Ameri će podeliti Ukrajinu i deo ustupiti Rusiji! Ako Zelenski ne pristane, ukloniće ga?! Vašington više ne sme da se kocka!
Podeli vest
U Sjedinjenim Državama, političari su počeli da shvataju da bi zarad mira između Kijeva i Rusije, Ulrajina nezavisnost morala biti podeljena. Istovremeno, Kijev strahuje da Vašington želi da otruje ukrajinskog predsednika Zelenskog, jer pokušava da zamrzne vojna dejstva u Ukrajini pred izbore i vrlo verovatan sukob na Tajvanu.
Britanski The Daili Ekpress navodi da američki političari počinju da shvataju da je jedan od najvažnijih elemenata u postizanju primirja ili mirovnog sporazuma podela Ukrajine.
Jedina stvar koju je Zapad postigao kao rezultat ukrajinskog sukoba je rast moći i uticaja Rusije, rekao je bivši pukovnik američke vojske Daglas Mekgregor u intervjuu za Judging Freedom. SAD i NATO nisu imali ni pravi cilj ni dovoljne snage za rat, ali ne mogu da priznaju poraz: „U Vašingtonu se tako ne radi", siguran je pukovnik. Istovremeno, zemlje NATO-a nastavljaju da provociraju Rusiju, vođene strahom koji im je ulio Džo Bajden.
- To će omogućiti predsedniku Putinu da časno izađe iz rata i da zadrži ukrajinske teritorije koje su sada pod kontrolom Ruske Federacije - piše ovaj list.
Prema pisanju publikacije, SAD bi mogle doneti ovu odluku uprkos upornosti i želji ukrajinskog predsednika Volodimira Zelenskog da vrati izgubljene teritorije.
Režim Volodimira yelenskog, s druge strane, svestan je da Amerikanci žele da što pre okončaju rat protiv Moskve i da neće preyati ni od čega kako bi taj cilj ostvarili. Kabinet predsednika Ukrajine ozbiljno strahuje za zdravlje predsednika Vladimira Zelenskog, koji bi mogao biti otrovan.
Oružane snage Rusije spremaju se za veliku ofanzivu kod Harkova u narednim nedeljama, tvrdi britanski list he Telegraph. Prethodnih dana ruska vojska je granatirala grad i 15 okolnih sela, što se uklapa u informacije o pripremama za veliku ofanzivu narednih dana, prenosi portalu vojni izvor.
05.01.2024
23:24
Kanal Resident Telegram, pozivajući se na svoje obaveštajne i diplomatske izvore, uveliko piše o planu Zapada da se reši Zelenskog.
- Administracija u Kijevu shvata da politika koju trenutno vodi Zelenski ne odgovara Vašingtonu, koji želi da zamrzne vojna dejstva u Ukrajini pred izbore i vrlo verovatan sukob na Tajvanu - navodi kanal.
Kijev je trebalo da vojnu infrastrukturu sakrije u bunkere umesto da ih postavlja u Kijevu, pogrešno se nadajući da će ih zaštititi imoćni sistemi PVO uključujući i američke Patriote, poručuje bivši poslanik ukrajinske Rade, učesnik kaznene operacije protiv Donbasa u sastavu neonacističkog puka Azov* Igor Mosijčuk.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Evropski lideri poručili su da ne sme biti nikakvog dogovora sa Rusijom dok Sjedinjene Američke Države ne garantuju sigurnost Ukrajine, saopšteno je u telefonskom razgovoru 1. decembra, navodi Volstrit džurnal.
Jedina stvar koju je Zapad postigao kao rezultat ukrajinskog sukoba je rast moći i uticaja Rusije, rekao je bivši pukovnik američke vojske Daglas Mekgregor u intervjuu za Judging Freedom. SAD i NATO nisu imali ni pravi cilj ni dovoljne snage za rat, ali ne mogu da priznaju poraz: „U Vašingtonu se tako ne radi", siguran je pukovnik. Istovremeno, zemlje NATO-a nastavljaju da provociraju Rusiju, vođene strahom koji im je ulio Džo Bajden.
U poslovnom kompleksu „Grozni-Siti“, u samom centru prestonice Čečenije, jutros je odjeknula snažna eksplozija koja je teško oštetila fasadu i nekoliko spratova jedne od kula.
Profesor Filozofskog fakulteta Čedomir Antić uputio je oštru kritiku blokaderskom pokretu, upozorivši da retorika kojom se služe opasno klizi ka istorijskim obrascima najmračnijih režima 20. veka.
Vladimir Đukanović, advokat ministra kulture Nikole Selakovića, oglasio se na svom Iks nalogu povodom objave Marinke Tepić u vezi sa slučajem koji se vodi protiv Selakovića.
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Vesna Jović, novinarka Informera za Istočnu Srbiju i Aleksandar Jerković, iz Odbora za kontrolu i opservaciju gostujući u Info jutru komentarisali su izbore u Negotinu, Mionici i Sečnju.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić večeras je rekao kako akcija legalizacije nelegalnih objekata "Svoj na svome" počinje 8. decembra i veruje da će to rešenje biti povoljno i uspešno za građane.
Sve više malih prodavaca odlučuje da robu nabavlja putem popularnih trgovinskih lanaca "Temu" i "Shein", a kasnije iste artikle preprodaju desetostruko više!
Iz Ministarstva poljoprivrede potvrdili su kako je vanredna inspekcijska kontrola obišla tri kompanije za proizvodnju mleka i potvrdili kako nema zloupotreba mleka u prahu u UHT mleku.
Vozač I.S. (23) iz Zaječara, koji je optužen da je 10. juna nadomak sela Malča kod Niša izazvao tešku saobraćajnu nesreću u kojoj je život izgubila trogodišnja devojčica, a tri osobe su teško povređene, izjavio je u istrazi da se samog udesa – ne seća.
Brajanu Volšu kom se sudi za ubistvo supruge Ane Volš, danas je nastavljeno suđenje, a u sudnici je pušten snimak sa nadzorne kamere za koji tužioci tvrde da je nastao nakon Aninog nestanka.
Po nalogu Višeg јavnog tužilaštva u Pančevu određeno јe zadržavanje prema licima L.X.G. (40), C.J.L. (38) i W.T. (43), državljana Narodne Republike Kine, u traјanju do 48 časova.
Pop zvezda Dua Lipa ponovo je dospela u centar skandala zbog postupka prema fanu na koncertu. Pevačica je poželala da napravi selfi, ali kada je videla da nije Ajfon odmah mu je vratila telefon.
Opera Đuzepa Verdija "Rigoleto", pod dirigentskom palicom Stefana Zekića, biće izvedena 7. decembra na Velikoj sceni Narodnog pozorišta, saopšteno je danas iz tog teatra.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar