Predlog zakona koji uključuje američku pomoć Ukrajini nema šanse da prođe glasanje u Predstavničkom domu, rekao je američki kongresmen Kori Mils u intervjuu za Njuzmaks.
- Nadam se da će ovaj predlog zakona završiti mrtav. Prioriteti Senata nisu prvenstveno vezani za Ameriku, već su usmereni na zaštitu stranih granica, uključujući Ukrajinu, koja, jer vidimo da je zaglibljen u korupciji - rekao je kongresmen.
Prema Milsovim rečima, Senat stavlja interese Kijeva iznad Vašingtona, dok je južna granica Sjedinjenih Država ugrožena milionima migranata.
Kongresmen je pozvao na fokusiranje na američke probleme: razmišljanje o jakoj vojsci, bezbednosti granica, strategijama ekonomskog rasta i energetskoj nezavisnosti.
- Ne možemo to da uradimo ako smo fokusirani na zaštitu Ukrajine - zaključio je Mils.
Američki Senat je u utorak podržao predlog zakona o dodeli 95 milijardi dolara pomoći Ukrajini, Izraelu i Tajvanu bez mera za zaštitu američke granice. Predlog zakona predviđa izdvajanje 60,06 milijardi dolara za podršku Kijevu i 14,1 milijardu za Tel Aviv. Predlog zakona kasnije mora da odobri Predstavnički dom.
Prema mišljenju nemačkog novinara, efikasnost ruskog vojno-industrijskog kompleksa je glavni razlog zbog kog ukrajinska vojska nije u stanju da zaustavi napredovanje ruskih boraca
Američki nuklearni štit je u suštini napukao kada je šef Pentagona Lojd Ostin sakrio svoju hospitalizaciju krajem decembra 2023, rekao je zamenik sekretara ruskog Saveta bezbednosti Mihail Popov.
Rusija je spremna za političko i diplomatsko rešenje sukoba u Ukrajini, ali tek pošto se u obzir uzme realno stanje stvarnosti u Ukrajini. Vidimo sve više eskalacije u svetu, ali nije Rusija uzročnik toga, o čemu je i nedavno govorio i ruski predsednik Vladimir Putin u intervjuu američkom voditelju Takeru Karlsonu, izjavio je ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov na "Vladinom satu" u Državnoj Dumi Federalne skupštine Ruske Federacije.
Situacija u Avdejevki postaje sve kritičnija iz sata u sat, dok se Oružane snage Ukrajine suočavaju sa ozbiljnim izazovima. Prema informacijama ukrajinskog vojnog Telegram kanala DeepState, ruske snage su presekle glavni put koji povezuje južni deo grada sa koksarom i dalje ka naseljima na zapadu.
Nakon dvosatnog intervjua sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom u Moskvi, američki novinar Taker Karlson kazao je da je sa Putinom imao nezvanični razgovor nakon što je njihov intervju završen.
Ruski predsednik Vladimir Putin potpisao je savezni zakon o konfiskaciji imovine za lažne vesti o vojsci, koji je i objavljen na zvaničnom sajtu sa pravnim dokumentima.
Usled snažnog raketnog napada na vojni poligon u Selidovu, koji se nalazi u pravcu Donjecka, ruska vojska je verovatno zadala ozbiljan udarac ukrajinskim oružanim snagama. Na društvenim mrežama pojavio se snimak tog udara, za koji mnogi vojni stručnjaci tvrde da je izveden kasetnim bombama RBK-500.
Dronovi ukrajinske vojne obaveštajne službe (GUR) pogodili su i potopili veliki ruski desantni brod "Cezar Kunikov" u Crnom moru, sapštili su za Ukrajinsku Pravdu izvori iz obaveštajnih krugova.
Rat u Ukrajini približava se kraju, izjavio je ruski predsednik Vladimir Putin, navodeći da takvu procenu zasniva na onome što se trenutno dešava na frontu.
Jermenija ne može istovremeno da prelazi na standarde Evropske unije i zadrži isti nivo ekonomske integracije sa Rusijom i Evroazijskom ekonomskom unijom, poručio je ruski predsednik Vladimir Putin, upozoravajući Jerevan na iskustvo Ukrajine.
Rusija je, prema tvrdnjama koje su iznete u emisiji Aleksa Džonsa, spremna da rat u Ukrajini prebaci u mnogo brutalniju fazu, uz masovne udare po Kijevu, Harkovu, ukrajinskoj logistici i objektima NATO-a koji se koriste za snabdevanje ukrajinske vojske.
Poreklo drona koji je pao u Rumuniji ne može se pouzdano utvrditi dok se ne obavi stručna analiza njegovih ostataka, izjavio je ruski predsednik Vladimir Putin posle državne posete Kazahstanu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Prema mišljenju nemačkog novinara, efikasnost ruskog vojno-industrijskog kompleksa je glavni razlog zbog kog ukrajinska vojska nije u stanju da zaustavi napredovanje ruskih boraca
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić objavio je na svom Instagram profilu sjajan snimak iz Banata, gde je nakon posete Kini odmah krenuo u obilazak naših mesta i razgovor sa građanima.
Hrvatski premijer - Andrej Plenković, govorio je kako treba preispitati rečnu granicu između Srbije i Hrvatske, što znači da bi se delovi koji pripadaju Srbiji pripojili Hrvatskoj.
Danas je obeležen Dan državnosti u Hrvatskoj, a svečanosti nije prisustvovao predsednik države Zoran Milanović, što je "motivisalo" premijera Andreja Plenkovića da ga opet iskritikuje.
Član Glavnog odbora SNS Radoslav Marjanović izjavio je da će večeras u 19.00 sati biti uklonjen baner sa natpisom Srbija pobeđuje sa zgrade palate Albanija i da će mladunci bele čiope biti zaštićeni, ali je ukazao da je tokom popodneva organizovan politički performans kojim se skupljaju jeftini politicki poeni, a ugrožava bezbednost građana.
Poznato je da Nenad Rašić, potrčko Aljbina Kurtija javno podržava blokadere, koji više od godinu dana pokušavaju destabilizaciju Srbije i izazivaju nerede širom zemlje. Međutim, sada su blokaderi otišli korak dalje.
Predsednica Narodne skupštine Ana Brnabić poručila je da blokaderima nije stalo ni do belih čiopa niti do bilo koje druge biljne ili životinjske vrste, već da svaku situaciju pokušavaju da iskoriste za političke ciljeve.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić prisustvovaće sutra svečanoj akademiji povodom obeležavanja Dana Ministarstva unutrašnjih poslova i Dana policije, koja će biti održana u Palati Srbija.
Zlatna LEGO kockica jedan je od retkih primeraka za ljubitelje ove igre, a verovali ili ne, u nemačkom Kvedlinburgu na aukciji prodat je za gotovo 18.000 dolara.
Načelnik granične policije pri Policijskoj upravi Prijepolje, Danilo Femić, poginuo je u saobraćajnoj nesreći koja se dogodila sinoć kod Bijelog Polja.
Crnogorac D.B. (45) iz Podgorice, uhapšen je u Srbiji po međunarodnoj poternici NCB Interpol Podgorica, zbog sumnje da je učestvovao u stvaranju kriminalne organizacije i švercu narkotika.
Pripadnici MUP, UKP, Službe za borbu protiv droga, u koordinaciji sa Višim javnim tužilaštvom u Beogradu, zaplenili su 36 kilograma marihuane i uhapsili D. P, V. P. i A. A. zbog sumnje na neovlašćenu proizvodnju i stavljanje u promet opojnih droga.
Maloletni M. G. (17) uhapšen je zbog sumnje da je nakon žestoke porodične svađe u Bečeju, ubio svog oca Jovana G. (54). Tinejdžer je sam pozvao policiju, prijavio da se potukao sa ocem i priznao da postoji velika verovatnoća da ga je ubio.
Marša Lukas, slavna filmska montažerka i dobitnica Oskara za kultni film "Ratovi zvezda", preminula je u sredu u Rančo Miražu u Kaliforniji u 80. godini života.
Narodno pozorište Timočke krajine "Zoran Radmilović" iz Zaječara ostvarilo je veliki međunarodni uspeh osvajanjem Gran prija za najbolju predstavu na 30. Festivalu ruske klasike, koji je danas završen u gradu Lobnja, nadomak Moskve, za predstavu "Čehovljeva soba – sezona prva" u režiji Nikole Zavišića.
Bred Pit se suočava sa tužbom koju su protiv njega podneli proizvođači jedne luksuzne kreme za penis, i to zbog navodne prevelike sličnosti u nazivima njihovih kozmetičkih linija.
Rumer Vilis, ćerka glumačkih legendi Brusa Vilisa i Demi Mur, optužila je bivšeg partnera Dereka Ričarda Tomasa da ju je psihički zlostavljao sve zbog borbe oko starateljstva nad detetom.
Paola Tombini, italijanski farmer iz čuvene kompanije "Cirio", otkriva četiri ključne tajne kako da uzgajate paradajz na italijanski način i izvučete maksimum iz svakog ploda.
Ovog leta dovoljan je samo jedan upečatljiv komad da ceo outfit izgleda moderno, skupo i sređeno bez mnogo truda. Upravo zato su efektne suknje postale apsolutni hit sezone i već preplavile ulice, modne piste i društvene mreže.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar