Ništa nije Rusiju ovako razbesnelo! Kreće isporuka smrtonosnog oružja iz Japana u SAD, pa u Kijev - o ovom oružju je reč
Podeli vest
Rusija je upozorila Japan na posledice prebacivanja raketa Patriot u SAD. Ovo je saopštio vršilac dužnosti direktora trećeg azijskog odeljenja MIP Rusije Sergej Žestki. Prema njegovim rečima, Moskva ne sumnja da će kijevski režim postati krajnji korisnik.
- Mi smo direktno upozorili japansku stranu preko ambasadora u Moskvi da ne sumnjamo u krajnjeg korisnika takve odluke, režim u Kijevu - citira RIA Novosti diplomatu .
Ko će postati sledeći predsednik Ukrajine - Oleg Carev, Valerij Zalužni, Aleksandar Sirski, Natalija Poklonskaja, Sergej Aksenov.... Neko treći?! Poruka predsednika Rusije Vladimira Putina kako pitanje, nakon otkazivanja predsedničkih izbora u Ukrajini, sa kim će Rusija pregovarati još čeka odgovor, proizvela je pravu licitaciju imena koji bi mogli da zamene Volodimira Zelenskog u Kijevu!
Ruska armija priprema veliku ofanzivnu operaciju u Kijevskoj, Černigovskoj i Sumskoj oblasti, rekao je Aleksej Getman, rezervni major ukrajinske vojske, na internet kanalu „Mi smo Ukrajina".
18.03.2024
19:40
Podsetimo, japanska vlada je krajem prošle godine prvi put od 2014. promenila zakonodavstvo koje reguliše izvoz naoružanja i vojne opreme. Ovo će omogućiti isporuku raketa za protivvazdušne raketne sisteme Patriot u SAD.
Najmanje četiri ukrajinske bespilotne letelice oborene su na putu ka Moskvi u ranim jutarnjim satima u nedelju, izjavio je gradonačelnik Sergej Sobjanin.
Amandmani dozvoljavaju isporuku odbrambenih proizvoda, uključujući smrtonosno oružje, proizvedenih u Japanu pod licencom, zemljama koje imaju patente na proizvode.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Vašington želi da Kijev postigne mirovni sporazum do leta kako bi predsednik SAD Donald Tramp 4. jula mogao da objavi velike poslovne sporazume, izjavio je penzionisani general Ben Hodžis.
Ko će postati sledeći predsednik Ukrajine - Oleg Carev, Valerij Zalužni, Aleksandar Sirski, Natalija Poklonskaja, Sergej Aksenov.... Neko treći?! Poruka predsednika Rusije Vladimira Putina kako pitanje, nakon otkazivanja predsedničkih izbora u Ukrajini, sa kim će Rusija pregovarati još čeka odgovor, proizvela je pravu licitaciju imena koji bi mogli da zamene Volodimira Zelenskog u Kijevu!
Svi tužioci koji su u svojstvu svedoka ispitani u Javnom tužilaštvu za organizovani kriminal (JTOK) povodom tvrdnji o uticajima na glasanje na tužilačkim izborima posvedočili su da je jedini pritisak na njih vršila vrhovna javna tužiteljka Zagorka Dolovac tražeci im da se glasa za njene kandidate, saznaje Informer!
Docent Nemanja Radonjić, kandidat plenuma Filozofskog fakulteta za takozvanu studentsku listu, bio je vođa puta blokaderske vesele družine koja je nedavno išla u Berlin i tamo pljuvala Srbiju, saznaje Informer.
Predsednik Policijskog sindikata Srbije Veljko Mijailović uputio je javni apel blokaderima i poručio im glasno i jasno da prestanu da napadaju policiju.
Ponuda predsednika Srbije Aleksandra Vučića za pomoć pri evakuaciji građana BiH iz zemalja Bliskog istoka potvrda je odgovorne politike i rezultat bratskih i prijateljskih odnosa sa Republikom Srpskom, poručio je danas zamenik predsedavajuće Saveta ministara Staša Košarac.
Blokaderska novinarka Žaklina Tatalović ponovo je pokazala pravo lice i otvoreno priznala političko lutanje, pokušavajući da se progura u prve redove tzv. blokaderske liste.
Ministar prosvete Dejan Vuk Stanković najoštrije je danas osudio, kako je rekao, konstantne napade i izlive mržnje prema predsedniku Republike Srbije Aleksandru Vučiću.
Sportski rijaliti Exatlon Srbija koji je emitovan na našoj televiziji sa Dominikanske Republike, toliko se dopao nekima da su odlučili da organizuju nastavak i to u Srbiji.
Članovi nekadašnjeg Crvenog tima iz Exatlona, istetovirali su istu tetovažu srca koja će ih zauvek podsećati na takmičenje i neraskidivo prijateljstvo.
Pevačica Nadežda Biljić specijalno za Jovana Radulovića Jodžira, na Exatlon žurci, otpevala je pesmu "Živi svoj život sine" i "naterala" mu suze na oči.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam u čemu uživa glumac Mima Karadžić, šta "merka" muzičar Dženan Lončarević, kako izgleda "modni pohod" glumice Vesne Trivalić, na koji način se biznismen Toplica Spasojević odmara od posla, za čime traga fotograf i režiser Dejan Milićević, kuda žuri perjanica Đilasove stranke Branko Miljuš, zašto je poličar u pokušaju Srđan Milivojević teški licemer...
Dok bukti rat na Bliskom istoku i letovi se masovno otkazuju, Vlada Srbije i "Er Srbija" uspešno vraćaju svoje državljane kući, a da je to oduvek bio slučaj dokaz je i video na kome devojka hvali našu aviokompaniju za vreme kolapsa oko novogodišnjih i božićnih praznika.
U podnožju Golije, u selu Devići, živi desetočlana porodica Metić. Njihov dom je skroman, a uslovi u kojima odrastaju mališani daleko su od lakih, ali u toj kući ima mnogo ljubavi, rada i nade.
Svetski dan borbe protiv gojaznosti obeležava se danas, 4. marta sa ciljem podizanja svesti javnosti o rasprostranjenosti gojaznosti, boljeg razumevanja uzroka i posledica i pozivanja na akciju svih sektora koji mogu da doprinesu rešavanju ovog javnozdravstvenog problema.
Građani Sjenice tuguju i opraštaju se od policajke Edise Karišik i njene maloletne ćerke koje su poginule u saobraćajnoj nesreći, dok je njen sin teško povređen.
Policija u Kikindi rasvetlila je svirepo ubistvo Jolanke Kapaš (78) iz Sente. Zbog sumnje da je počinio teško ubistvo, uhapšen je maloletnik (15) iz istog mesta. Kako se sumnja, uradio je to zbog novca.
Anabel Skofild, supermodel i glumica koja je svetsku slavu stekla ulogom u kultnoj seriji "Dalas", preminula je u 62. godini nakon teške borbe sa rakom mozga.
U planinskom predelu severne Jermenije, između dva grebena na oko 1.800 metara nadmorske visine, smešteno je selo Fioletovo mesto koje deluje kao da je ostalo izvan savremenog sveta.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar