(HOROR VIDEO) Pobijeni izraelski turisti, objavljen snimak sa lica mesta! Tela nepomično leže, krv se sliva niz stepenice!
Podeli vest
Egipatski policajac otvorio je vatru na izraelske turiste u mediteranskom gradu Aleksandriji, ubivši najmanje dva Izraelca i jednog Egipćanina, saopštilo je egipatsko ministarstvo unutrašnjih poslova.
Televizijski kanal Ekstra njuz, koji ima bliske veze sa egipatskim bezbednosnim agencijama, citirao je neidentifikovanog bezbednosnog zvaničnika koji je rekao da je još jedna osoba ranjena u napadu koji se dogodio na mestu Pompejevog stuba u Aleksandriji.
Oružje NATO-a koje je svojevremeno predato Kijevu, moglo je biti preprodato i sada se koristi protiv izraelskih vojnika, izjavio je savetnik šefa DNR Jan Gagin je u svetlu situacije u Izraelu.
Devojka, čije je beživotno, polunago telo, snimljeno u kamionetu pripadnika Hamasa, dok su militanti sedeli kraj tela i slavili, identifikovana je kao državljanka Nemačke Šani Luk, tatu-umetnica.
Napad Hamasa na Izrael počeo je masovnim raketnim napadom u subotu ujutru. Nekoliko hiljada raketa (Hamas tvrdi više od pet hiljada, Izraelci oko 2.500) probilo je izraelsku protivraketnu odbranu i počelo da pogađa izraelska naselja. Tada su pripadnici Hamasa ili oštetili zaštitnu ogradu koja deli Gazu od Izraela ili su je preleteli paraglajderima ili su je zaobišli čamcima.
Jedan državljanin Srbije lakše je ranjen u Izraelu, a građani Srbije koji se nalaze u toj zemlji pozivaju se da u punoj meri poštuju uputstva, izjavio je jutros počasni konzul Srbije toj zemlji Aleksandar Nikolić.
08.10.2023
10:02
Snage bezbednosti brzo su ogradile mesto napada. Na video snimku koji kruži društvenim mrežama vidi se da najmanje tri vozila hitne pomoći navodno odvoze žrtve u bolnice, dok su posmatrači viđeni kako gledaju iza policijske barijere.
Izraelska spasilačka služba Zaka saopštila je da su dve osobe poginule u Aleksandriji.
Napad je u nedelju usledio u trenutku kada se Izrael bori protiv palestinskih militanata nakon velikog upada iz Gaze.
Egipat je sklopio mir sa Izraelom pre nekoliko decenija i dugo je služio kao posrednik u izraelsko-palestinskom sukobu.
Izraelske odbrambene snage objavile su imena 26 vojnika koji su tokom proteklog dana poginuli tokom borbi sa teroristima Hamasa na granici sa pojasom Gaze.
Izraelske vazduhoplovne snage objavile su snimak napada borbenih aviona ove zemlje na objekat koji pripada "šefu obaveštajnog odeljenja terorističke organizacije Hamas".
Eskalacija u Izraelu mogla bi da izazove lančanu reakciju, a trenutna situacija predstavlja test za muslimanski svet, ocenio je ruski filozof Aleksandar Dugin.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Izraelske odbrambene snage (IDF), četiri meseca nakon stupanja na snagu primirja sa palestinskim militantnim pokretom Hamasom, izrađuju planove za moguću novu ofanzivu u Pojasu Gaze.
Oružje NATO-a koje je svojevremeno predato Kijevu, moglo je biti preprodato i sada se koristi protiv izraelskih vojnika, izjavio je savetnik šefa DNR Jan Gagin je u svetlu situacije u Izraelu.
Ministar zdravlja Zlatibor Lončar izjavio je da je zdravstveno stanje ministra unutrašnjih poslova i predsednika Socijalističke partije Srbije Ivice Dačića bolje nego što je bilo, dodajući da ima razloga za optimizam, ali i da se nastavljaju mere intezivnog lečenja i terapije.
Masovna evakuacija gradova na Bliskom istoku mogla bi da usledi ako civilne nuklearne elektrane budu napadnute i dođe do oslobađanja radioaktivnih materija, upozorio je Rafael Grosi, direktor Međunarodne agencije za atomsku energiju, prenosi Gardian.
Osnovni sud u Loznici odredio je do 30 dana pritvor Zlatku Kokanoviću iz Udruženja "Ne damo Jadar", osumnjičenom za napad na policiju tokom blokade graničnog prelaza "Trbušnica".
Slobodan Georgiev, tajkunski urednik sa antisrpske televizije Nova, pokušao je da briljira na društvenoj mreži Iks, pa je, verovali ili ne, ničim izazvan jednu objavu napisao na engleskom jeziku.
Predsednik Srpske radikalne stranke (SRS) prof. dr Vojislav Šešelj oglasio se povodom jezivih dešavanja u Iranu, izrazivši, pritom, i saučešće rukovodstvu i narodu te zemlje povodom, kako je rekao, monstruoznog, a kukavičkog ubistva ajatolaha Ali Hamneija, članova njegove najuže porodice i visokih iranskih zvaničnika.
Trojica kandidata za članove Visokog saveta tužilaštva (VST) iz reda javnih tužilaca, koji su osvojili najveći broj glasova svojih kolega i pobedili na tužilačkim izborima, uložili su žalbe Ustavnom sudu, nakon što VST nije u zakonskom roku doneo odluku o tri izjavljena prigovora na izborni proces, te je nastupila zakonska posledica da se prigovori smatraju usvojenim.
U nedelju je u Nišu na protestu blokadera razapeta lutka sa likom Aleksandra Vučića, u jasnoj aluziji na raspeće Isusa Hrista. Taj prizor šokirao je mnoge građane i izazvao oštre reakcije.
Pevačica Kaja Ostojić svojim prisustvom i glasom upotpunila je žurku za kraj Exatlona, a zapevala je specijalno za glavnog urednika Informera Dragana J. Vučićevića i Jovana Radulovića Jodžira.
Učesnica Exatlona Anabela Zonai otkrila je da je najsmešniji momenat tokom rijalitija bio zapravo skandal kada je Nemanja Radovanović gurnuo u lice svoje gaće Sanji Kalinović.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam u čemu uživa glumac Mima Karadžić, šta "merka" muzičar Dženan Lončarević, kako izgleda "modni pohod" glumice Vesne Trivalić, na koji način se biznismen Toplica Spasojević odmara od posla, za čime traga fotograf i režiser Dejan Milićević, kuda žuri perjanica Đilasove stranke Branko Miljuš, zašto je poličar u pokušaju Srđan Milivojević teški licemer...
Od 3. marta u 22 časa na Informer TV stiže nova emisija "Dobro veče, Srbadijo", autorski projekat koji podseća na to ko smo, odakle smo i šta ne smemo da zaboravimo.
Prošle sedmice u Informerovoj popularnoj emisiji "Na merama" otkrili smo vam sa kim sedi okoreli blokader Jovo Bakić, šta kupuje voditeljka Marija Veljković, kakve su reakcije prolaznika na fudbalera Marka Arnautovića, kako glumica blokaderka Svetlana Bojković glumata u privatnom životu, na koji način se opušta advokat Toma Fila...
Profesor doktor Vladan Petrov, predsednik Ustavnog suda gostujući u Prvim info komentarisao je situaciju u državi i način na koji mediji plasiraju informacije.
U Ministarstvu spoljnih poslova, povodom eskalacije ratnih dejstava na Bliskom istoku, održano je zasedanje Kriznog štaba na kojoj su razmotreni operativni planovi i alternativne rute za eventualno izmeštanje srpskih državljana, čim se za to steknu bezbednosni uslovi.
Od početka grejne sezone pripadnici Vatrogasno spasilačkog bataljona iz Prijepolja intervenisali su čak 49 puta u opštinama Prijepolje, Priboj i Nova Varoš.
Policija Republike Srpske uvela je pojačane mere bezbednosti s ciljem pravovremenog reagovanja i sprečavanja eventualnih terorističkih napada na području Republike Srpske, a posebno u blizini Јevrejskog kulturnog centra u Banjaluci i prema drugim Јevrejskim zajednicama na području Srpske.
Nišlija M.I. (35), koji je uhapšen 14. septembra prošle godine jer je hicem iz pištolja ubio Darka V. (28), komšiju iz naselja sa kojim se poznavao od ranije, po navodima suda izbeći će kaznu zatvora.
Šesta sezona Teatra "Zmaj" otvorena je proteklog vikenda u prisustvu velikog broja malih i velikih ljubitelja pozorišta koji su uživali u izvođenju višestruko nagrađivane dečje predstave "Lepotica i zver", kao i čarima popularnog baleta za decu "Labudovo jezero".
Kejt Midlton i princ Vilijam obratili su se javnosti u posebnoj video-poruci povodom Dana svetog Davida, nacionalnog praznika Velsa, izgovarajući nekoliko rečenica na velškom jeziku.
Pevačica Mina Kostić negirala je sve što je njen bivši suprug Igor Kostić, poznatiji kao Igor X rekao o njihovoj vezi i turbulentnom odnosu nakon raskida.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar