• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: informer.rs

25.01.2024

13:15

Šef najveće stranke u EU zaprepastio svet! Nuklearne bombe i rat ako Tramp dođe na vlast!

Shutterstock/Reuters

Vesti

Šef najveće stranke u EU zaprepastio svet! Nuklearne bombe i rat ako Tramp dođe na vlast!

Suočen sa mogućim povratkom Donalda Trampa na vlast u SAD, Manfred Veber, čelnik najveće političke grupacije u EU, poziva Evropljane da se pripreme za rat bez podrške SAD i da izgrade sopsteni sistem nuklearne odbrane.

Veber je šef  Evropske narodne partije (EPP), koja je stranka desnog centra i trenutno joj se predviđa da će biti prva na izborima za Evropski parlament u junu.

Politiko navodi da je on Trampa i ruskog predsednika Vladimira Putina opisao kao "dva čoveka koji su postavili okvir za 2024. godinu".

- Želimo NATO, ali takođe moramo da budemo dovoljno jaki da možemo da se branimo bez njega ili u vreme Trampa. Bez obzira na to ko bude izabran u Americi, Evropa mora da bude sposobna da bude samostalna u spoljnopolitičkom smislu i da može da se brani nezavisno od drugih - rekao je Veber u telefonskom intervjuu briselskom sajtu na povratku sa putovanja vozom u Kijev.

NATO se trenutno u velikoj meri oslanja na američke nuklearne bojeve glave, koje su raspoređene u šest vojnih vazduhoplovnih baza u Belgiji, Nemačkoj, Italiji, Holandiji i Turskoj.

- Evropa mora da izgradi sopstvenu odbranu, moramo da budemo u stanju da odvratimo potencijalni napad i odbranimo se. Svi znamo da je nuklearna opcija zaista odlučujuća kada dođe do pritiska - kazao je nemački konzervativac.



Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

"U sredu sa Bojanom Bilbijom" - Novi radijski format koji može i da se gleda
Live TV

"U sredu sa Bojanom Bilbijom" - Novi radijski format koji može i da se gleda

Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.

05.06.2026

16:31

Emisija koja pomera granice! Gledajte “Na merama” sutra od 20h!
Live TV

Emisija koja pomera granice! Gledajte “Na merama” sutra od 20h!

U prethodnoj epizodi Informerove emisije “Na merama” otkrili smo koga to traži novinar blokader Mladen Savatović, čime se zanima političar u pokušaju Đorđe Stanković, gde se skriva najbolji drugar rektora politikanta Vladana Đokića, Nebojša Bojović, kako se opušta propali aktivista Petar Đurić…

05.06.2026

12:55

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Zabava

Premijera predstave "Luna Luna Park"
Kultura

Premijera predstave "Luna Luna Park"

Pozorište lutaka "Pinokio" sa ponosom najavljuje premijeru predstave "Luna Luna Park", u režiji Fabricija Montekija, koja će se održati u subotu 6.juna u 19:00 časova.

04.06.2026

11:51

Magazin

Džet set