• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer

Izvor: Informer

27.09.2023

16:28

Već premeštaju trupe! Vagner se vraća na mesto najkrvavije bitke?

Tanjug/AP

Vesti

Već premeštaju trupe! Vagner se vraća na mesto najkrvavije bitke?

Podeli vest

Rusko ministarstvo odbrane regrutuje bivše članove Vagner grupe za vlastite pridružene privatne vojne kompanije, navode iz Instituta za proučavanje rata (ISW).

ISW citira ruskog vojnog blogera koji tvrdi da su se bivši Vagnerovci koji su napustili organizaciju s Andrejem Troševom na čelu, nakon pobune Jevgenija Prigožina, sada pridružili privatnim vojnim kompanijama "Redut" i "Volunteer Corps" povezanima s Ministarstvom odbrane.

Bloger takođe tvrdio da su te bivše Vagnerove trupe počele da se premeštaju sa svojim novim jedinicama u područje Bahmuta u Ukrajini, oko kog su se mesecima vodile najžešće bitke u Ukrajini.

Grad je, podsetimo, konačno pao u ruke Rusa, zahvaljujući uglavnom Vagnerovim trupama. Međutim, prema poslednjim informacijama ukrajinske trupe pokušavaju da ponovo zauzmu taj grad od kog, posmatrajući satelitske nimke, skoro da nije ostalo ništa.

- Vojni bloger tvrdi da Trošev pokušava da regrutuje osoblje Vagnera koje trenutno deluje u Belorusiji, Africi i na Bliskom istoku za private vojne kompanije povezane s ruskim Ministarstvom odbrane - dodao je ISW.

Što se tiče Vagnerovih trupa koje su još uvek povezane s organizacijom, bloger je naznačio da je novi šef plaćeničke grupe Anton Jelizarov i da on pregovara s Ruskom nacionalnom gardom (Rosgvardia) o uključivanju Vagnerovih jedinica u njene redove.

Prema bloger kog je citirao ISW, pregovori ne napreduju zbog nesuglasica oko ugovora.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Tramp u Beloj kući, svet u novom ruhu: Na tacni mu je servirano mnogo toga (VIDEO)
Live TV

Tramp u Beloj kući, svet u novom ruhu: Na tacni mu je servirano mnogo toga (VIDEO)

Pobedili smo. Volimo da pobeđujemo, zar ne? Spušta se zavesa na četiri duge godine američkog propadanja i počinjemo potpuno novi dan američke snage i prosperiteta, dostojanstva i ponosa. Vratiti sve to jednom zauvek, rekao je sinoć novoizabrani predsednik Amerike Donald Tramp na pobedničkom mitingu, dan pre inauguracije i njegovog povratka u Belu kuću. Ovim povodom, gosti "Info dana" Informer TV bili su član Predsedništva Srpske napredne stranke Zoran Đorđević i potpredsednik Srpske radikalne stranke Miljan Damjanović.

20.01.2025

18:50

Društvo

Zvanično! Vlada proglasila Dan žalosti
Društvo

Zvanično! Vlada proglasila Dan žalosti

Vlada Republike Srbije počela je današnju sednicu minutom ćutanja za nastradale u požaru u Domu za smeštaj odraslih i starijih „Ivanović“, u beogradskoj opštini Barajevo i donela odluku da se na teritoriji cele zemlje, sreda, 22. januar 2025. godine proglasi za Dan žalosti.

21.01.2025

16:01

JOŠ Društvo VESTI

Hronika

Sport

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set