• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer/Alarabiya

11.03.2024

19:00

Opak savez spreman! Ratni brodovi Rusije, Kine i Irana zajedno na ovoj lokaciji, sutra je važan dan!

Tanjug/AP

Vesti

Opak savez spreman! Ratni brodovi Rusije, Kine i Irana zajedno na ovoj lokaciji, sutra je važan dan!

Podeli vest

Rusija je saopštila da je grupa njenih ratnih brodova stigla u Iran da učestvuje u vežbama sa Iranom i Kinom u Omanskom zalivu i Arapskom moru.

Zajedničke vežbe pod nazivom "Pomorski pojas bezbednosti – 2024" uključiće ratne brodove i avijaciju, saopštilo je rusko ministarstvo odbrane u saopštenju koje su preneli državni mediji u ponedeljak.

Iranska državna novinska agencija IRNA saopštila je da će vežbe početi u utorak.

- Praktični deo vežbe održaće se u vodama Omanskog zaliva Arapskog mora. Glavna svrha manevara je da se utvrdi bezbednost pomorske ekonomske aktivnosti - saopštilo je rusko ministarstvo odbrane. 

Rusku grupaciju predvodi Vajag, raketna krstarica iz njene Pacifičke flote, saopštilo je ministarstvo. Rečeno je da će predstavnici mornarica Pakistana, Kazahstana, Azerbejdžana, Omana, Indije i Južne Afrike delovati kao posmatrači.

- Ciljevi ove vežbe uključuju jačanje bezbednosti međunarodne pomorske trgovine, borbu protiv piraterije i pomorskog terorizma, olakšavanje razmene informacija za operacije spasavanja na moru i razmenu operativnih i taktičkih uvida - navodi IRNA.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Dobro veče Srbadijo - Arno Gujon o godišnjici Albanskog pogroma nad Srbima na Kosovu i Metohiji - Zločin koji i dalje traje
Live TV

Dobro veče Srbadijo - Arno Gujon o godišnjici Albanskog pogroma nad Srbima na Kosovu i Metohiji - Zločin koji i dalje traje

Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo" Igor Ćurčić ugostiće sutra od 22 sata uživo velikog humanitarca i direktora vladine kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujona, koji će govoriti o godišnjici stravičnog pogrom nad Srbima 17. Marta 20024. godine. Igorovi gosti biće i zdravičar i čuvar srpske tradicije Dragiša Simić, kao i harmonikaš Dragan Todorović, ali i sestre Gobović, Marija i Marina koje svojim glasovima pronose i čuvaju srpski etno melos.

16.03.2026

15:49

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Zabava

Magazin

Džet set