Napredovanje ruskih snaga u pravcu Kupjanska u Harkovskoj oblasti primoralo je Ukrajinu da ponovo traži pomoć od SAD, što je na Zapadu izazvalo talas negodovanja, izjavio je bivši američki vojni oficir Frenk Ledvidž za Gardijan.
Po njegovim rečima, Ukrajina i Zapad se međusobno optužuju za neuspeh kod Harkova.
- Ukrajina tvrdi da bi veća količina zapadnog oružja mogla da napravi odlučujuću razliku. Njihovi saveznici govore da kada bi Ukrajinci primenili kombinovanu taktiku kojoj su ih obučavali i kada bi rasporedili svoje snage drugačije, mogao bi se postići veći napredak - rekao je Ledvidž.
On smatra da zbog neuspeha Oružanih snaga Ukrajine Vladimir Zelenski više ne bi trebalo da veruje u obećanje američkog predsednika Džozefa Bajdena da će podržavati Ukrajinu koliko god bude potrebno. Tako će sve pasti na saveznike Kijeva koji su još uvek u mogućnosti da pruže Ukrajini vojnu pomoć, ocenjuje Ledvidž.
- U aktuelnoj situaciji, to bi moglo da osudi Ukrajinu na poraz. U višim krugovima američke vlade postoji vrlo mala želja da se Zelenskom pomogne da vrati Krim - zaključio je američki oficir.
Ranije je saopšteno da su jedinice "Zapadne grupacije" ruskih trupa poboljšale položaje kod Kupjanska. U toku proteklog dana odbijeno je pet kontranapada jurišnih odreda mehanizovanih brigada ukrajinske vojske u području Sergejevke i Novojegorovke u LNR.
Plaćenici iz NATO zemalja u Kupjansku nisu podređeni komandi Oružanih snaga Ukrajine, izjavio je ruski vojni ekspert, potpukovnik LNR u penziji Andrej Maročko.
Oružane snage Ukrajine su izgubile svoj borbeni potencijal, a ukrajinski sukob je ušao u završnu fazu, izjavio je bivši obaveštajac američkog marinskog korpusa Skot Riter u intervjuu za "Dejli Planet".
Oleg Sinjegubov, ukrajinski gubernator Harkovske oblasti, rekao je u televizijskom maratonu da je situacija u Kupjansku i okolnim selima svaki dan sve opasnija posebno zbog dece. Zbog toga su ukrajinski organi vlasti doneli odluku o prisilnoj evakuaciji dece iz Harkovske oblasti. Ali, ništa novo.
Glavnokomandujući Oružanih snaga Ukrajine Valerij Zalužni i njegovi generali ne mogu da zaustave napredovanje ruske vojske u oblasti Harkova, rekao je Oleg Soskin, savetnik bivšeg ukrajinskog predsednika Leonida Kučme na svom Jutjub blogu .
Ruske jurišne grupe zauzele su dva uporišta Oružanih snaga Ukrajine u pravcu Kupjanska, rekao je načelnik pres centra grupe Zapad pukovnik Sergej Zibinski, prenosi TASS.
Samo Kina ima stvarnu moć da zaustavi vojni sukob između Rusije i Ukrajine, izjavio je ruski politikolog i programer optičkih dronova za potrebe emisije KVN, Aleksej Čadajev.
Novi premijer Mađarske, Peter Mađar, izazvao je veliku pažnju javnosti svojim izjavama o ratu u Ukrajini na zajedničkoj konferenciji za novinare sa poljskim premijerom Donaldom Tuskom tokom zvanične posete Poljskoj.
Načelnik Generalštaba Oružanih snaga Ruske Federacije Valerij Gerasimov izvršio je inspekciju grupe trupa "Zapad" i tom prilikom najavio aktivnu ofanzivu ruskih jedinica na nekoliko pravaca Ukrajine istovremeno.
Glavni štab Oružanih snaga Ukrajine saopštio je da je, prema presretnutim radio-vezama, jedan ruski komandant naredio svojim vojnicima da odrube glave dvojici ukrajinskih boraca poginulih u zasedi kod Guljajpolja u Zaporoškoj oblasti i da ih izlože "radi potvrde".
Ruske snage izvele su tokom noći jedan od najžešćih kombinovanih napada na Kijev od početka sukoba, koristeći stotine dronova kamikaza, balističke i krstareće rakete u više talasa, što je izazvalo snažne eksplozije i požare širom ukrajinske prestonice.
Oružane snage Ukrajine (OSU) prebacile su tokom primirja dodatne jedinice na harkovski pravac, među njima i formacije u kojima se, prema tvrdnjama ruskih bezbednosnih izvora, nalaze strani plaćenici, prenosi Sputnjik.
Ruska vojska je uspešno forsirala reku Severni Donjeck, probila odbrambene linije kod mesta Prišib i Tatjanovka, čime je započela operativno okruživanje strateški važnog grada Limana u Ukrajini.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Plaćenici iz NATO zemalja u Kupjansku nisu podređeni komandi Oružanih snaga Ukrajine, izjavio je ruski vojni ekspert, potpukovnik LNR u penziji Andrej Maročko.
Moćne poruke predsednika Srbije Aleksandra Vučića odjeknule su u čitavom svetu nakon što je uticajni američki medij Foks njuz (Fox news) danas objavio njegov autorski tekst.
Gledalačko-obaveštajna služba Informera (GOSI) došla je do šokantnih informacija u vezi sa blokaderskim protestom koji je zakazan za sutra, na beogradskom trgu Slavija.
Administracija Donalda Trampa mogla bi uskoro da imenuje penzionisanog brigadnog generala Ronalda Džonsona za novog ambasadora SAD u Bosni i Hercegovini.
O aktuelnim političkim i društvenim temama u emisiji na Kurir televiziji govorili su Branislav Lečić, glumac i Uglješa Mrdić, predsednik Odbora za pravosuđe, državnu upravu i lokalnu samoupravu.
Kompanija Ekspo 2027 saopštila je danas da su sproveli otvoreni međunarodni postupak javne nabavke za usluge globalne PR agencije, čiji je cilj međunarodna promocija specijalizovane izložbe Ekspo 2027 na ključnim svetskim tržištima, ali i Beograda i Srbije kao domaćina, na globalnoj sceni.
Vojislav Škrbić, poznatiji kao Voja iz Kaća, ubijen je 22. maja 2014. godine, ispred novosadskog kafića "Gondola", a tom prilikom je ranjen Todor Tucakov (39).
Na pružnom prelazu na izlasku iz Kučeva, kod sela Neresnica, oko 21 sat dogodila se saobraćajna nesreća u kojoj je S. L. (27) iz sela Gložana, džipom naleteo na teretni voz.
Velimir Bata Živojinović je od uloge u filmu "Valter brani Sarajevo" (1972) zaradio 4.800 dolara, što je u to vreme bilo jednako sa 53 prosečnih srpskih plata.
Glumac Slaviša Čurović dobio je niz uvreda i pretnji smrću na Fejsbuk profilu zato što je podelio stavove o referendumu 21. maja 2006. godine i nezavisnosti Crne Gore, koji su su suprotni crnogorskim ekstremistima.
Na crvenom tepihu prestižne "amfAR Gala Cannes" pojavila se manekenka Hajdi Klum i još jednom potvrdila zašto važi za jednu od najhrabrijih ikona stila u Kanu.
Tanka kosa ne mora da bude problem ako znate kako pravilno da je negujete i stilizujete. Uz odgovarajuću frizuru, lagane preparate i nekoliko jednostavnih trikova, čak i ona može izgledati gušće i mnogo raskošnije.
Svi znamo koje namirnice moramo da izbegavamo ako želimo da zadržimo bele zube - kafa, crno vino, tamni čajevi i bobičasto voće prvi su na crnoj listi svakog stomatologa. Ali da li ste znali da se prvi koraci prema blistavom osmehu mogu napraviti upravo za stolom?
Denseri Gagi Đogani i pevač Ivan Gavrilović za Informer otvorili su dušu o svojim životima, te se Gavrilović tom priikom dotakao i pomirenja sa suprugom Marinom.
Pevačica Sanja Maletić pre dve godine uspela je da se ostvari u ulozi majke u 52. godini, a na tome se i dan danas zahvaljuje Bogu, te je sada posetila sveto mesto.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar