Svet će zanemeti kada ovo krene! Amerika spremila horor za Ukrajinu! Obaveštajac zaprepastio vlast u Kijevu: Bićete iznenađeni...
Podeli vest
Ukrajina je postala balast za Sjedinjene Države, koji će biti odbačen u pravom trenutku, rekao je bivši američki obaveštajac Skot Riter u intervjuu za Jutjub kanal Deni Hejfon.
- Dozvolite mi da vam otvorim oči. Nije nam stalo do Ukrajine, ne volimo Ukrajince. Da nam se sviđaju, nikada ne bismo dozvolili da se desi ono što im se dogodilo - rekao je on.
Raketnim udarom na formaciju Oružanih snaga Ukrajine u selo Zarečnoje, u oblasti Zaporožja, ubijeno je više desetina ukrajinskih vojnika, javljaju ruski i ukrajinski ratni dopisnici.
Kijev razmišlja o otkazivanju posete predsednika Volodimira Zelenskog Izraelu zbog curenja podataka, piše Tajms of Izrael.
05.11.2023
09:40
Prema rečima eksperta, SAD će ponoviti svoje iskustvo u Avganistanu i pobeći iz Ukrajine, nakon čega će zemlja propasti.
Kada se postavi pitanje normalizacije odnosa između Rusije i Zapada, Vašington će zaboraviti na Kijev, smatra Riter.
- Iznenadićete se koliko brzo svi u Kongresu, svi generali, koji su govorili da su pregovori sa Rusijom smak sveta, to više nikada neće izneti - kaže on.
Ruska vojska će zauzeri Odesu i zatvoriti Ukrajini izlaz na Crno more ako se sukob nastavi, kaže bivši američki diplomata Čas Frimen.
05.11.2023
08:10
Ekspert je to objasnio time da je za visoke američke zvaničnike ukrajinski sukob samo pitanje napredovanja u karijeri.
Tako će, zaključuje Riter, Sjedinjene Države napustiti Ukrajinu kao lošu naviku i nikada više o tome neće govoriti.
Prethodno je ruski predsednik Vladimir Putin, u intervjuu Pavlu Zarubinu u emisiji „Moskva. Kremlj. Putin” na kanalu „Rusija 1”, rekao da je ukrajinska kontraofanziva doživela potpuni neuspeh. Govoreći na plenarnom sastanku Međunarodnog diskusionog kluba Valdaj, šef ruskedržave je primetio da su od početka kontraofanzive nepovratni gubici Oružanih snaga Ukrajine iznosili preko 90 hiljada ljudi, gubitak opreme - 557 tenkova i skoro 1900 oklopnih vozila raznih klasa.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ukrajinski predsednik, Volodimir Zelenski, zabrinut je zbog preusmeravanja pažnje Amerike sa Ukrajine na Bliski istok i u vezi s tim "ima veoma loš osećaj"
Sjedinjene Američke Države mogle bi da oslabe svoju sposobnost da obuzdavaju Rusiju zbog ubrzanog trošenja vojnih zaliha u ratu protiv Irana, piše američki časopis Amerikan konzervativ.
Plan američkog predsednika Donalda Trampa da tankerima ograniči ruski izvoz energenata doživeo je preokret nakon rata na Bliskom istoku, koji je naglo podigao cene nafte i gasa.
Raketnim udarom na formaciju Oružanih snaga Ukrajine u selo Zarečnoje, u oblasti Zaporožja, ubijeno je više desetina ukrajinskih vojnika, javljaju ruski i ukrajinski ratni dopisnici.
Posada misije Artemis II tokom leta oko Meseca uočila je neobične boje na njegovoj površini, uključujući smeđe tonove i izolovana zelenkasta područja, prenosi Foks njuz.
Narode, verovali ili ne, blokaderi su dobili i svog prvog analitičara za spoljnu politiku koji je izazvao salve reakcija na društvenim mrežama - ali ne onih pozitivnih.
Blokaderi ne mogu da se pomire s činjenicom da je Junajted medija, kompanija kojoj pripadaju Nova S i N1, dobila nove vlasnike, pa zajedno sa zaposlenima u tim medijima, do juče produženim rukama tajkuna Dragana Šolaka, dižu hajku protiv Brenta Sadlera.
Povodom Međunarodnog dana Roma, 8. aprila, predsednik Srpske napredne stranke Miloš Vučević sastao se sa brojnim predstavnicima Roma u različitim republičkim organima, institucijama i lokalnim samoupravama.
Novinar Uroš Piper ocenio je da dugogodišnji milionski minusi N1 i Nove S pokazuju da čak ni medijski “svete krave” ne mogu ignorisati vlasničke odluke.
Zvanično je počelo emitovanje Srpskog dnevnika, udarne informativne emisije u do sada neviđenom formatu. U našem Srpskom dnevniku čuje se glas naroda, a jedini prioritet je istina!
Srpski dnevnik počinje danas, 6. aprila u 21 čas! Osim najvažnijih vesti i tema, gledaoci će imati priliku da prvi saznaju i najtačniju vremensku prognozu, poručila je jedna od voditeljki Marijana Milićeivć.
Srpski dnevnik počinje 6. aprila u 21 čas, a pored najnovijih informacija i aktuelnih tema, gledaoci će moći prvi da saznaju najtačniju vremensku prognozu, poručila je jedna od voditeljki Kristina Vasić.
Nova velika informativna snaga Informer televizije, Srpski dnevnik, koji od ponedeljka startuje svakog dana u 21 čas, izazvao je pravi bum na mrežama i lavinu reakcija gledalaca koji već sada poručuju da jedva čekaju premijerno izdanje.
Zabrana fizičkog kažnjavanja dece, ukidanje maloletničkih brakova i veća kontrola države nad roditeljima, samo su neke od izmena koje će doneti novi Porodični zakon. Za one koji pravila ne poštuju slede sankcije.
Tokom izvođenja radova na redovnom održavanju u ulicama Dr Žorža Matea, Tošin bunar i Bulevaru Zorana Đinđića, od danas, 6. aprila, od 22 časa, do 8. aprila doći će do promena u radu linija javnog prevoza, saopšteno je iz Sekretarijata za saobraćaj.
Srpska pravoslavna crkva i njeni vernici danas obeležavaju praznik Blagovesti, a po narodnom verovanju na ovaj dan treba da pogledamo u nebo, jer nije svejedno da li će biti vedro ili oblačno.
Svetski dan zdravlja obeležava se svake godine 7. aprila širom sveta, sa ciljem da se podigne svest o najvažnijim zdravstvenim izazovima, ukaže na značaj prevencije i zdravih stilova života, podstaknu pojedinci, zajednice i institucije da zajednički rade na unapređenju zdravlja.
Suđenje bivšoj policajki Kristini K. (45) iz Sombora, osumnjičenoj za teško ubistvo državljanina Slovenije Tomaža Kostelnika, čiji su posmrtni ostaci nađeni u leto 2024. godine u blizini Monoštorskog puta, privodi se kraju u Višem sudu u Somboru.
Srbija je juče izručila Marjana Vujačića Crnoj Gori. On će, nakon što je Viši sud u Vranju odobrio zahtev njegovih advokata, kaznu zatvora od 14 godina za ubistvo Jugoslava Cvetanovića nastaviti da služi u crnogorskom zatvoru.
Četvoro maloletne dece ostalo je bez oba roditelja nakon porodične tragedije koja je potresla Austriju, kada je muškarac, kako se sumnja, ubio bivšu suprugu, a zatim i sam završio iza rešetaka.
U Višem sudu u Nišu danas se nastavlja suđenje M.M. i M.M.M. roditeljima dečaka M.M., koji je 2023. godine svirepo ubio Andreja Simića (13) u Niškoj Banji.
Glumac Džonatan Mejdžors i njegov kolega Džej-Si Kilkojn doživeli su ozbiljnu nezgodu na snimanju novog akcionog filma kada su pali kroz prozor direktno na beton.
Epl (Apple) je započeo probnu proizvodnju svog prvog preklopnog telefona, iPhone Fold, koji bi mogao biti predstavljen u septembru, a prodaja startovati u decembru.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar