Zaharova sasula istinu u lice italijanskom novinaru: ''Izrešetala'' ga argumentima, pa osula paljbu po NATO i Zapadu!
Podeli vest
Portparolka ruskog ministarstva spoljnih poslova, Marija Zaharova, danas je burno reagovala na pitanje italijanske novinske agencije ANSA.
Marija Zaharova, portparolka ruskog ministarstva spoljnih poslova, danas je burno reagovala na pitanje italijanske novinske agencije ANSA. Pitanje je glasilo:
Demokratski predsednički kandidat Robert Kenedi Mlađi podržao je teze iznete u članku portparolke ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marije Zaharove u listu Komsomolskaja pravda o destruktivnosti municije sa osiromašenim uranijumom koju Vašington isporučuje Ukrajini.
Portparol ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova oštro je reagovala na izjavu šefa evropske diplomatije Žozepa Borelja da je Rusija ekonomski patuljak, ocenivši da u pitanju nije ništa drugo do zavist i bespomoćnost.
19.08.2023
16:48
- Prihodi od izvoza nafte i gasa znatno su smanjeni, rublja je pala, a inflacija raste. U isto vreme, dronovi gotovo svaki dan stižu do Moskve. Koliko će Rusija još moći da održava ovaj sukob?
Usledila je burna reakcija Zaharove:
- To što govorite je smešno. Sjedinjene Države su računale da nećemo izdržati ni mesec dana 2022. godine, nakon što su uvele svoje "paklene sankcije", da se poslužim njihovim rečima - naglasila je, prenosi Index.hr.
Moskva poziva ukrajinske vojnike da okrenu oružje protiv kijevskog režima ili da kapituliraju pred ruskom vojskom, izjavila je portparol Ministarstva odbrane Rusije Marija Zaharova.
Rusija ima podatke da trgovinom organima vladaju, ili da su u to umešani lideri nekadašnje zločinačke "oslobodilačke vojske Kosova", dok se jednom od vođa ove terorističke organizacije trenutno sudi u Hagu.
08.08.2023
07:00
''Ponašaju se kao pravi demoni''
- Na neki su način u pravu: ponašaju se kao pravi demoni, i ni Italija, ni Nemačka, ni Francuska, ni Britanija, pa čak ni same Sjedinjene Države, ne bi se oporavile od takvih sankcija. Bilo koja država NATO raspala bi se u roku od nedelju dana. Ipak, tu smo, živimo, razvijamo se i idemo napred - dodala je.
- Naša ekonomija raste dobrim tempom. Uprkos prilično pesimističnim prognozama koje i dalje dolaze od nekih stručnjaka, uglavnom zapadnih, uprkos svim tim prognozama, Rusija je bila među prvih pet najvećih svetskih ekonomija na kraju 2022. godine. Prema Svetskoj banci, Ruska Federacija napredovala je te je premašila Saveznu Republiku Nemačku po paritetu kupovne moći i veličini ekonomije, što je jedan od najvažnijih pokazatelja - navela je ruska portparolka.
- Na primer, u drugom tromesečju ove godine ruski bruto domaći proizvod porastao je za 4.9 posto u odnosu na isto razdoblje prošle godine. Štaviše, industrije koje nisu povezane s iskorišćavanjem prirodnih resursa, uključujući naftu i gas, rastu još bržim tempom - dodala je.
Foto: EPA-EFE/MAXIM SHIPENKOV
"Stvarnost užasava NATO osovinu zla, podržava nas ceo slobodni svet"
- S nekim državama čiji čelnici nisu podlegli grubom spoljnom pritisku, nego se rukovode vlastitim nacionalnim interesima, naša međusobna trgovina porasla je ne samo za desetine posto nego višestruko, i nastavlja da raste. Naši prirodni resursi se kupuju uprkos nametnutim ograničenjima cena. Rusko gorivo po konkurentnim cenama omogućuje prijateljskim zemljama da drže cene ispod poklopca i da prošire industrijsku i poljoprivrednu proizvodnju, što jača njihovu energetsku sigurnost i ekonomsku stabilnost - rekla je Zaharova.
- Ova stvarnost užasava celu NATO osovinu zla (da, vi ste osovina zla, u to nema sumnje). Iza nas je istina i celi slobodni svet. Ono što stoji iza NATO-a su 'mehurići od sapunice', glad za novcem i moći i nostalgija za kolonijalizmom - rekla je portparol ruskog ministarstva spoljnih poslova.
- Sad o tome koliko ćemo izdržati - kako mi volimo da kažemo, nećete to doživeti. Ujedinili smo se, znamo da idemo do kraja i vidimo da je istina na našoj strani. Dopustite mi da provedem trenutak raspravljajući o činjenicama koje ne dopiru do zapadne publike - dodala je.
"Rusija sama stoji protiv NATO-ukrajinskog vojno-industrijskog konglomerata"
- Danas Rusija zapravo stoji sama protiv NATO-ukrajinskog vojno-industrijskog konglomerata, gde Ukrajina igra ulogu uporišta, bojnog polja i oruđa borbe protiv Rusije, dok zapadne zemlje deluju kao stožer, pozadinski prostor dobavljačima oružja, pružateljima obaveštajnih podataka i određivanju ciljeva - rekla je Zaharova.
- Da, kijevski režim naširoko koristi bespilotne letelice za napad na civilnu infrastrukturu i civile. Ove akcije Kijeva i njegovih NATO-ovih vođa vidimo kao kukavički pokušaj da se obračunaju s civilnim lokacijama i civilima zbog neuspeha 'konraofanzive' i njihove nesposobnosti da preokrenu situaciju na prvoj liniji u svoju korist, uprkos masovnom razmeru zapadne pomoći - rekla je.
- Što se tiče trajanja specijalne vojne operacije, uveliko zavisi od toga koliko brzo će Kijev i Zapad shvatiti da se nećemo pomiriti s postojanjem otvoreno antiruske države na našim granicama, ma kakve bile. To je nemoguće kako sa stajališta bezbednosti Rusije tako i sigurnosti bilo koje druge države - zaključila je Zaharova.
Rusija ima podatke da trgovinom organima vladaju, ili da su, u najmanju ruku, u to umešani lideri nekadašnje OVK, dok se jednom od vođa ove terorističke organizacije sudi u Hagu, napisala je portparolka ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova u autorskom članku za "Rasijskuju gazetu".
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio je danas da SAD više ne učestvuju finansijski u ratu u Ukrajini i da se njegova administracija fokusira na diplomatsko okončanje rata.
Demokratski predsednički kandidat Robert Kenedi Mlađi podržao je teze iznete u članku portparolke ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marije Zaharove u listu Komsomolskaja pravda o destruktivnosti municije sa osiromašenim uranijumom koju Vašington isporučuje Ukrajini.
Vrhovni javni tužilac Zagorka Dolovac, koja je otišla iz Srbije u utorak ujutru, dan nakon što je Odbor za pravosuđe, državnu upravu i lokalnu samoupravu odbio njene izveštaje o radu tužilaštva za period od 2020-2024. godine, vratila se posle četiri dana u Srbiju, i to sinoć nešto malo pre ponoći, saznaje Informer.
Gradonačelnici četiri opštine na severu KiM, nakon što su preuzeli dužnost od albanskih gradonačelnika, u zgradama opština zatekli su katastrofalno stanje.
Na naslovnoj strani "Hrvatskog tjednika" pojavila se skandalozna karikatura koja, čini se, prikazuje patrijarha SPC Porfirija sa krvavim nožem među zubima, uz poziv na veliki skup otpora "jugosrpskim fašistima".
Blokader Petar Đurić, nakon što smo otkrili da se bahati na odmoru u lukusuznom hotelu Dubaiju i uživa u bazenu dok poziva narod da ustane protiv vlasti, nastavio je da širi opasnu mržnju prema novinarima koji su već dugo na meti blokadera.
Postoji sumnja da je Vrhovni javni tužilac Zagorka Dolovac obmanula javnost u Srbiji kada je tokom prošle sedmice u dva navrata iz Haga u Holandiji kroz saopštenja plasirala veliki uspeh u saradnji sa državama Eurojust-a uz potpisivanje sporazuma o saradnji.
Analitičar Dragoslav Bokan, komentarisao je užasno vršnjačko nasilje koje je pretrpeo jedan trinaestogodišnji dečak, a nasilnici su ga prilikom maltretiranja nazivali i "ćacijem".
Šesta epizoda Informerovog TV spektakla “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam zašto je “žuti političar” Borko Stefanović dobio “titulu” “Pakleni vozač”, šta u teretani radi Borkov partijski šef i tajkun Dragan Đilas, gde posle Skupštine odlazi njihova stranačka drugarica Marinika Tepić…
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Srbija je tokom 2024. godine izvezla ukupno 3.942 tone žestokog alkoholnog pića, ukupne vrednosti 2,5 milijardi dinara,od čega samo rakije - 2.981 tona, pokazuju podaci Republičkog zavoda za statistiku (RZS).
Do kraja dana očekuje nas oblačno i kišno vreme, u određenim krajevima Srbije padaće i sneg, nakon čega se već 20. decembra očekuje dolazak fenomena "zver sa istoka" koji donosi drastičan pad temperature, ali i pravu oštru zimu.
Reč "mašala" koristi se gotovo u svakodnevnoj komunikaciji, ali ono što mnogi ne znaju jeste da pored toga što je izraz pohvale, često se koristi i da bi se izbegla nevolja ili urok.
Više јavno tužilaštvo u Pančevu јe danas donelo naredbu o sprovođenju istrage protiv osumnjičenih državljana Kine L.X.G. (41), C.J.L. (38), oboјe bez priјavljenog boravišta u Republici Srbiјi, i W.T. (43), sa boravištem u Dolovu, zbog postoјanja osnova sumnje da su kao saizvršioci izvršili krivično delo otmica, a osumnjičeni W.T. i dva krivična dela silovanje.
Josip Oršuš (40), koga je policija tražila nakon ubistva i ranjavanja u naselju Sitnice na severu Hrvatske, uhapšen je u Sloveniji, saopštila je lokalna policija.
Kajli Džener ponovo je uspela da zaludi internet i to samo jednim kratkim snimkom u kom se pojavljuje u farmerkama niskog struka i uskoj crvenoj kožnoj jakni koja jedva obuzdava njen bujni dekolte.
Vlasnica mačke Nikola (24) želela je da proveri da li se njena ljubimica Mila smirila i naučila da se ne igra jelkom, ali je eksperiment propao za svega nekoliko minuta.
Privatni detektiv Rejmond Rano, koji više od 30 godina prati bračna neverstva, tvrdi da postoji jedan vrlo jasan znak koji često otkriva muškarce koji varaju, a to je stanje njihovog automobila.
Pevač Slobodan Cobe Batjarević ispričao je detalje incidenta koji se dogodio njegovoj koleginici Katarini Živković, kada je obezbeđenje jurilo po kazinu.
Pevačica Ivana Selakov prisetila se studentskih dana sa pevačem Sašom Kovačevićem, te otkrila kako je među njima vladala velika ljubav i da su zajedno započeli karijeru.
Porodica i prijatelji pevača Džeja Ramadanovskog danas su posetili njegov grob, a od kolega sa estrade došli su samo pevačica Mina Kostić, Zoran Jagodić Rule i Acko Nezirović,
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar