Avion u kojem se nalazio ruski predsednik Vladimir Putin bio je u pratnji lovaca Su-35S vazdušno-kosmičkih snaga Rusije, sve do sletanja u Abu Dabi, rekao je danas portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
- Lovci su nosili standardno naoružanje različitih klasa. Avioni Su-35S poleteli su sa operativnog aerodroma u Rusiji u teškim vremenskim uslovima sa jakom kišom i udarima vetra. Lovcima su upravljali piloti prve klase - rekao je Peskov.
Foto: Printscreen You Tube
Su-35
Peskov je rekao da su za vazdušnu podršku predsedničkom avionu dobijene specijalne dozvole za let od država preko čijih teritorija je Putinov avion lete i zahvalio se tim državama na saradnji, prenosi RIA Novosti.
Došlo je do očiglednih promena u ukrajinskom rukovodstvu, a pre svega, promenilo se raspoloženje Volodimira Zelenskog; od njegovog optimizma, koji je demonstrirao od samog početka neprijateljstava, nije ostalo ni traga, navodi francuska televizja TV5Monde.
Aleksej Arestovič bivši savetnik predsednika Ukrajine u jednoj od svojih poslednjih emisija govori o budućem vojnom udaru u Ukrajini kao najverovatnijem scenariju za buduće događaje.
Na „tajnom brifingu“ u američkom Senatu sazvanom na zahtev američke administracije o pomoći Ukrajini i Izraelu, bila je primetna „uzavrela“ atmosfera zbog neslaganja republikanaca i demokrata, objavio je na društvenoj mreži viši dopisnik TV „Foks njuz“ iz Kongresa Čed Pergram na društvenoj mreži „Iks“. Učesnik brifinga je trebao da bude i ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski, koji je u poslednjem trenutku otkazao učešće.
Snimak na kojem ruski predsednik Vladimir Putin pokušava da povede trostruko „ura“ tokom susreta sa učesnicima programa „Vreme heroja“ uklonjen je sa zvaničnih kanala Kremlja ubrzo nakon objave, tvrde opozicioni i ukrajinski mediji koji su preneli sporni kadar.
Poziv predsedniku Sjedinjenih Američkih Država Donaldu Trampu da poseti Rusiju i dalje važi, izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov u razgovoru sa novinarima, prenose RIA Novosti.
Kremlj je naglo pojačao ličnu zaštitu ruskog predsednika Vladimira Putina, uvodeći nove bezbednosne mere koje, prema navodima izveštaja jedne evropske obaveštajne službe, uključuju i postavljanje sistema za nadzor u domove njegovih najbližih saradnika.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Došlo je do očiglednih promena u ukrajinskom rukovodstvu, a pre svega, promenilo se raspoloženje Volodimira Zelenskog; od njegovog optimizma, koji je demonstrirao od samog početka neprijateljstava, nije ostalo ni traga, navodi francuska televizja TV5Monde.
Informer televizija postavila je nove medijske standarde za tri godine svog postojanja, a povodom našeg trećeg rođendana čestitke su nam poslali ministri, državni funkcioneri, analitičari.
Dan Ministarstva unutrašnjih poslova i Dan policije obeleženi su danas svečanom akademijom u Palati Srbije koja je počela u 11 časova, a svečanosti je prisustvovao i predsednik Srbije Aleksandar Vučić.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić razgovarao je telefonom sa predsednikom Ujedinjenih Arapskih Emirata šeikom Mohamedom bin Zajedom Al Nahjanom.
Sprdnja sa Savom Manojlovićem, liderom pokreta "Kreni-promeni" ne jenjava, a svoj doprinos dao je i Nebojša Bakarec, narodni poslanik iz redova Srpske napredne stranke (SNS).
Lider socijalističke partije Srbije Ivica Dačić poručio je da neće pobeći sa megdana i da je spreman da ostane na čelu socijalista ukoliko uživa njihovu podršku.
Potražnja za domaćim pasuljem svake godine je sve veća! Na pijacama i u direktnoj prodaji cena se najčešće kreće od 350 do 650 dinara po kilogramu, što znači da uzgajanjem zarada može dostići više od 400.000 dinara po hektaru.
Od praznika Vaznesenja Gospodnjeg do današnjeg velikog praznika Silaska Svetog Duha na apostole, vernom narodu podeljeno je više od 400.000 tračica osveštanih na Pojasu Presvete Bogorodice.
Na međunarodnoj naučno-poslovnoj konferenciji "POLAR 2026" u Sankt Peterburgu objavljeno je da bi Srbija do 2033. godine mogla dobiti sopstvenu polarnu stanicu na Antarktiku, koja bi nosila ime Milutin Milanković.
Dragan Stojiljković iz Vranja odležaće 20 godina zatvora zbog teškog ubistva svoje supruge D.S. počinjenog 29. septembra 2023. godine jer je Vrhovni sud odbio zahtev za zaštitu zakonitosti njegovog branioca advokata Danijele Tomić.
Državljanin BiH i putnik iz drugog vozila poginuli su u stravičnoj saobraćajnoj nesreći na auto-putu prema Mariboru, koju je izazvao upravo državljanin BiH vozeći u suprotnom smeru. U Srbiji je u poslednjih sva meseca zabeležen zabrinjavajući broj slučajeva vožnji u kontrasmeru, a "trend" se širi i zamljama regiona.
Sramotna pljačka kuće majke srpskog fudbalskog velemajstora Siniše Mihajlovića dogodila se u utorak između dva i tri ujutru, a o tome su u jutarnjem programu na Pinku govorili predsednik sindikata policije i policijskih starešina Blažo Marković. novinar Mladen Mijatovi i predsednik Srpske asocijacije telohranitelja Predrag Balcacanović.
Povodom obeležavanja Dana Ministarstva unutrašnjih poslova, slave Ministarstva i Dana policije, potpredsednik Vlade Republike Srbije i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić jutros je, u pratnji direktora policije Dragana Vasiljevića, položio lovorov venac na Spomen-obeležje u Novom Beogradu, u znak sećanja na policijske službenike koji su dali svoje živote čuvajući mir i bezbednost građana Srbije.
Marša Lukas, slavna filmska montažerka i dobitnica Oskara za kultni film "Ratovi zvezda", preminula je u sredu u Rančo Miražu u Kaliforniji u 80. godini života.
Narodno pozorište Timočke krajine "Zoran Radmilović" iz Zaječara ostvarilo je veliki međunarodni uspeh osvajanjem Gran prija za najbolju predstavu na 30. Festivalu ruske klasike, koji je danas završen u gradu Lobnja, nadomak Moskve, za predstavu "Čehovljeva soba – sezona prva" u režiji Nikole Zavišića.
Bred Pit se suočava sa tužbom koju su protiv njega podneli proizvođači jedne luksuzne kreme za penis, i to zbog navodne prevelike sličnosti u nazivima njihovih kozmetičkih linija.
Rumer Vilis, ćerka glumačkih legendi Brusa Vilisa i Demi Mur, optužila je bivšeg partnera Dereka Ričarda Tomasa da ju je psihički zlostavljao sve zbog borbe oko starateljstva nad detetom.
Pevačica Zorica Brunclik i članica žirija "Pinkovih zvezdi", zamerila je voditelju Ognjenu Amidžiću u odluci produkcije da takmičarku Anu Jokić puste direktno u sledeći krug.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar