Ako bi se parlamentarni izbori u Ukrajini održali u bliskoj budućnosti, pobedila bi hipotetička partija glavnokomandujućeg ukrajinskih trupa Valerija Zalužnog, navodi se u u studiji od strane grupe za rejting.
„Partija Zalužni, prema ovim anketama, dobila je 36% među onima koji bi izašli da glasaju i odlučuju o izborima. Drugo mesto u anketi zauzima hipotetički „Zelenski blok“ – 26,7%“.
Dok prema rezultatima studije rejting grupe, partija „Sluga naroda“ bi na ovim izborima dobila samo 5,5 odsto, a partija bivšeg predsednika Ukrajine Petra Porošenka 5,4 odsto.
Ranije su brojni ukrajinski i zapadni mediji pisali o mogućem sukobu Zelenskog i Zalužnog. Novinari Vašington posta su primetili da bi Zalužni, koji je popularan među svojim sugrađanima, mogao da predstavlja pretnju za Zelenskog ako odluči da započne političku karijeru.
Novinari su nedavnu izjavu Zalužnog o zastoju na frontu i nemogućnosti proboja ukrajinskih trupa, koju je Zelenski pokušao da odbaci, rekavši da je vojska umorna, smatrali jednim od indirektnih znakova sukoba između njih. Istovremeno, savetnik šefa kabineta Zelenskog, Mihail Podoljak, izjavio je da nema sukoba između Zelenskog i Zalužnog.
U četvrtak su sve parlamentarne frakcije Vrhovne rade Ukrajine potpisale deklaraciju kojom se isključuje održavanje bilo kakvih izbora u zemlji pre šest meseci nakon završetka vanrednog stanja.
Ruski mediji, pozivajući se na izvor u ukrajinskim političkim krugovima, da Zelenski želi da održi izbore u Ukrajini, neće biti objavljeni sve dok se ne dobiju garancije da Zalužni neće učestvovati.
Prema izveštajima medija, u suprotnom bi Zelenski mogao da pokuša da smeni vrhovnog komandanta.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski poručio je danas Ukrajincima da će Kijev pobediti Rusiju i postići pravedan mir „protiv svega“, dok je nastavak ključne američke vojne i finansijske pomoći neizvestan.
Kašnjenje američke vlade u pružanju finansijske podrške Kijevu jasno stavlja do znanja ukrajinskom predsedniku Vladimiru Zelenskom da je vreme da on napusti svoju funkciju, piše Strana.ua.
Izraelska vojska (IDF) je opkolila dom lidera Hamasa Jahje Sinvara u Kan Junisu, gradu na jugu Pojasa Gaze, javila je saudijska televizija "Al Arabija".
Ruska Duma usvojila je zakon kojim se proširuju ovlašćenja ruskog predsednika i omogućava mu se da preduzima mere u slučaju neprijateljskih aktivnosti stranih država.
Gradonačelnik Kijeva je kritikovao "nesklad između informacija i stvarnosti" kod predsednika Ukrajine i naveo da je potrebno "biti iskren, s obzirom na ozbiljnost situacije u Ukrajini"
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić poslao je juče iz Francuske moćne poruke koje su odjeknule u čitavom svetu, posebno one koje se tiču sramnih dvostrukih standarda međunarodne zajednice, pre svega Zapada, kada je u pitanju naša zemlja i Kosovo i Metohija (KiM).
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Kako nezvanično saznaje Informer, u Palati pravde u petak popodne odvijala se prava drama nakon saslušanja Veselina Veska Milića, jer je njegov advokat Nemanja Vasiljević odbijao da tužilaštvu preda ključne dokaze.
Luka Đorđević, koji je u emisiji „Utisak nedelje“ kod Olje Bećković predstavljen kao student Pravnog fakulteta, zapravo je stranački aktivista – poverenik Organizacije mladih Narodnog pokreta Srbije Miroslava Aleksića u Nišu!
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako je blokader Ivan Bjelić umislio da je reinkarnacija Če Gevare, koja je omiljena aktivnost voditelja blokadera Zorana Kesića, gde smo to zatekli bivšeg fudbalera Ognjena Vranješa, kuda se kreće novinar Veran Matić...
Informer televizija od 16. maja donosi drugačiji vikend program za sve gledaoce koji žele da dan počnu uz najvažnije informacije, aktuelne teme i program uživo koji traje punih sedam sati.
Nova serija automobila "Ford kuga" potpuno je osvežena, moderna i dovoljno velika za prosečnu porodicu. Proizvođač je ovoga puta bacio akcenat i na ekonomičnost. Njegova cena u Srbiji kreće od od 26.990 evra.
Od sutra, 18. maja, Ulica gospodara Vučića biće zatvorena za saobraćaj zbog radova na redovnom održavanju, a tokom izvođenja tih radova GSP linije 46 i 55 saobraćaće izmenjenom trasom.
Na današnji dan, 17. maja 1395. godine, u bici na Rovinama poginuo je Marko Mrnjavčević, u narodu poznatiji kao Kraljević Marko, ličnost koja već više od šest vekova živi istovremeno u istoriji i legendi.
Puštanjem u rad brze pruge Beograd-Subotica Srbija je dobila jednu od najsavremenijih železničkih linija u regionu, zahvaljujući kojoj putnici za samo 79 minuta i po ceni od 1.220 dinara stižu do svog odredišta vozom "Soko", koji saobraća brzinom do 200 kilometara na čas.
Vozač automobila marke Audi, koji se kretao velikom brzinom iz pravca Bukovice ka Ivanjici, izgubio je kontrolu nad vozilom kod fabrike Javor, nakon čega je usledio pravi filmski scenario.
Ubrzo nakon dojave građana da je kod Bečmena pronađeno automobil "seat" kako pluta u jezeru, ekipe policije i vatrogasaca su pristigle na lice mesta, ali su potvrđene crne slutnje.
Šest osoba povređeno je u teškoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila u subotu oko podne, na auto-putu kod Begaljice, u smeru ka Beogradu, kada su se sudarila tri putnička vozila.
Glumac Milan Lane Gutović se jednom nije pojavio na snimanju serije "Bela lađa", a razlog nedolaska na set i danas se prepričava kao jedna od najvećih anegdota ove hit serije.
Vlastimir Đuza Stojiljković važi za jednog od najvećih glumaca srpske kinematografije, a za života je često pričao o svom teškom detinjstvu. Tokom jednog intervjua ispričao je da je išao bos, pešaka čak od Niša do Beograda.
Muzeje u Srbiji je tokom 2024. godine posetilo 2.125.437 ljudi, objavio je Republički zavod za statistiku povodom Međunarodnog dana muzeja koji se obeležava 18. maja.
Tamara Kalinić pojavila se na crvenom tepihu Kanskog festivala zajedno sa verenikom Filipo Testa, a njihov modni nastup privukao je pažnju zbog nenametljive elegancije i pažljivo uklopljenih detalja.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar