Drama u Nemačkoj! Ruska avijacija na nebu, Luftvafe hitno podigao lovce!
Podeli vest
Nemačko vazduhoplovstvo saopštilo je u utorak da je otkrilo i nakratko ispratilo ruski vojni avion Il-20M u međunarodnom vazdušnom prostoru u blizini baltičkog ostrva Rigen.
"Naše snage za neposrednu reakciju 71. taktičke eskadrile su upozorene iz Lagea i otkrile ruski vojni avion u međunarodnom vazdušnom prostoru u blizini ostrva Rigen koji su potom nakratko ispratile pre nego što se vratio na istok", navodi Luftvafe na svom profilu na društvenoj mreži X.
U Nišu, na dan državnosti Srbije Srbije biće prikazan ruski sistem za elektronsko ratovanje "Repelent" saopštio je predsednik Srbije Aleksandar Vučić. O kakvom sistemu se radi, istražuje Sputnjik.
Strah ukrajinskog rukovodstva od poraza podstiče ga na sve rizičnije odluke, uključujući napade na objekte unutar Rusije, što može izazvati žestok odgovor Moskve i direktnu umešanost NATO u sukob, piše američki analitičar Ijan Bremer u članku za „Tajm“.
30.01.2024
21:30
Nemačko vazduhoplovstvo tvrdi da je pratilo Il-20M čiji je signal transpondera navodno bio isključen.
Nisu navedeni dalji detalji.
Četvoroelisni avioni Il-20M, koji se koriste za osmatranje, često su primećivani iznad evropskih voda tokom Hladnog rata.
Pomirenje između Rusije i Ukrajine i prekid neprijateljstava bili bi greška, rekao je šef evropske diplomatije Žozep Borel u članku za francuski L'Obs .
Ruski „Afrički korpus“, formiran pod rukovodstvom predstavnika Ministarstva odbrane Rusije, imaće 20 hiljada ljudi, koji će se sastojati od novajlija i bivših boraca privatne vojne kompanije (PVK) „Vagner“, prenosi Blumberg pozivajući se na izvore.
Sjedinjene Države su izgubile svoju neospornu superiornost u pozadini tehnološke revolucije koja se odvija u svetu i sve većeg uticaja Rusije i Kine, izjavio je šef Centralne obaveštajne agencije (CIA) Vilijam Berns, u članku „Transformacija CIA u eri konkurencije“, objavljenom na sajtu magazina „Forin Afers“.
Nemačko-finski biznismen, Kim Dotkom, izjavio je da će Sjedinjene Države na sve moguće načine pokušati da eskaliraju sukob u Ukrajini, zbog neuspeha ukrajinskih trupa na frontu koji Zapad ne može da prihvati.
Centralna izborna komisija Ruske Federacije objavila je informaciju o imovini kandidata za predsednika Ruske Federacije i aktuelnog ruskog lidera Vladimira Putina.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Rusije Vladimir Putin prvi put je javno govorio o susretu sa američkom delegacijom, ocenjujući da je sastanak bio „koristan“ i „apsolutno neophodan“.
Ukrajinski novinar Dmitro Svjatnenko, reporter televizije TSN, objavio je snimak na svom Jutjub kanalu tvrdeći da je u Parizu naišao na Elizavetu Krivonogih – navodnu ćerku ruskog predsednika Vladimira Putina.
U Nišu, na dan državnosti Srbije Srbije biće prikazan ruski sistem za elektronsko ratovanje "Repelent" saopštio je predsednik Srbije Aleksandar Vučić. O kakvom sistemu se radi, istražuje Sputnjik.
U poslovnom kompleksu „Grozni-Siti“, u samom centru prestonice Čečenije, jutros je odjeknula snažna eksplozija koja je teško oštetila fasadu i nekoliko spratova jedne od kula.
Profesor Filozofskog fakulteta Čedomir Antić uputio je oštru kritiku blokaderskom pokretu, upozorivši da retorika kojom se služe opasno klizi ka istorijskim obrascima najmračnijih režima 20. veka.
Vladimir Đukanović, advokat ministra kulture Nikole Selakovića, oglasio se na svom Iks nalogu povodom objave Marinke Tepić u vezi sa slučajem koji se vodi protiv Selakovića.
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Vesna Jović, novinarka Informera za Istočnu Srbiju i Aleksandar Jerković, iz Odbora za kontrolu i opservaciju gostujući u Info jutru komentarisali su izbore u Negotinu, Mionici i Sečnju.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić večeras je rekao kako akcija legalizacije nelegalnih objekata "Svoj na svome" počinje 8. decembra i veruje da će to rešenje biti povoljno i uspešno za građane.
Sve više malih prodavaca odlučuje da robu nabavlja putem popularnih trgovinskih lanaca "Temu" i "Shein", a kasnije iste artikle preprodaju desetostruko više!
Iz Ministarstva poljoprivrede potvrdili su kako je vanredna inspekcijska kontrola obišla tri kompanije za proizvodnju mleka i potvrdili kako nema zloupotreba mleka u prahu u UHT mleku.
Vozač I.S. (23) iz Zaječara, koji je optužen da je 10. juna nadomak sela Malča kod Niša izazvao tešku saobraćajnu nesreću u kojoj je život izgubila trogodišnja devojčica, a tri osobe su teško povređene, izjavio je u istrazi da se samog udesa – ne seća.
Brajanu Volšu kom se sudi za ubistvo supruge Ane Volš, danas je nastavljeno suđenje, a u sudnici je pušten snimak sa nadzorne kamere za koji tužioci tvrde da je nastao nakon Aninog nestanka.
Po nalogu Višeg јavnog tužilaštva u Pančevu određeno јe zadržavanje prema licima L.X.G. (40), C.J.L. (38) i W.T. (43), državljana Narodne Republike Kine, u traјanju do 48 časova.
Pop zvezda Dua Lipa ponovo je dospela u centar skandala zbog postupka prema fanu na koncertu. Pevačica je poželala da napravi selfi, ali kada je videla da nije Ajfon odmah mu je vratila telefon.
Opera Đuzepa Verdija "Rigoleto", pod dirigentskom palicom Stefana Zekića, biće izvedena 7. decembra na Velikoj sceni Narodnog pozorišta, saopšteno je danas iz tog teatra.
Uprkos ekstremno teškim uslovima života, u Jakutsku živi više od 355.000 ljudi i stanovnici zaista uspevaju da normalno žive u najhladnijem gradu na svetu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar