Junker u svom stilu sahranio Kijev! "Svako ko je imao posla sa Ukrajinom to zna..."
Podeli vest
Evropska unija daje Ukrajini lažnu nadu u vezi sa članstvom, izjavio je bivši šef Evropske komisije Žan Klod Junker.
- Ne treba davati lažna obećanja narodu Ukrajine koji je do grla u patnji. Veoma me nerviraju pojedini glasovi u Evropi koji pokušavaju da ubede Ukrajince da mogu da odmah da postanu članovi Evropske unije. Svako ko je imao bilo kakve veze s Ukrajinom zna da je to zemlja koja je korumpirana na svim nivoima društva. Uprkos naporima, nije spremna za pristupanje; potrebni su im opsežni procesi unutrašnjih reformi - rekao je Žan Klod Junker tokom intervjua nemačkom izdanju Augsburger Algemajne objavljenom u četvrtak.
Šljokice u kozmetici i razna sjajila trebalo bi da odu u istoriju nakon odluke Evropske komisije (EK) da ograniči upotrebu mikroplastike koja se namerno dodaje i izbacuje iz proizvoda.
Evropska komisija trenutno nema novca u budžetu i nema jasan način da pomogne finansiranje dodatnih transportnih troškova neophodnih za izvoz ukrajinskih žitarica, nakon što se Rusija povukla iz sporazuma o izvozu žitarica Crnim morem, preneo je danas Rojters pozivajući se na neimenovane izvore.
29.07.2023
06:15
- Davanje lažnih obećanja Ukrajincima o pridruživanju EU ne bi bilo dobro ni za EU ni za Ukrajinu - dodao je Junker, koji je bio šef EK od 2014. do 2019. godine.
Članstvo u EU za zemlje kandidate kao što su Ukrajina i Moldavija mora biti povezano sa unutrašnjim reformama i mora biti podržano kvalifikovanom većinom, kaže Junker. Godinama se Ukrajina suočava sa pitanjima o svojim rezultatima u borbi protiv korupcije.
Sadašnja šefica Evropske komisije Ursula fon der Lajen i šef Evropskog saveta Šarl Mišel mnogo su optimističniji od Junkera po pitanju pristupanja Ukrajine bloku.
Evropska komisija je danas saopštila da će preduzeti prve korake protiv Poljske zbog zakona o ispitivanju ruskog uticaja koji bi, prema rečima kritičara, mogao da dovede do zabrane delovanja opozicionih političara.
Evropska komisija je navela nekoliko uslova čije bi nepoštovanje moglo dovesti do toga da Ukrajina izgubi status kandidata za članstvo u Evropskoj uniji
19.06.2022
11:31
U utorak je Politiko izvestio da se EU sprema da otvori pregovore sa Ukrajinom o njenom budućem pridruživanju, a zvanično saopštenje se očekuje u decembru, prema trojici diplomata.
Evropska komisija će danas predstaviti plan vredan 210 milijardi evra o tome kako Evropa može da prekine oslanjanje na ruska fosilna goriva do 2027. godine
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Šljokice u kozmetici i razna sjajila trebalo bi da odu u istoriju nakon odluke Evropske komisije (EK) da ograniči upotrebu mikroplastike koja se namerno dodaje i izbacuje iz proizvoda.
Sramna scena zabeležena je u Zemunu, gde je jedna starija sugrađanka morala peške da se probija kroz gužvu, budući da saobraćaj nije funkcionisao na mestu gde su se blokaderi okupili.
Poznati biznismen Branko Babić, koji je poslednjih meseci ozbiljno nagazio blokadere i zadao im velike muke na društvenim mrežama jer razobličava njihove laži, ali i namere u rušenju Srbije, ponovo je na duhoviti način opleo po nekadašnjem košarkašu, a sada zgubidanu broj jedan Vladimiru Štimcu.
Tajno novinarsko udruženje Informera uspelo je da uđe u trag i lažnom revolucionaru Aleksandru Jovanoviću Ćuti koga smo uhvatili na jednom protestu, gde je samozadovoljno pozirao pred TV kamerama.
Tajno novinarsko udruženje Informera ušlo je u trag Borku Stefanoviću, najbližem političkom saradniku tajkuna Dragana Đilasa. Stefanović je primećen kako na auto-putu juri 170 km na čas, umislivši, valjda, da je Flojd iz filma “Nacionalna klasa”.
Šesta epizoda Informerovog TV spektakla “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam zašto je “žuti političar” Borko Stefanović dobio “titulu” “Pakleni vozač”, šta u teretani radi Borkov partijski šef i tajkun Dragan Đilas, gde posle Skupštine odlazi njihova stranačka drugarica Marinika Tepić…
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Na društvenim mrežama osvanula je objava korisnika koji je upozorio potrošače na Glovo, jer mu je nakon porudžbine novac sa računa skinut čak tri puta, iako je trebalo samo jednom.
Paralelno parkiranje često se opisuje kao "noćna mora" za vozače svih godina i raznih iskustva, međutim, mnogi ne znaju da postoje određeni trikovi koji mogu učiniti ovakvo parkiranje vozila vrlo jednostavnim!
U jednom poznatom restoranu na Novom Beogradu, večeras oko 21 čas upucan je navijač Partizana N.K. (30), koji je bio u društvu Nenada Alajbegovića zvanog Alibeg.
Policija u Beogradu uhapsila je večeras u Beogradu Vladimira Ulamu (32) i Igora Tomaševića (28), visokopozicionirane pripadnike škaljarskog klana, za kojima su raspisane Interpolove međunarodne poternice za ubistva, kao i krivična dela u vezi sa oružjem i organizovanim kriminalom.
Nenad K. (30) koji je pogođen sa više hitaca u restoranu "Durmitor" na Novom Beogradu prebačen je sa teškim povredama u operacionu salu u Urgentnom centru!
Glumac Miodrag Radonjić kaže da je tokom devedesetih godina kada je na prostorima bivše Jugoslavije buktao rat bio dete i da mladi kroz seriju "Tvrđava" treba da shvate da život može da se okrene preko noći.
Književnik Radivoj Raša Popov je pre 11 godina doživeo veliku neprijatnost kada su ga napala dvojica maloletnika koji su mu oteli novac, a onda pokušali i da provale u njegov stan.
Iako kalendarska zima još nije stigla, dani su već izuzetno hladni, što osećaju i naši kućni ljubimci, uprkos svom krznu, a stručnjaci su posebno izdvojili pet rasa.
Na svom Instagram profilu, popularni lekar i nutricionista dr Poma nedavno je objavio listu ulja za koja smatra da su najzdravijim izborima u ishrani. Istakao je tri namirnice: goveđi loj, ulje oraha makadamije i kokosovo ulje.
Ako tražite jednostavnu, ukusnu i posnu torta koja se ne peče, onda je posna pesak torta idealan izbor. Kombinacija namirnica dovešće vas do najboljeg užitka posle kog će svako tražiti parče više.
Dani kada ste morali da pitate za šifru ili tražite papirić zalepljen na ruteru polako odlaze u prošlost. Zahvaljujući savremenim opcijama povezivanja, sada možete pristupiti WiFi mreži bez ikakvog kucanja lozinke.
Pravila drugog kruga "Zvezda Granda" razlikuju se od onih u prvom, a voditelj Voja Nedeljković objasnio je koncept koji će važiti u narednim emisijama.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar