Na ivici smo katastrofe! Stotine američkih spavača je već u Ukrajini: Čeka se Bajdenov znak
Podeli vest
Ako američki predsednik Džo Bajden, odluči da otvoreno izvrši invaziju na Ukrajinu, to će dovesti do opasne eskalacije, rekao je bivši agent CIA Fil Giraldi, u intervjuu za „Jutjub“ kanal „Judging Freedom“.
- Ono što je zastrašujuće je, da bi Bajden mogao da uradi nešto sumanuto i suprotno ustavu. Inače, ustav je napravljen da predsednik ne može sam da započne rat. Ovo (otvoreni ulazak američkih trupa u Ukrajinu) biće ludilo. Ako pošalju borbene jedinice, neki od njih će poginuti, a neki će otići da ubijaju Ruse, što će neminovno dovesti do eskalacije - objasnio je on.
Reč je o strateškom planu odbrane koji je pripremala vlada tadašnjeg premijera Donalda Tuska, sada predvodnika Građanske platforme koja pokušava da spreči PiS da osvoji treći uzastopni mandat na opštim izborima 15. oktobra
Projektil koji je doleteo na na pijacu u Konstantinovki u Donbasu, koja je pod kontrolom Kijeva, ispalile su ukrajinske snage, otkriva Njujork Tajms. Sve podseća i na slučaj "Markale", koji je Americi i NATO poslužio kao povod za napad na Jugoslaviju
19.09.2023
14:40
Prema ekspertu, SAD su zapravo već poslale vojni kontingent u bivšu sovjetsku republiku, samo su to uradile tajno. Pored toga, većina američkih vojnika koji su tamo raspoređeni ne nose uniforme, dodao je Giraldi.
- Ovo se već dešava. Kao što neki ljudi počinju da shvataju, mi smo na ivici katastrofe zbog neodgovornosti - zaključio je bivši agent CIA.
Ukrajinske trupe već četiri meseca vode kontraofanzivu u pravcu južnog Donjecka, Artjomovska i Zaporožja, bacajući u borbu brigade koje je obučio NATO, naoružane stranom opremom.
Rusija očekuje sastanak Vladimira Putina i Si Đinpinga u Pekingu u oktobru, rekao je sekretar Saveta bezbednosti Nikolaj Patrušev na sastanku sa članom Politbiroa Centralnog komiteta KPK Vang Jijem.
Belorusija je danas potrebna Rusiji više nego ikada, ukazao je beloruski lider Aleksandar Lukašenko na sastanku sa guvernerom Krasnodarske teritorije Ruske Federacije Venijaminom Kondratjevim.
19.09.2023
16:12
Prema rečima Vladimira Putina, za to vreme nisu uspeli da postignu nikakve rezultate. Zauzvrat, zapadni vojni stručnjaci primećuju efikasnost ruskih utvrđenja i minskih polja, zbog čega su Oružane snage Ukrajine pretrpele ozbiljne gubitke.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski pozvao je danas svet da odgovori na sinoćni napad Rusije i napomenuo da su ruske snage tokom noći gađale Ukrajinu sa 242 drona i 22 krstareće rakete, uključujući i raketu srednjeg dometa "orešnik".
Potpredsednik Sjedinjenih Američkih Država Džej Di Vens, koji se sve otvorenije profilše kao politički naslednik Donalda Trampa, izazvao je snažne reakcije na Zapadu izjavom da ga "ne zanima šta će se desiti sa Ukrajinom".
Sjedinjene Američke Države razmatraju uvođenje novog paketa sankcija usmerenih na ruski energetski sektor, sa ciljem da pojačaju pritisak na Moskvu u slučaju da odbaci mirovni sporazum sa Ukrajinom, objavili su američki mediji pozivajući se na izvore upoznate sa situacijom.
Reč je o strateškom planu odbrane koji je pripremala vlada tadašnjeg premijera Donalda Tuska, sada predvodnika Građanske platforme koja pokušava da spreči PiS da osvoji treći uzastopni mandat na opštim izborima 15. oktobra
Predsednik Odbora za pravosuđe, državnu upravu i lokalnu samoupravu Narodne skupštine Republike Srbije i narodni poslanik SNS Uglješa Mrdić tvrdi da su državna tužiteljka Zagorka Dolovac i tužilac Mladen Nenadić naredili da se odbaci krivična prijava protiv Nebojše Bojovića i Milutina Miloševića.
Predsednik Narodne stranke i poznati advokat Vladimir Gajić razbucao je odmetnuto Tužilaštvo u Srbiji i izneo dokaze crno na belo na koji način ono funkcioniše po nalozima Vrhovne javne tužiteljke Zagorke Dolovac i Mladena Nenadića, čelnika Tužilaštva za organizovani kriminal (TOK).
Dok se građani Srbije pitaju zašto evropski put zemlje godinama stoji u mestu, iza zavese se vode ozbiljni razgovori o ključnim državnim pitanjima, poput izbora članova Saveta REM, a za pregovaračkim stolom, prema saznanjima iz izvora bliskih pregovorima, sede predstavnici Građanskih inicijativa i Nacionalnog konventa o EU.
Oglasio se blokaderski ološ koji je u utorak uveče u srcu Čačka izveo jeziv napad na pevačicu Anu Bekutu tokom njenog nastupa povodom dočeka Srpske Nove godine.
Posle jedne od borbi na Exatlonu Crveni tim, a posebno Radojica Lazić, provocirao je Sanju Kalinović, na šta je ona uzvratila sarkastičnim poljupcima i lažnom zahvalnošću.
Takmičar Crvenih u najvećem sportskom rijalitiju na svetu, Jovan Radulović Jodžir, sapleo se i povredio nogu. Zbog pada je odmah reagovao lekarski tim.
Pravo niotkuda došlo je do svađe između Marka Nikolića i Nemanje Radovanovića. Mesar je potpuno izgubio živce, pa čak i krenuo na saigrača. Srećom, ceo Plavi tim se umešao i sprečio eventualnu tuču.
Televizija Informer večeras emituje specijalni program posvećen najnovijim dešavanjima u Loznici, sa fokusom na strašnu i do sada neviđenu zloupotrebu elementarne nepogode u političke svrhe.
Mladići rođeni 2008. godine, kao i oni stariji koji do sada nisu "uvedeni u tefter" vojske, imaju rok do 27. februara da se jave lokalnim centrima Ministarstva odbrane. Ukoliko to ne urade, slede ogromne kazne.
Posle više od 50 godina, "mercedes benz" se vratio na tron evropske automobilske industrije, pošto je model "CLA" na sajmu automobila u Briselu proglašen za Evropski automobil godine.
Desetine uginulih svinja bačenih u sneg zatekli su veterinarski inspektori u selu Metković kod Bogatića i naložili hitno uklanjanje i transport u kafileriju.
Za Bogojavljensko plivanje za časni krst u Kragujevcu prijavilo se 108 učesnika, među kojima su i šest žena i devet pliavača koji još nemaju 18 godina.
U pojedinim opštinama, ako potraje vanredna situacija zbog vremenskih nepogoda, plan je da se uvede onlajn nastava na početku drugog polugodišta, najavio je ministar prosvete Dejan Vuk Stanković.
Željko Ražnatović Arkan (48) ubijen je pre tačno 26 godina u beogradskom hotelu "Interkontinental", a tim povodom čitulje u novinama dali su Aca Mandić sin ubijenog Milenka Mandića Mande, koji je ubijen zajedno sa Arkanom, kao i Srpska dobrovoljačka garda.
Navijači Partizana masovno se opraštaju od muškarca Aleksandra A., koji je, kako se sumnja, juče pao sa sprata jedne zgrade u baštu kafića u centru Beograda.
Željko Ražnatović Arkan ubijen je na današnji dan pre 26 godina. Na Novom groblju održava se pomen kome će kao i svake godine do sada prisustvovati najbliži članovi porodice i prijatelji.
Jovan P. (42), otac Dušana P. (16), uhapšen je po nalogu Prvog osnovnog javnog tužilaštva u Beogradu zbog sumnje da je izvršio krivično delo zapuštanje i zlostavljanje maloletnog lica.
Reditelj filma "Đeneral", Miloslav Samardžić kaže za Informer da poslednjih godina Draža Mihailović u mnogim anketama pobeđuje Josipa Broza Tita po popularnosti i siguran je da će jednog dana biti u rangu vojvode Živojina Mišića.
Španska vlada razmatra mogućnost da oduzme medalju za likovnu umetnost koju je pevač Hulio Iglesijas (83) dobio 2010. godine, nakon što su ga bivše zaposlene u njegovom timu optužile za seksualno uznemiravanje.
Skup sećanja na nedavno preminulog muzičara Ljubu Ninkovića (1950-2026) održan je danas u Radio Beogradu u prisustvu članova porodice, prijatelja, saradnika i brojnih poštovalaca.
Prvi znaci leta usred zime već se naziru, jer u bioskope širom Srbije uskoro stiže novo ostvarenje reditelja Gvozdena Đurića, osvežavajuća letnja dramedija "Biće novih leta", inspirisana istinitim događajima.
Nova studija otkriva da jutarnji intimni odnosi utiču na dobro na hormonsku ravnotežu, raspoloženje i radni učinak, pogotovo kod muškaraca, za čak 70 odsto.
Porodica i prijatelji obeležili su danas 26. godišnjicu smrti Željka Ražnatovića Arkana na Novom groblju ovoga puta bez njegove dece Veljka i Anastasije.
Danas se navršava 26 godina od ubistva Željka Ražnatovića Arkana, a pomenu je prisustvovala i njegova supruga Svetlana Ceca Ražnatović sa porodicom i prijateljima.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar