Planeta drhti zbog pretnji iz Irana, reči Ajatolaha lede krv u žilama: ''Niko neće moći da zaustavi naše snage otpora!''
Podeli vest
Ajatolah Ali Hamnei, vrhovni vođa Irana, poručio je danas da niko neće moći da zaustavi snage otpora ukoliko se zločini Izraela u Pojasu Gaze nastave.
Skaj njuz prenosi navode iranske državne televizije da je Hamnei zatražio "suđenje izraelskim zvaničnicima zbog zločina nad Palestincima" i "hitni prekid bombardovanja Pojasa Gaze".
Nemački kancelar Olaf Šolc pozvao je danas na sprečavanje eskalacija na Bliskom istoku i upozorio libansku militantnu organizaciju Hezbolah i Iran da se ne mešaju u sukob između Izraela i palestinskog Hamasa.
Premijer Izraela Benjamin Netanijahu tokom sinoćnjeg razgovora sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom rekao je da će Izrael nastaviti borbu u Pojasu Gaze sve dok Hamas ne prestane da predstavlja pretnju, saopštio je kabinet premijera.
17.10.2023
10:45
Britanska televizija objašnjava da Iran kada pominje "snage otpora" misli na savezničke naoružane grupacije širom Bliskog istoka koje su deo Osovine otpora.
Navodi se da to može da se odnosi na labavi savez Irana, palestinske ekstremističke organizacije, Siriju, libansku esktremističku organizaciju Hezbolah i druge frakcije.
U terorističkom napadu Hamasa na sever Izraela kidnapovan je i 22-ogodišnji mladić srpskog porekla Alon Ohel, a njegova majka, Idit Ohel, čija porodica je poreklom iz Novog Sada, kazala je da je njen sin otet pošto je učestvovao na muzičkom festivalu.
Kao i svi prethodni sukobi na Bliskom istoku, rat koji je eskalirao prošlog vikenda između Izraela i grupe Hamas koja se nalazi u pojasu Gaze mogao bi zadati ozbiljan udarac globalnoj ekonomiji, posebno ako se sukob prelije na ostatak te ekstremne energije - bogat i geostrateški važan region.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Stotine Izraelaca okupilo se danas u centru Tel Aviva na anti-ratnom mitingu, zahtevajući hitno zaustavljanje borbenih dejstava u Iranu, Libanu i Pojasu Gaze.
Nemački kancelar Olaf Šolc pozvao je danas na sprečavanje eskalacija na Bliskom istoku i upozorio libansku militantnu organizaciju Hezbolah i Iran da se ne mešaju u sukob između Izraela i palestinskog Hamasa.
Rat u Iranu već pogađa britansku ekonomiju, a građani bi mogli da promene kupovne navike i planove za odmor ukoliko kriza potraje, izjavio je britanski premijer Kir Starmer.
Američki potpredsednik Džej Di Vens na zatvorenim sastancima dovodi u pitanje zvanične tvrdnje Pentagona o uspehu rata protiv Irana, objavio je Atlantik.
Drugo ime za licemera je ni manje, ni više nego Branko Ružić, potpredsednik Glavnog odbora Socijalističke partije Srbije (SPS) koji se poslednjih godinu dana nudi blokaderima i propagira njihovu politiku.
Tajkuna Dragana Đilasa, predsednika opozicione Stranke slobode i pravde (SSP), narod je urnisao na društvenoj mreži Iks nakon što je on po ko zna koji put javno počeo da preti svima redom, a pogotovo Informeru i o ostalim medijskim kućama.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić gostovao je u podkastu "Ostalo je politika", koji vode poznati britanski novinari Alister Kembel i Rori Stjuart, gde je otvoreno govorio o najvažnijim političkim temama koje se tiču Srbije.
Hrvatski evroposlanik Tomislav Sokol udario je bez trunke stida i srama sa blokaderske N1 na predsednika Srbije Aleksandra Vučića ističući da oko Srbije treba stvoriti sanitarni kordon i da je Srbija izvor zla.
Tokom izvođenja hitnih radova na kanalizacionoj mreži u Ruzveltovoj ulici, ispred objekta sa kućnim brojem 5, od danas do 1. maja doći će do promena u radu linije 79 javnog gradskog prevoza, saopšteno je iz Sekretarijata za javni prevoz.
U Srbiji će u danas, nakon hladnog jutra, tokom dana na severu biti umereno oblačno, dok će u ostalom delu zemlje preovladavati pretežno sunčano i toplo vreme.
Stefan Milojević, sin bivšeg fudbalera Gorana i bratanac trenera Crvene zvezde Vladana Milojevića, koji je uhapšen na Majorki zbog šverca kokaina iz Afrike u Španiju, sklopio je dogovor sa narko-kartelom "Kinahan" na kojem je trebalo da zaradi stotine milione evra od prodaje hašiša.
Policija u Sremskoj Mitrovici, a po nalogu Osnovnog javnog tužilaštva u Rumi, uhapsila je B. M. (66) iz Sremske Mitrovice, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo nedozvoljen promet akciznih proizvoda.
Helena Bonam Karter napustila je snimanje četvrte sezone serije "Beli lotos" ("The White Lotus") nakon što je produkcija procenila da njen lik ne odgovara prvobitnoj viziji kreatora serije Majka Vajta.
Poslednja epizoda kviza "Potera" koja je sinoć emitovana na RTS protekla je u znaku napete igre, ali i jednog pitanja koje je posebno privuklo pažnju gledalaca.
Čišćenje stakla na vratima rerne može biti prava noćna mora zbog tvrdokornih mrlja od masnoće i hrane, ali postoji jednostavan trik koji može uštedeti mnogo vremena i truda.
Umesto jakih hemikalija, postoje jednostavna prirodna rešenja koja mogu da oteraju mrave i spreče da se ponovo pojave. Ključ je u mirisima koje mravi ne podnose.
Ovi mafini su idealni za brz doručak, užinu za školu ili slatki zalogaj uz jutarnju kafu, a toliko ukusni da će nestati pre nego što stignu da se ohlade.
Pevačica Anđela Ignjatović Breskvica raskinula je sa policajcem Nemanjom posle pet godina veze, a dok je ljubav trajala par je živeo zajedno u luksuznom stanu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar