• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Tanjug

28.11.2023

13:00

Skulpture iz Partenona ruše odnose Grčke i Britanije! Sunak u poslednjem trenutku otkazao sastanak sa Micotakisom

EPA

Vesti

Skulpture iz Partenona ruše odnose Grčke i Britanije! Sunak u poslednjem trenutku otkazao sastanak sa Micotakisom

Podeli vest

Britanski premijer Riši Sunak otkazao je u poslednjem trenutku sastanak sa grčkim kolegom Kirjakosom Micotakisom, nezadovoljan njegovom izjavom da zvanični London mora da vrati Atini skulpture iz Partenona.

Iz kabineta grčkog premijera saopšteno je da su razočarani odlukom da se otkaže planirani sastanak, prenosi Bi-Bi-Si. Micotakis je prethodno, tokom gostovanja na britanskom javnom servisu, izjavio da Elginovi mermeri poznati i kao Partenonski mermeri moraju da budu vraćeni.

Reč je o drevnom grčkom blagu koje je odneto u London početkom 19. veka, nakon što je Pertenonske mermere kupio britanski diplomata Lord Elgin. Skulpture koje se nalaze u Britanskom muzeju predstavljaju kolekciju klasičnih grčkih mermernih skulptura napravljenih pod nadzorom arhitekte i vajara Fidije i njegovih pomoćnika.

Reč je o originalnim delovima Partenona i drugih sakralnih i ceremonijalnih objekata izgrađenih na atinskom Akropolju u 5. veku pre nove ere.



Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" - U subotu od 20h ulazimo u trag i nedodirljivima!
Live TV

Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" - U subotu od 20h ulazimo u trag i nedodirljivima!

Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…

05.12.2025

10:57

Društvo

JOŠ Društvo VESTI

Hronika

Monstrumima određen pritvor: Kinezi oteli, silovali i mučili devojke u Dolovu (VIDEO)
Hronika

Monstrumima određen pritvor: Kinezi oteli, silovali i mučili devojke u Dolovu (VIDEO)

Više јavno tužilaštvo u Pančevu јe danas donelo naredbu o sprovođenju istrage protiv osumnjičenih državljana Kine L.X.G. (41), C.J.L. (38), oboјe bez priјavljenog boravišta u Republici Srbiјi, i W.T. (43), sa boravištem u Dolovu, zbog postoјanja osnova sumnje da su kao saizvršioci izvršili krivično delo otmica, a osumnjičeni W.T. i dva krivična dela silovanje.

06.12.2025

17:22

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set