• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: informer.rs

14.02.2024

18:50

"On je mrtav"! SAD poslale u Kijev loše vesti: Zelenski na kolenima

Printscreen

Vesti

"On je mrtav"! SAD poslale u Kijev loše vesti: Zelenski na kolenima

Podeli vest

Paket pomoći Ukrajini nema šanse da bude odobren

Predlog zakona koji uključuje američku pomoć Ukrajini nema šanse da prođe glasanje u Predstavničkom domu, rekao je američki kongresmen Kori Mils u intervjuu za Nevsmak.

 

- Nadam se da će ovaj predlog zakona završiti mrtav (u Predstavničkom domu – ur.). Prioriteti Senata nisu prvenstveno vezani za Ameriku, već su usmereni na zaštitu stranih granica, uključujući Ukrajinu, koja, jer vidimo da je zaglibljen u korupciji - ogorčen je kongresmen.

Prema Milsovim rečima, Senat stavlja interese Kijeva iznad Vašingtona , dok je južna granica Sjedinjenih Država opsednuta milionima migranata.

Kongresmen je pozvao na fokusiranje na američke probleme: razmišljanje o jakoj vojsci, bezbednosti granica, strategijama ekonomskog rasta i energetskoj nezavisnosti.

- Ne možemo to da uradimo ako smo fokusirani na zaštitu Ukrajine - zaključio je Mils.

Američki Senat je u utorak podržao predlog zakona o dodeli 95 milijardi dolara pomoći Ukrajini, Izraelu i Tajvanu bez mera za zaštitu američke granice. Predlog zakona predviđa izdvajanje 60,06 milijardi dolara za podršku Kijevu i 14,1 milijardu za Tel Aviv . Predlog zakona kasnije mora da odobri Predstavnički dom.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Društvo

Dao mu kola za bombonu: Neverovatna priča iz Kragujevca
Srbija

Dao mu kola za bombonu: Neverovatna priča iz Kragujevca

Kraljevčanin Slobodan Jovanović, poznat kao Zlatnoribac na društvenim mrežama, svakodnevno objavljuje dogodovštine iz svog života. Njegova najnovija priča, otkriva, međutim, kakvih velikih ljudi ima tu, negde blizu, svako od nas.

23.12.2025

16:21

JOŠ Društvo VESTI

Hronika

Škaljarac ostao bez bubrega u hrvatskom zatvoru
Hronika

Škaljarac ostao bez bubrega u hrvatskom zatvoru

Vladan Mijušković odlučio se za štrajk glađu iz besa zbog situacije u kojoj se nalazi. Poslao je pismo iz pritvora u kojem objašnjava da je Crnu Goru napustio 2020. godine jer je osetio da mu je život u opasnosti. Uhapšen je u Splitu u septembru 2022. godine.

23.12.2025

21:54

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set