Kineski ministar spoljnih poslova Vang Ji upozorio je šefa filipinske diplomatije Enrikea Manala da Manila mora da postupa "oprezno" nakon serije incidenata vezano za teritorijalne sporove dve zemlje u Južnom kineskom moru.
Odnosi dve zemlje su "na prekretnici", ocenio je Vang, a saopštilo Ministarstvo spoljnih poslova Kine.
Kako je dodao, "Filipini moraju da postupe oprezno pošto moraju da izaberu pravac kojim će krenuti".
U telefonskom razgovoru sa ministrom spoljnih poslova Filipina, Vang je rekao da se dve zemlje suočavaju sa "ozbiljnim poteškoćama" i da smatra Manilu odgovornom.
Tenzije između Manile i Pekinga pojačale su se poslednjih meseci nakon više incidenata na važnom plovnom putu.
The #Philippines is accusing #China of seriously damaging one of its fishing vessels after a Chinese coast guard ship rammed it and blasted other ships with water cannons. Via TaiwanPlus News.pic.twitter.com/WTuMiz13GT
— Indo-Pacific News - Geo-Politics & Defense News (@IndoPac_Info) December 13, 2023
Južno kinesko more je u centru teritorijalnog spora između Kine i Filipina dok pravo na delove mora polažu i Tajvan, Malezija, Vijetnam i Bruneji.
Brod kineske obalske straže udario je danas filipinski brod koji snabdeva ribare u Južnom kineskom moru, saopštila je filipinska Obalska straža dan posle još jednog incidenta u moru oko koga se spore Kina i više zemalja u toj oblasti.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Brod kineske obalske straže udario je danas filipinski brod koji snabdeva ribare u Južnom kineskom moru, saopštila je filipinska Obalska straža dan posle još jednog incidenta u moru oko koga se spore Kina i više zemalja u toj oblasti.
Odmetnuti socijalista Branko Ružić, drugi čovek Socijalističke partije Srbije koja je deo vladajuće koalicije, nastavlja da vodi i sprovodi blokadersku politiku.
Dok se u Briselu vode ozbiljni razgovori o budućnosti proširenja EU i ulozi Srbije u regionu, deo hrvatskih medija reaguje kao da je učinjena velika nepravda – ne prema Srbiji, već prema njihovim očekivanjima da Beograd treba držati dalje od EU, pišu mediji.
Pritisci iz Zagreba na Crnu Goru nastavljaju se punim intenzitetom, a hrvatsko Ministarstvo spoljnih i evropskih poslova (MVEP) još jednom je podsetilo Podgoricu na jasna očekivanja zvaničnog Zagreba u pogledu rešavanja otvorenih pitanja između dve zemlje.
Poslanik Srpske napredne stranke (SNS) Milenko Jovanov objavio je na društvenoj mreži Iks komentar koji se sastoji od samo jedne kratke rečenice, a koji govori više od hiljadu reči.
Ministarka rudarstva i energetike u Vladi Srbije, Dubravka Đedović Handanović, raskrinkala je novu laž perjanice tajkuna Dragana Đilasa, Marinike Tepić.
U najnovijoj epizodi emisije „Na merama“ videćete šta je to rastužilo perjanicu Đilasove stranke Borka Stefanovića, gde voli da boravi propali političar Srđan Milivojević, kuda se to zaputio samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kako vreme provodi bivša ministarka zdravlja Danica Grujičić...
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" videli ste gde najviše voli da “dokoniše” blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu “pripoveda” blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, zašto je samozvani revolucionar Predrag Voštinić teški licemer, sa kime je to u društvu bila glumica blokaderka Anđelka Prpić...
Snežana Paunović, ministarka državne uprave i lokalne samouprave gostujući u Info jutru objasnila je zašto se našla na udaru različitih struktura na Kosovu i Metohiji, ali i u centralnom delu Srbije.
U delu opštine Nova Varoš proglašena je vanredna situacija zbog velikih posledica vremenskih nepogoda koje su od nedelje ostavile traga na poljoprivrednim usevima i putevima.
U Liberiji je zaplenjena najveća količina kokaina u istoriji ove afričke zemlje, čija se vrednost procenjuje na više od 370 miliona dolara, a za šverc se sumnjiče dvojica stranaca, od kojih jedan poseduje pasoš Republike Srbije.
Netfliks je zvanično objavio izveštaj o gledanosti za prvu polovinu 2026. godine (od januara do juna), a najgledanija serija je "His and Hers" sa ukupno 104 miliona pregleda.
Karolina Moreno (27) se prisetila trenutka kada je rodila svog najmlađeg sina, jer tokom dela porođaja nije bila pri svesti. Svoje iskustvo podelila je u viralnom videu na TikToku.
U centru pažnje su se našli Aneli Hamić i kontroverzni biznismen Dejan Popović Tigar, koji je bio sa mnogim starletama iz Srbije, a Informer je došao u posed ekskluzivne fotografije sa sinoćne zabave!
U četvrtak u 20 časova na Jutjub kanalu "Informer portal" očekuje vas novo izdanje emisije koja ne beži od najškakljivijih tema, a ovoga puta emisiju vodi Vanja Jovanović.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.