Jedan zvaničnik obaveštajne službe Egipta izjavio je da je Izrael ignorisao ponovljena upozorenja Egipta o "velikoj akciji" koja se sprema u Pojasu Gaze.
Tajms of Izrael navodi da je ovaj zvaničnik egipatske obaveštajne službe potvrdio je da je Egipat, koji često služi kao posrednik između Izraela i Hamasa, više puta razgovarao sa Izraelcima upozoravajući da se sprema "nešto veliko", ali bez dodatnih objašnjenja, preneo je AP.
Prema njegovim rečima, izraelski zvaničnici bili su fokusirani na Zapadnu obalu i umanjivali su mogućnost potencijalne pretnje iz Pojasa Gaze.
Netanijahuovu vladu čine pristalice jevrejskih doseljenika sa Zapadne obale, koji su zahtevali pojačane mere bezbednosti suočeni sa sve većom plimom nasilja u poslednjih 18 meseci.
- Upozoravali smo ih da se priprema eksplozija nasilja i to vrlo brzo. Ukazali smo im da je u pitanju nešto veliko, ali oni su potcenili takva upozorenja - obajsnio je egipatski zvaničnik, koji je pristao na razgovor pod uslovom anonimnosti jer nije ovlašćen da sa medijima razgovara o sadržaju osetljivih obaveštajnih kontakata.
Kineska ambasada u Izraelu objavila je da je Noa Argamani koja su pripadnici palestinskog ekstremističkog pokreta Hamas kidnapovali u subotu tokom muzičkog festivala u izraelskoj pustinji Negev rođena u Kini i da joj je majka Kineskinja.
Libanski ministar spoljnih poslova Abdalah Buhabib izjavio je danas da je njegova vlada dobila uveravanja od Hezbolaha da se neće pridružiti borbama između Izraela i palestrinskog Hamasa, osim ako Izrael ne bude "maltretirao" Liban.
Nakon jednog od najsmrtonosnijih napada na Izrael, mnogi se pitaju kako se i zašto baš sada on dogodio? Iako su Hamas i Izrael odavno na ratnim nogama, činjenica je da je Izrael daleko vojno moćniji od palestinskih militanata, pa je uglavnom lako izlazio na kraj sa njima. Međutim rat se sada zahuktao, a prst sumnje pokazuje u pravcu čoveka koji već uveliko vodi rat dalje na severu - Vladimira Putina, pišu britanski mediji.
Glas koji se čuje na snimku, koji je objavljen nekoliko sati nakon napada na Izrael, pripada navodno Mohamedu Deifu, komandantu vojnog krila palestinske militantne grupe Hamas i idejnom tvorcu upada. Tokom masovnog napada nastradalo je najmanje 700 ljudi u Izraelu, a više od 2.000 ih je povređeno.
Dok u Izraelu i dalje traju borbe izraelske vojske i Hamasovih militanata koji su probili barijere oko Gaze i ulazili u zemlju kako im se prohtelo, ubijajući civile u izraelskim gradovima, šefovi obaveštajne i obrambene zajednice našli su se pod paljbom pitanja o tome kako je do tog propusta došlo.
Sukob u Izraelu ušao je u treći dan. U subotu je iz Pojasa Gaze prema Izraelu ispaljeno više hiljada raketa. Odgovornost za napad je preuzela islamistička grupa Hamas. Izraelski premijer Benjamin Netanjahu je rekao da je njegova zemlja u ratu. Izrael je odgovorio napadom na Gazu. Do sada, u sukobima je stradalo više stotina ljudi, a nekoliko hiljada je ranjeno.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Kineska ambasada u Izraelu objavila je da je Noa Argamani koja su pripadnici palestinskog ekstremističkog pokreta Hamas kidnapovali u subotu tokom muzičkog festivala u izraelskoj pustinji Negev rođena u Kini i da joj je majka Kineskinja.
Nakon što smo najavili objavljivanje ekskluzivnog audio-snimka GOSI službe sa blokaderskog plenuma, javnost sada može u celosti da se uveri u opšti raspad, bedu, licemerje i paniku koja vlada među njima.
I nasilnik i ekstremista Miša Bačulov, poznat po uništavanju javnih zgrada u Novom Sadu nasilnih protesta, ima svog kandidata za poslanika na blokaderskoj listi.
Svedoci smo da je ovo još jedan primer zastrašivanja novinara. Naime, našoj koleginici Nini Kuburović isečena je guma tokom noći, što je ozbiljno moglo da ugrozi njenu bezbednost.
Svet ne prestaje da bruji o istorijskim porukama predsednika Srbije Aleksandra Vučića. Polymarket, jedna od najpoznatijih i najvećih svetskih platformi za tržišta predviđanja, ceo dan neprekidno citira i analizira izjave predsednika Srbije.
Gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin reagovao je povodom monstruoznih pretnji koje su mu upućene putem društvenih mreža, jasno ukazavši da je reč o produktu toksične i opasne politike koju opozicioni blokaderi kontinuirano sprovode.
Ivana iz Srbije, doživela je pravi pakao na letovanju u Grčkoj, kada je lokalni vozač udario njen auto kod Nikitija. U trenutku je ostala sama s decom, ali su joj u pomoć odmah pritekli sunarodnici i rešili problem.
Kupovina sokova i piva uskoro bi mogla da nosi i mali dodatni trošak - kauciju od 10 do 15 dinara po ambalaži! Istovremeno, ta kaucija se u potpunosti vraća potrošaču kada praznu bocu ili limenku donese nazad u prodavnicu.
B.Ž. (54) iz jednog sela kod Ražnja mesec dana seksualno je uznemiravao devojčice od desetak godina da bi 7. avgusta bio uhapšen nakon što su roditelji maloletnica alarmirali policiju.
Mađarsko pravosuđe pokrenulo je novu istragu protiv plaćenog ubice Čabe Dera, i to zbog pretnji smrću koje je uputio advokatu koji ga je godinama zastupao.
Istaknuti srpski glumac Jovo Maksić je proteran sa ognjišta tokom operacije "Oluja" kojom je izvršeno etničko čišćenje Srba sa prostora Krajine, te je sad progovorio o najtežem periodu u životu.
Tokom velikih letnjih vrućina danas se oslanjamo na klima-uređaje i ventilatore kako bismo se rashladili. Naše bake su, znale kako da svoje domove učine prijatnijim i svežijim i bez savremene tehnologije.
Marko Janjušević Janjuš uživa na moru sa ćerkom Krunom, a tamo je doživeo neočekivani susret sa bivšom devojkom, koja ga je iznenadila svojim priznanjem.
Nakon silnih haosa koji su se izdešavali u predhodnom periodu između Asmina Durdžića i Maje Marinković, došlo je do šokantnog preokreta koji je zapalio javnost.
Pevačica Aleksandra Prijović doživela je neobičnu situaciju tokom boravka na Hvaru, kada je sa porodicom poželela da sedne u jednom restoranu, ali ih je hostesa odbila.
Folk pevač Emir Brunčević još jednom je dokazao zašto važi za jednog od najvećih šmekera na domaćoj sceni, kada je bakšiš sa nastupa poklonio devojci u kolicima.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.