Skoro dve trećine Nemaca želi da Olaf Šolc prepusti mesto kancelara aktuelnom ministru odbrane Borisu Pistorijusu, pokazuje istraživanje nemačkog Instituta za istraživanje javnog mnjenja (INSA).
Takav scenario podržava 64,3 odsto ispitanika, dok je protiv njih 24,6 odsto, prenosi Bild.
Čak i pristalice Socijaldemokratsku partiju Nemačke (SPD), čiji je Šolc član, u odnosu 47,9 prema 47,1 odsto podržavaju promenu kancelara pre sledećih saveznih izbora.
Istovremeno, rezultati istraživanja pokazuju da je Pistorijus ubedljivo najpopularniji političar u Nemačkoj, dok je Šolc najnepopularniji kancelar u istoriji zemlje.
Italijanska Republika objavila je protekle nedelje da bi Šolc mogao da napusti funkciju tokom 2024. godine zbog pada poverenja naroda u njegovu SPD.
List napominje da je samo 2023. godine nivo podrške u SPD pao sa 20 na 15 odsto.
Razlog za Šolcovu ostavku može biti skandal oko finansijskih malverzacija, vezanih za kompaniju Wirecard. Šolc je tada bio ministar ekonomije i "nije bio obavešten", iako je praćenje ovog slučaja bila njegova direktna odgovornost. Međutim, on stalno negira svoju krivicu za ono što se dogodilo.
Istovremeno, nemački analitičari sumnjaju da će Šolc zaista napustiti svoju funkciju u bliskoj budućnosti, napominje list.
Prema rečima jednog poslanika, rakete dugog dometa pomoći će Kijevu pre svega da uništi Krimski most i Crnomorsku flotu, što će "primorati Rusiju da napusti Krim".
Nakon tri sata zastoja u pregovorima lidera Evropske unije o početku pregovora o članstvu Ukrajine, nemački kancelar Olaf Šolc predložio je premijeru Mađarske da napusti prostoriju kako bi razgovori mogli da se nastave, uz reči: "Možda da popijete kafu ispred".
Nemački kancelar Olaf Šolc tvrdi da je Rusija izazvala rast cena gasa u Evropi 2022. godine pošto je ruski predsednik Vladimir Putin obustavio isporuku.
Rusija ne bi trebalo da računa na to da će se Nemačka i Zapad povući i da više neće biti u mogućnosti da pružaju finansijsku i vojnu podršku Ukrajini, izjavio je nemački kacelar Olaf Šolc.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Prema rečima jednog poslanika, rakete dugog dometa pomoći će Kijevu pre svega da uništi Krimski most i Crnomorsku flotu, što će "primorati Rusiju da napusti Krim".
Predsednik Aleksandar Vučić oglasio se na društvenim mrežama i objavom poslao moćnu poruku celoj naciji, podsećajući šta u presudnim trenucima znači odgovorno, nepokolebljivo i hrabro vođenje države!
Ruski predsednik Vladimir Putin navodno je tokom razgovora sa direktorom CIA Džonom Retklifom odbio američke predloge za mirovno rešenje i mogućnost opšteg prekida vatre tokom 2026. godine, uz poruku da će Rusija na nove ukrajinske operacije odgovoriti „trostruko snažnije“.
Predsednik SNS Miloš Vučević reagovao je na najnovije izjave lidera Stranke slobode i pravde Dragana Đilasa, poručivši da je reč o čoveku koji se svestan sopstvenog debakla uveliko priprema za odlazak u političku penziju.
Novi Sad jeste simbol jednog teškog perioda kroz koji je naša zemlja prolazila, ali i grad koji se, uprkos ogromnom teretu i patnji posle tragedije izdigao, stabilizovao i nastavio da živi, stoji u tekstu koji je gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin napisao za Srpski telegraf.
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić ukazala je na to koliko blokadere boli to što predsednik Srbije stiže u svako selo, razgovara s narodom, što ga narod dočekuje aplauzom i tiska se da mu stegne ruku, te što se svakog dana trudi da uradi što god više može za boljitak svakog čoveka koji živi u ovoj zemlji
Predstavnici blokadera otvoreno su najavili scenario po kom planiraju da izazovu haos na sam dan glasanja, opstruišu izborne radnje i pokušaju da nasilno ospore volju građana!
Šampion Exatlona Marko Nikolić i voditeljka Jelena Dimitrijević odmerili su snage u akva kartingu i najavili drugu sezonu najvećeg sportskog rijalitija.
Bivša takmičarka najgledanijeg sportskog rijalitija "Exatlon" Milica Ohman odgovarala je na brza pitanja i otkrila šta joj je ostalo u najlepšem sećanju iz takmičenja.
Nova sezona Exatlona još nije ni počela, a već se uveliko spekuliše o poznatim imenima koja bi mogla da zamene muzičku scenu najtežim sportskim poligonima.
"Tojota korola e12" je automobil do 2.000 evra koji se gotovo ne kvari, jeftin je za održavanje i nestaje sa oglasnika pre nego što stignete da pozovete.
Priča Mileve Ignjatović iz Baščeluka kod Loznice pokazuje da ima raznih ljudi. Dok se jedni posle smrti roditelja otimaju za nasledstvo, drugi za to ne mare, važnije su im nematerijalne stvari.
Na teritoriji Srbije trenutno je aktivno 35 požara na otvorenom prostoru, a najteža situacija i dalje je u Deliblatskoj peščari, dok su požari aktivni i na Stolovima kod Kraljeva, u Lukovu kod Vranja i na planini Goč.
Prva pokretna apoteka počela je da donosi lekove do meštana udaljenih sela u Nišavskom okrugu. U ponedeljak je stigla u selo Vrtište, desetak kilometara od Niša, gde meštani mogu da kupe lekove, ali i da podignu terapiju koja im je propisana na recept.
Nakon ubistva Nikšićanina Jovana Mrvaljevića (29), pripadnika kriminalnog "škaljarskog klana", policija je na Jasenovom polju, petnaestak kilometara od mesta zločina na Kapinom polju, navodno pronašla zapaljeni automobil.
Viši sud u Novom Sadu potvrdio je optužnicu podnetu protiv A. S. (26) iz Beograda, vozača "bmw"-a koji se tereti za tešku saobraćajnu nesreću u novosadskoj Jevrejskoj ulici.
Međunarodni filmski festival u Nišu ove godine okupio je glumačku elitu i mnogobrojne ljubitelje sedme umetnosti, a pravu senzaciju na samom otvaranju izazvao je Žan Klod Van Dam.
Influenserka Kajli Gardner ispričala je na TikToku, kroz seriju od četiri videa, kako je otkrila da je njen dečko vara. Njena priča privukla je ogromnu pažnju javnosti, a snimci su za kratko vreme sakupili gotovo 25,5 miliona pregleda.
Britanka Sofija Lips (28) je opsednuta veštačkim izgledom i velikim usnama. Iako su je plastični hirurzi upozorili da bi dodatno ubrizgavanje filera moglo biti opasno, ona je završila onlajn kurs i odlučila da sama sebi ubrizgava filere kod kuće.
Ako telefon upadne u more, najvažnije je da ne paničite i da odmah ne pokušavate da uključite. Iako je prirodno da proverite da li još radi, pritiskanje dugmadi i uključivanje ekrana može da pogorša situaciju.
Neke rase pasa teško podnose kada moraju da dele pažnju svog vlasnika. Pet rasa najčešće pokazuju ponašanje nalik ljubomori i kako reaguju kada osete da više nisu u centru pažnje.
Sedenje duže od 8 sati dnevno sve više se prepoznaje kao poseban faktor rizika za srčana oboljenja. Kardiolog dr Sanjev je otkrio je kako dugotrajno sedenje može uticati na vaše srce.
Ekipa Informera uhvatila je brata pevačice Teodore Džehverović, Savu Džehverovića sa suprugom Adrianom Kadar u jednoj privatnoj klinici gde su obavljali analize zbog planiranja druge trudnoće.
Bivša rijaliti učesnica Mina Vrbaški napravila je skandal u programu uživo, te otkrila da joj je bivši Viktor Gagić spavao s udatom drugaricom njene mama.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.