Svih 379 putnika i članova posade japanskog aviona koji se zapalio prilikom sletanja na aerodrom u Tokiju uspešno su evakuisani za 90 sekundi, pre nego što je plamen progutao trup aviona, saopšteno je iz vatrogasne službe.
"Mislim da smo svedočili čudu. Gotovo je neverovatan način na koji su izvukli sve putnike iz tog aviona", rekao je bivši pilot Rodžer Vitfild, prenosi Gardijan.
Prema rečima putnika, kabinsko osoblje je pokušavalo da smiri putnike, a onima koji su posegnuli za prtljagom rečeno je da ostave svoje stvari.
Svetla su bila ugašena i temperatura je počela da raste, nakon čega je putnike kroz mrak i gusti dim vodila kabinska posada držeći ručne lampe.
Putnici i članovi posade su se potom evakuisali uz pomoć vazdušnih tobogana za hitne slučajeve.
I pored toga što su preživeli svi koji su bili u "Erbasovom" avionu A350-900, u sudaru sa drugom letelicom poginulo je pet članova posade aviona japanske obalske straže.
Na društvenim mrežama objavljen je snimak evakuacije, iz unutrašnjosti aviona.
Još jedan video iz aviona. Putnici sede na svojim mestima i slušaju instrukcije posade dok se pripremaju evakuacioni tobogani. Dim je već prisitan u kabini, avion je sa spoljnje strane zahvaćen plamenom. Nije primećeno da je neko od putnika poneo ručni prtljag! Veliki respekt za… pic.twitter.com/SypiiKIKbE
— Peđa Vučetić (@Pedjijatar) January 2, 2024
Na snimku se vide putnici koji mirno sede na svojim mestima i slušaju pažljivo instrukcije posade dok se pripremaju evakuacioni tobogani.
Dim se vidi već u kabini, ali su putnici pažljivo pratili smernice zbog čega su svi živi i zdravi.
HOW TO SURIVE A PLANE CRASH
Passengers on a Japan Airlines flight today were moments away from death, but this is what they did correctly to stay alive!
Putnički avion kompanije Japan Airlines srušio se danas u JAPANU. Nesreća se dogodila na pisti međunarodnog aerodroma Tokio-Haneda u Tokiju, a svi putnici i članovi posade su potom evakuisani, saopštila je kompanija.
Ministar spoljnih poslova Srbije Ivica Dačić uputio je danas saučešće šefici japanske diplomatije Joko Kamikavi i porodicama žrtava zemljotresa u Japanu.
Potvrđeno je da je pet članova japanske obalske straže poginulo nakon što se njihov avion sudario sa avionom Japan Airlines-a na aerodromu Haneda u Tokiju, saopštila je policija.
Društvenim mrežama se šire snimci zemljotresa koji je pogodio Japan u ponedeljak. Desetine zgrada je uništeno, na hiljade ljudi je ostalo bez struje, a u četiri zemlje izdato je upozorenje na cunami kao rezultat potresa jačine 7,6 stepeni Rihterove skale Za sada nema informacija o poginulim ili povređenima u jakom podrhtavanju tla u centralnim krajevima i na zapadnoj obali.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Putnički avion kompanije Japan Airlines srušio se danas u JAPANU. Nesreća se dogodila na pisti međunarodnog aerodroma Tokio-Haneda u Tokiju, a svi putnici i članovi posade su potom evakuisani, saopštila je kompanija.
Glavni urednik Informera poručio je da su Savo Manojlović, njegov pokret Kreni-promeni i blokaderi direktno odgovorni za samoubistvo policajca Vasilija Lalovića iz Priboja.
Moskva neće dozvoliti raspoređivanje vojnih kontingenata država Evropske unije i NATO-a na teritoriji Ukrajine, poručio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov, komentarišući pripreme za velike jesenje vojne vežbe u Poljskoj.
Predsednik Demokratske narodne partije (DNP) Milan Knežević čestitao je svim odbornicima SO Pljevlja koji su danas glasali za odluku o poništavanju priznanja tzv. države Kosovo.
Dok porodica, prijatelji i pošteni građani Srbije tuguju za tragično nastradalim policajcem Vasilijem Lalovićem (33) – nevinim čovekom i ocem troje male dece – na društvenim mrežama odvija se monstruozno lešinarenje.
Kineska obalska straža (CCG) objavila je snimak dramatičnog sukoba sa filipinskim vojnicima kod spornog grebena Renaj Đao u Južnom kineskom moru, posle kojeg su Peking i Manila međusobno pozvali ambasadore na razgovor.
Vukola Tomović, vlasnik jedne od vikendica na jezeru Gazivode, čije je rušenje danas počelo po nalogu preduzeća Ibar - Lepenac, izjavio je da je rešenje o rušenju objekta dobio 3. jula i da on drugi dom nema.
U najnovijoj epizodi emisije „Na merama“ videćete šta je to rastužilo perjanicu Đilasove stranke Borka Stefanovića, gde voli da boravi propali političar Srđan Milivojević, kuda se to zaputio samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kako vreme provodi bivša ministarka zdravlja Danica Grujičić...
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" videli ste gde najviše voli da “dokoniše” blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu “pripoveda” blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, zašto je samozvani revolucionar Predrag Voštinić teški licemer, sa kime je to u društvu bila glumica blokaderka Anđelka Prpić...
Snežana Paunović, ministarka državne uprave i lokalne samouprave gostujući u Info jutru objasnila je zašto se našla na udaru različitih struktura na Kosovu i Metohiji, ali i u centralnom delu Srbije.
Mladi i Srbiji masovno na "crnom tržištu" kupuju peptide, koje potom ubrizgavaju u kožu. Reč je o supstanci za koju naša omladina veruje da će im pomoći da mršave ili dobiju veći mišićni tonus ukoliko vežbaju u teretani.
Na padinama Suvobora, u zaštićenom području održana je 57. Kosidba na Rajcu! Duže od pola veka neguje se ova tradicija, a mladi Čačanin sa svoje 23 godine peti put zaredom je najbolji kosac!
Adnan Lokvančić, koji je osumnjičen za nezapamćen zločin u naselju Hrasnica kada je lopatom usmrtio majku i brata, a potom majci odrubio glavu, prebačen je u Pritvorsku jedinicu KPZ Igman gde se nalazi pod strogim nadzorom.
Dino Ibrahimović, navodni član "škaljarskog klana", pravnosnažno je osuđen na kaznu od 16 godina zatvora zbog ubistva pripadnika istog klana Edmonda Mustafe, kao i zbog nedozvoljenog držanja oružja.
Po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Beogradu, pripadnici policije danas su uhapsili Z. S. zbog sumnje da je pozivao na nacionalnu, rasnu i versku mržnju.
Pripadnici poicije, Uprave kriminalističke policije, Službe za borbu protiv droga, zaplenili su oko 10 kilograma kokaina i tri kilograma heroina i uhapsili osumnjičenog za prodaju droge.
Nišliji Martinu Iviću (36) optuženom za ubistvo Darka Vacića (27) izrečena je danas u Višem sudu u Nišu mera bezbednosti obaveznog čuvanja i lečenja u psihijatrijskoj ustanovi.
Vilem Defo otkrio je da mu je uloga Isusa Hrista u filmu "Poslednje Hristovo iskušenje" bila fizički najzahtevnija u karijeri, a da je zbog nje privremeno i oslepeo.
Nije vam potreban skup organizer da biste zaštitili nakit tokom putovanja. Nekoliko jednostavnih trikova pomoći će vam da stigne na odredište bez oštećenja i petljanja.
Veštačka inteligencija koja pamti korisnike donosi više pogodnosti, ali otvara i potpuno novu vrstu rizika. Umesto da pokušaju da probiju zaštitu sistema, hakeri sada traže način da promene ono što AI smatra istinom.
Pobednica "Elite 9" Stanija Dobrojević imala je velike promene na sebi u prethodnih 20 godina, počevši od ugradnje silikona pa sve do zahvata "mačije oči".
Bivša prijateljica Stanije Dobrojević Tamara Radoman došla je sinoć u Šimanovce kako bi podržala Anitu Stanojlović, pa progovorila i o svom odnosu sa starletom i Asminom Durdžićem.
Pojedine estradne ličnosti iza sebe nose priče ispunjene velikom tugom, kao što je gubitak deteta. Među njima su Mirko Kodić, Milić Vukašinović, Žika Todorović kao i Eva Ras.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.