Američki predsednik Džo Bajden razgovarao je danas telefonom sa izraelskim premijerom Benjaminom Netanijahuom o razvoju situacije u Izraelu i Gazi, javila je Bela kuća, dok izraelska vojska nastavlja vojnu operaciju u južnom delu pojasa Gaze.
Za sada nisu objavljeni nikakvi detalji razgovora, ali je Bela kuća saopštila da će kasnije objaviti saopštenje.
Turski predsednik Redžep Tajip Erdogan optužio je međunarodnu zajednicu da samo posmatra genocid Izraela nad palestinskim narodom, a izraelskog predsednika Benjamina Netanjahua nazvao je "firerom današnjice".
Zemljotres magnitude 5,1 dogodio se na jugoistoku Azerbejdžana
19.01.2024
20:17
Velika izraelska akcija na Kan Junisa
Bajdenov razgovor sa Netanjahuom usledio je nakon što su zvaničnici Crvenog polumeseca prijavili „intenzivnu vatru izraelskih dronova na civile u bolnici Al Amal“ u Kan Junisu, glavnom gradu južnog pojasa Gaze.
Izrael je ove nedelje započeo veliku akciju protiv Kan Junisa kako bi zauzeo grad za koji kaže da je sada primarna baza za borce Hamasa koji su napali izraelske gradove 7. oktobra, ubivši 1.200 ljudi i izazvavši rat koji je opustošio pojas Gaze.
Sve ratniji ruski predsednik Vladimir Putin mogao bi da napadne NATO za manje od jedne decenije, izjavio je danas nemački ministar odbrane Boris Pistorijus u najozbiljnijem upozorenju te vrste do sada.
Japan je danas u 16 časova započeo zahtevan „svemirski manevar” i sleteo na površinu Meseca.
19.01.2024
19:16
Ministarstvo zdravlja Gaze saopštilo je da su 142 Palestinca ubijena, a 278 povređeno u Gazi u poslednja 24 sata, čime je broj poginulih u više od tri meseca rata porastao na 24.762.
Rusija je, zbog stalnih pretnji Zapada da će napasti Krim, prinuđena da proširi zonu sprovođenja specijalne vojne operacije, izjavio je za Sputnjik šef Odbora za zakonodavstvo u krimskom parlamentu Sergej Trofimov.
Član politbiroa pokreta jemenskih Huta Muhamed al Bahiti u intervjuu za "Izvestija" govori o tome kako izgledaju borbe u Crvenom moru, koji su ciljevi Huta, šta čeka njihove neprijatelje i kada će doći do mira
Izraelski premijer Benjamin Netanjahu rekao je da je obavestio SAD da se protivi uspostavljanju palestinske države u okviru bilo kakvog posleratnog scenarija, prenosi Gardijan.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Izrael je rasporedio jednu bateriju “Gvozdene kupole“ u Ujedinjenim Arapskim Emiratima na početku rata sa Iranom, zajedno sa vojnicima koji je opslužuju, što je prvi put da je taj sistem poslat van Izraela i Sjedinjenih Američkih Država.
Akcije Hezbolaha prete primirju postignutom između Izraela i Libana, izjavio je danas izraelski premijer Benjamin Netanjahu i obećao da će "snažno i odlučno" udariti na taj pokret koji ima podršku Irana.
Izraelski premijer Benjamin Netanjahu izdao je naredbu odbrambenim snagama (IDF) da sprovedu masovne vazdušne i artiljerijske napade na objekte širom Libana koji su povezani sa šiitskim pokretom Hezbolah.
Turski predsednik Redžep Tajip Erdogan optužio je međunarodnu zajednicu da samo posmatra genocid Izraela nad palestinskim narodom, a izraelskog predsednika Benjamina Netanjahua nazvao je "firerom današnjice".
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić dočekao je danas predsednika Švajcarske Konfederacije Gi Parmelana, koji će boraviti u zvaničnoj poseti Srbiji 28. i 29. aprila 2026. godine.
Ekskluzivni intervju predsednika Srbije Aleksandra Vučića čuvenim britanskim novinarima i nekadašnjim diplomatama, Alisteru Kembelu i Roriju Stjuartu, odjeknuo je u čitavom svetu, a posebno u Ruskoj Federaciji, gde mediji te zemlje masovno dele segmente rzgovora, a posebno jednu izjavu šefa naše države.
Ambasador Ruske Federacije u Srbiji Aleksandar Bocan-Harčenko sastao se danas sa ministrom pravde naše zemlje, Nenadom Vujićem, i tom prilikom komentarisao situaciju sa Haškim tribunalom.
Predsednik Srpske radikalne stranke (SRS) prof. dr Vojislav Šešelj istakao je da je SRS razgovarala sa predsednikom Vučićem i je njegova strankla za izbore u julu, kada blokaderi odu na "holidej".
Kupujete auto za 5.000 evra? Od japanskih Golfova do neuništivih gradskih mališana, istražili smo modele koji nude najbolji odnos cene i kvaliteta na našem tržištu!
Nova generacija modela automobila "bmw 2 gran kupe", koja je na tržištu od 2025. godine, modernija je, luksuznija i unapređena sa više tehnoloških segmenata, nego što je ranije bio slučaj. Ovo je primer sportskog automobila koji se koristi i za svakodnevnu vožnju. Cena se kreće od 37.000 evra.
Policija je u saradnji sa Višim јavnim tužilaštvom u Beogradu, u brzoј i efikasnoј akciјi, identifikova i uhapsila L.Č. (22) zbog postoјanja osnova sumnje da јe izvršio krivično delo teško ubistvo.
Vuk Lakićević (28), navodni pripadnik "škaljarskog klana", za kojim je pre nekoliko dana Crna Gora raspisala poternicu zbog sumnje da je umešan u šest ubistava, uhapšen je u Hrvatskoj.
Dežurni javni tužilac Višeg javnog tužilaštva u Beogradu obavio je uviđaj na licu mesta gde je danas na teritoriji GO Novi Beograd došlo do ubistva M.K. (79), saznaje Informer.
Lik Ivana Korsakova, kojeg u seriji "Katarina Velika" tumači ruski glumac Stanislav Tikunov, privukao je veliku pažnju gledalaca zbog burnog odnosa sa ruskom caricom Katarinom Velikom.
Publika ih je gledala kao nerazdvojne prijatelje, legendarne tandeme i velike glumačke partnere, ali iza kamera odnosi među pojedinim velikanima domaće scene bili su daleko komplikovaniji nego što se mislilo.
Glumica Sidni Svini dobila je ponudu vrednu čak 300.000 dolara od platforme za odrasle CamSoda nakon što su njene erotske scene u seriji "Euforija" izazvale ogromnu pažnju publike širom sveta.
Agrumi poput limuna, limete i pomorandži cenjeni su zbog osvežavajućeg ukusa i velike količine vitamina, ali lako mogu da izgube svežinu ako se ne čuvaju pravilno.
Ako još nemate plan za Prvi maj, dva jezera u komšiluku izdvajaju se kao savršene destinacije za kratak beg iz grada Bledsko jezero u Slovenija i Ohridsko jezero u Severna Makedonija.
Folkerka Dara Bubamara našla se u centru skandala kada je krenula da kruži audio poruka u kojoj je pričala o seksu, a sada je navodno otkriven i identitet dečka o kom je pričala.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar