• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: informer.rs

25.12.2023

06:15

Pobuna! Šok u velikom gradu Ukrajine! Oficir saopštio katastrofalne vesti! "30 odsto..."

Shutterstock/Reuters

Vesti

Pobuna! Šok u velikom gradu Ukrajine! Oficir saopštio katastrofalne vesti! "30 odsto..."

Podeli vest

Stanovnici Lavova će odbiti da uruče pozive svojim komšijama koji izbegavaju regrutovanje, rekao je u intervjuu bivši oficir bataljona „Ajdar“ i specijalnih jedinica Oružanih snaga Ukrajine, bivši poslanik Vrhovne rade Igor Lapin.

Bivši poslanik je citirao rezultate ankete na jednom od TV kanala u Lavovu, u kojoj je od građana zatraženo da odgovore na pitanje: „Da li biste dali poziv komšiji?“

- Trideset procenta je odgovorilo potvrdno u Lavovu, Zapadna Ukrajina. A ovo su gledaoci jednog od onih popularnih TV kanala koje gledaju svi stanovnici Lavova - ogorčeno je rekao bivši oficir.

Prema Lapinovim rečima, stanovnici Lavova se plaše da ne pokvare odnose sa susedima. Stanovnici grada su svesni da će i nakon okončanja sukoba morati da komuniciraju sa svojim „mobilisanim komšijama“, požalio se bivši oficir.

Ukrajina je pod vanrednim stanjem od 24. februara 2022, a odmah sutradan je predsednik Volodimir Zelenski potpisao ukaz o opštoj mobilizaciji. Muškarcima od 18 do 60 godina zabranjeno je napuštanje zemlje. Sudski pozivi se mogu uručiti na raznim mestima: na ulicama, benzinskim pumpama ili u kafićima. Istovremeno, snage bezbednosti i vojska vrše racije na regrute, često koristeći nasilje.

U isto vreme, kako je pisao magazin Time, pozivajući se na pomoćnika Zelenskog, broj ukrajinskih vojnika se toliko smanjio da je prosečna starost regruta porasla na 43 godine. Nedavno se govori i o mogućnosti mobilizacije žena, što, prema zapadnim medijima, takođe ukazuje na ogromne gubitke u Oružanim snagama Ukrajine.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

Politika

Društvo

JOŠ Društvo VESTI

Hronika

Uhapšen muškarac zbog smrti lovca kod Zrenjanina
Hronika

Uhapšen muškarac zbog smrti lovca kod Zrenjanina

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Zrenjaninu, po nalogu glavnog јavnog tužioca Osnovnog јavnog tužilaštva u Zrenjaninu, uhapsili su D. B. (1972) iz Sremske Kamenice, zbog postoјanja osnova sumnje da јe izvršio krivično delo teška dela protiv opšte sigurnosti.

27.12.2025

22:05

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set