U zatvoru izboden bivši policajac odgovoran za smrt Džordža Flojda (VIDEO)
Podeli vest
Derek Šovin, bivši policajac Mineapolisa koji je osuđen za ubistvo Džordža Flojda 2020. godine, izboden je juče u saveznom zatvoru u Arizoni, javili su Asošiejted pres i Njujork tajms.
Osoba upoznata sa slučajem rekla je za Si-En-En da je Šovin napadnut juče u saveznom zatvoru u Tusonu i da je u stabilnom stanju.
Predsednici Rusije i Belorusije Vladimir Putin i Aleksandar Lukašenko obavili su pun razgovor dan ranije na putu ka aerodromu posle posete ruskog lidera Minsku, rekao je sekretar za štampu ruskog predsednika Dmitrij Peskov.
25.11.2023
07:00
Biro za zatvore saopštio je da je "zatvorena osoba" napadnuta u zatvoru Tucson u petak oko 12:30 sati. Dva izvora potvrdila su CNN-u da je osoba Šovin.
"Reagovani zaposleni su pokrenuli mere spasavanja za jednu zatvorenu osobu", a ta osoba je prebačena u bolnicu na lečenje, navodi se u saopštenju kancelarije. Nijedan zaposleni nije povređen tokom incidenta“, navodi se u saopštenju.
Nedavno je Islamski džihad saopštio da je "Hana ubijena u napadu Izraela"
25.11.2023
00:15
‘Please. Your knee in my neck. I can’t breathe.’
Black man George Floyd died shortly after a Minneapolis police officer kneeled on his neck (warning: distressing) pic.twitter.com/kMPiILRUqR
— NowThis (@nowthisnews) May 27, 2020
"On je uredno osuđen, trebalo bi da izdrži kaznu bez straha"
Državni tužilac Minesote Kit Elison, čija je kancelarija gonila Šovina u slučaju Džordža Flojda, obavešten je da je Šovin izboden i da je u stabilnom stanju, saopštila je njegova kancelarija za Si-En-En rano jutros.
"Ožalošćen sam što čujem da je Derek Šovin bio meta nasilja", rekao je Elison u saopštenju iz njegove kancelarije. „On je uredno osuđen za svoje zločine i, kao i svaki zatvorenik, trebalo bi da bude u mogućnosti da izdrži kaznu bez straha od odmazde ili nasilja.
Šovin je napadnut u zatvoru srednjeg obezbeđenja dok je služio dve uzastopne kazne zbog Flojdovog ubistva.
Foto: Tanjug/AP
Derek Šovin
Za šta je osuđen?
U aprilu 2021. Šovin je osuđen za ubistvo iz drugog stepena, ubistvo trećeg stepena i ubistvo drugog stepena. Osuđen je na 22 i po godine zatvora. Nekoliko meseci kasnije, Šovin je priznao krivicu za lišavanje Flojda građanskih prava i osuđen je na 21 godinu zatvora.
Šovin, koji je beo, klečao je na Flojdovom vratu i leđima više od 9 minuta 25. maja 2020. Policajci, uključujući Šovina, odgovorili su na poziv zbog sumnje da je Flojd upotrebio falsifikovanih 20 dolara u prodavnici na uglu u Mineapolisu. Flojd, 46-godišnji crnac, vezan je lisicama i ležao je licem prema dole na ulici, govoreći da ne može da diše.
Flojdovo ubistvo izazvalo je masovne proteste protiv rasne nepravde širom zemlje i širom sveta zbog načina na koji policija tretira crne Amerikance u SAD. Istraga Ministarstva za ljudska prava Minesote pokazala je da su Mineapolis i njegova policijska uprava učestvovali u „obrascu ili praksi rasne diskriminacije“, prema izveštaju iz 2022. godine.
Ranije ove nedelje, Vrhovni sud SAD odbacio je Šovinovu žalbu na njegovu državnu osudu nakon što je tvrdio da nije imao pravično suđenje. Viši sud je odbio Šovinovu žalbu bez komentara.
Turska vazduhoplovne snage izvele su danas vazdušne napade na severni Irak i uništile 17 ciljeva zabranjene Kurdistanske radničke partije (PKK), saopštilo je tursko Ministarstvo odbrane.
Palestinska islamistička organizacija Hamas oslobodila je danas, prvog dana prekida vatre, 24 taoca. Hamas je objavio i snimak predaje talaca Crvenom krstu.
Izjave šefa Pentagona Lojda Ostina o Ukrajini ukazuju na njegovo potpuno nerazumevanje situacije, napisao je bivši analitičar CIA Lari Džonson na svom sajtu Sin nove američke revolucije.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Kineski predsednik Si Đinping, prema procenama američke obaveštajne zajednice, pokazuje znake duboke i sve izraženije sumnjičavosti, što u Vašingtonu izaziva ozbiljnu zabrinutost zbog stabilnosti vrha kineskog vojnog i političkog sistema, piše Njujork tajms pozivajući se na više izvora upoznatih sa tim analizama.
U Hrvatskoj ne kriju opsesiju Srbijom, pa je i njihova tajna agentura usmerena da ovde vršlja i vrbuje saradnike u svim strukturama zarad ostvarivanja različitih ciljeva - sada je plan da Srbiju ometaju u tome da ima još jedan dotok nafte u državu.
Narodni poslanik, lider Ekološkog ustanka i blokader Aleksandar Jovanović Ćuta je tokom nedavnog televizijskog gostovanja jasno stavio do znanja svima da se kaje zbog podrške blokaderima.
U Hrvatskoj ne kriju opsesiju Srbijom, pa je i njihova tajna agentura usmerena da ovde vršlja i vrbuje saradnike u svim strukturama zarad ostvarivanja različitih ciljeva - sada je plan da Srbiju ometaju u tome da ima još jedan dotok nafte u državu.
Plavi tim je u borbi za nominacije savladao Crveni sa 8:6 posle neizvesne borbe, dok je pre toga Lana Stanišić osvojila dodatni život. Epizodu je obeležio i Jovan Radulović Jodžir koji je imao nezgodan problem sa desnim okom.
Tokom jedne borbe voda je prsnulo u desno oko Jovana Radulovića Jodžira i nakratko mu poremetila vid. Zbog te situacije, on je prekinuo borbu koja je na fer predlog Jovana Ikića ponovljena.
Član predsedništva SNS Miroslav Čučković gostujući u Info jutru komentarisao je učešće rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića na narednim izborima i to ispred tzv. Studentske liste.
Četrnaesta epizoda Informerove hit emisije "Na merama" otkriće vam gde poslanik blokader Branko Miljuš “bistri” politiku, čime se bavi samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve su gastronomske navike političara u pokušaju Miroslava Aleksića, kako penzionerske dane provodi poznato TV lice Žika Šarenica, te na koji način jedan od glavnih pretendenata za studentsku listu Milo Lompar glumata čoveka iz naroda.
U većem delu zemlje danas će biti promenljivo oblačno, u košavskom području i na planinama i vetrovito, a posle podne i uveče u Bačkoj, Sremu i zapadnoj Srbiji ponegde sa kratkotrajnom kišom. Temperatura će se kretati od -3 do 14 stepeni.
Policija u Zemunu uhapsila je četiri osobe zbog sumnje da su organizovali i izvršili brutalno razbojništvo nad državljaninom Srbije koji je došao na odmor iz Švajcarske.
Dragan Joksović Jokso (42), šef jugoslovenske mafije u Švedskoj i kum Željka Ražnatovića Arkana (48) ubijen je na današnji dan pre 28 godina u foajeu stokholmskog hipodroma "Solvala".
Borislav Pekić, srpski pisac i politički disident, koji je zbog komunističkih vlasti robijao i živeo u egzilu po povratku u Srbiju krajem osamdesetih dočekan je od čitalaca i kulturne javnosti sa velikim poštovanjem.
Legendarna Meril Strip tumačiće lik čuvene kantautorke Džoni Mičel u biografskom filmu koji režira Kameron Krou, a vest je zvanično potvrdio muzički magnat Klajv Dejvis tokom žurke uoči dodele Gremija u Los Anđelesu.
Jedna kratka, naizgled bezazlena scena iz kultne serije "Simpsonovi" ponovo je zapalila društvene mreže i pokrenula lavinu teorija zavere sa Džefrijem Epstinom.
Gotovo svako domaćinstvo ima bar jednu čarapu bez para, a pitanje gde nestaju tokom pranja i dalje zbunjuje mnoge. Iako deluje kao mala misterija, razlozi su sasvim jednostavni i lako objašnjivi.
Ćerka pokojnog pevača Sinana Sakića, Đulkica Sakić, podelila je potresnu i iskrenu ispovest o višegodišnjoj borbi sa karcinomom, kroz koju je prolazila ne samo ona, već i njena porodica.
Pevačica Mina Kostić ispričala je kako je srodna duša sa svojim verenikom Manetom Ćuruvijom Kasperom i da između njih jedino može da stane Isus, jer kako kaže, sve što ima duguje Bogu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar