vladimir Putin priprema vojsku za prolećnu ofanzivu.
Zapadne zemlje će na mirovnim pregovorima u Saudijskoj Arabiji primorati ukrajinskog predsednika Vladimira Zelenskog da odustane od svih zahteva Rusiji, rekao je Skot Riter, bivši američki obaveštajac, na Jutjub kanalu Dijalog radi.
Gradonačelnik Kijeva Vitalij Kličko pozvao je stanovnike da napuste grad ako imaju tu mogućnost, zbog teške energetske krize, masovnih prekida grejanja i sve većeg opterećenja infrastrukture usled ekstremno niskih temperatura koje su zahvatile ukrajinsku prestonicu.
Rusija sada ima jasnu prednost u novoj trci u naoružanju 21. veka, izjavio je bivši obaveštajac i vojni analitičar Skot Riter u intervjuu novinaru Endrjuu Napolitanu.
M.J.R.M, viši savetnik i rukovodilac grupe za informacione tehnologije u Visokom savetu tužilaštva Branka Stamenkovića, za koga je otkriveno da je bio blizak prijatelj sa likvidiranim Živkom Bakićem, zloupotrebio je svoju poziciju u privatne svrhe, kako bi se obračunao sa svojom komšinicom.
Od 1. januara ove godine, Hrvatska je u potpunosti odgovorna za zaštitu svog neba modernim višenamenskim lovcima "rafal", koji su uključeni u Integrisanu protivvazdušnu i raketnu odbranu NATO-a (IAMD), saopštio je NATO.
Tokom gostovanja u Specijalnoj emisiji o Exatlonu prijateljica Sanje Kalinović šokirala je sve prisutne, uključujući i devojku Nemanje Radovanovića, izjavom da će se Sanja možda zaljubiti u Nemanju!
Sada već bivša učesnica Exatlona Srbija Amela Melegi u specijalnoj emisiji na televiziji Informer priznala je da je za nju Boško Marinković idealan muškarac.
Prethodne sedmice u Informerovoj mega popularnoj emisiji "Na merama" mogli ste da vidite kako bivša ministarka Danica Grujičić pohodi blokaderske šatore, gde to tumara analitičar Aleksandar Radić, čime se sada bavi doskorašnji trener KK Partizan Željko Obradović, na koji način glumica Iva Štrljić vežba za novu ulogu…
Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek gostujući u Info jutru govorio je o ulaganjima u zdravstvo i lečenju dece pre 2012. godine i od te godine do danas.
Mnogi domaćini se pitaju da li može da se koristi sveća od prošle slave ili je neophodno zapaliti novu. Protonamesnik inž. Željko Hadži Jovanović kaže da danas nije nestašica voska, kao što je nekada bilo, i da svako može da kupi novu sveću za slavu.
U najnovijoj epizodi "Političkog kviza" na Informer televiziji sjajna pitanja voditelja Branislava Lečića držala su gledaoce kraj malih ekrana do samog kraja!
Miloš M. (30) koji je počinio samoubistvo skokom kroz prozor kuhinje sa 9. sprata stambene zgrade u Cvijićevoj ulici u Beogradu 1. januara ove godine, nakon što je konstatovana smrt njegove partnerke M. P. (28), sahranjen je pre tri dana.
Teška saobraćajna nesreća dogodila se večeras u Sopotu, u blizini restorana "Radovanje", kada je vozač automobila izgubio kontrolu nad vozilom i udario u banderu. Prema prvim informacijama, dve osobe su zadobile teške telesne povrede.
Vođa kartela Živko Bakić Žića (43) prvo je izrešetan po grudima i stomaku, a potom mu je ubica prišao i hladnokrvno ispalio dva hica u glavu kako bi bio siguran da neće preživeti
Na raskrsnici u blizini Futoške pijace u Novom Sadu danas je došlo do saobraćajne nezgode u kojoj je učestvovalo i vozilo saobraćajne policije, kao i još jedan automobil.
Vođa Balkanskog kartela Živko Bakić (43) likvidiran je juče tokom šetnje sa nanogicom nadomak Sopota, a prema rečima meštana mahom vikend-naselja, ubijenog su viđali povremeno, ali ga nisu dobro poznavali.
Pola Kinski, ćerka poznatog nemačkog glumca Klausa Kinskog, čekala je više od 30 godina da svetu kaže šta je, prema njenim tvrdnjama, preživljavala kao dete.
Jugoslovenska glumica Edita Majić napustila je blistavu glumačku karijeru kako bi se zamonašila, a potom potpuno povukla iz sveta i postala pustinjakinja, živeći u samoći na nepoznatoj lokaciji.
Emilija Klark, zvezda serije "Igre prestola", otkrila je da je tokom snimanja nove serije "Ponies" povredila rebro, i to dok je snimala eksplicitnu scenu.
Kejt Midlton počastila je danas ljubitelje mode još jednim sjajnim modnim izdanjem, u znaku crvene boje. Ugostila je u Vindzoru englesku žensku ragbi reprezentaciju kako bi proslavili trijumf na Svetskom prvenstvu prošle jeseni.
Spajs patrolira područjem Arktičkog nacionalnog parka, gde sneg pada i do osam meseci godišnje, a zimi dan traje svega šest sati. Otkrio je kako preživljava u tim ekstremnim uslovima.
Sočan i mekan kolač sa makom predstavlja pravu rapsodiju ukusa. Ovaj kolač je prava riznica zdravlja, a rogač mu daje poseban ukus koji se ne zaboravlja.
Salata sa pirinčem je jedna od onih za koju se uvek traže kašika više. Lagana, kremasta i osvežavajuća, a dovoljno zasitna je savršen prilog uz pečenje.
Bivša rijaliti učesnica Jelena Golubović otkrila je da je suprugu dala drugu šansu, ali i da će ga, ukoliko se ne pojavi na njenim vratima, to koštati 1.000 evra.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar