• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: informer.rs

11.04.2024

05:45

Auuu! Šta im rade Putin i Kim! Ameri dovedeni do ludila: Ovo mu niko nije dao...

Beta,Reuters

Vesti

Auuu! Šta im rade Putin i Kim! Ameri dovedeni do ludila: Ovo mu niko nije dao...

Podeli vest

Komandant američke vojske za region Pacifika Čarls Flin izjavio je da to što Rusija koristi severnokorejske projektile u napadima na Ukrajinu daje Pjongjangu retku priliku da testira svoje oružje u borbi i možda izvuče lekcije koje bi mogle da poboljšaju njihov učinak.

- 'Ne pamtim da je Severna Koreja imala laboratoriju na bojnom polju, kakvu im Rusi omogućavaju u Ukrajini' - rekao je Flin tokom posete garnizonu američke vojske Hamfris u blizini Seula, prenosi Blumberg.

On je dodao da to Severnoj Koreji daje priliku da dobije dragocene informacije o tehničkim pitanjima, procedurama i samoj municiji, dodajući da SAD pažljivo prate kako se to odvija.
Flin je istakao da će SAD uskoro rasporediti raketne sisteme srednjeg dometa u regionu Indo-Pacifika, ali nije naveo više detalja.

SAD, Južna Koreja i drugi optužili su Severnu Koreju da je Rusiji poslala svoje najnovije nuklearne balističke rakete koje je lako sakriti, brzo rasporediti i teško oboriti, a prema informacijama koje su ponudile SAD, reč je o ''Hvasong-11'', širokoj klasi balističkih projektila kratkog dometa koji mogu pouzdano da pogode ciljeve sa visokim stepenom preciznosti.
 



Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Čij projekat je Tompson? Evo ko stoji iza ustaštva u Hrvatskoj
Politika

Čij projekat je Tompson? Evo ko stoji iza ustaštva u Hrvatskoj

Predsednik Udruženja prognanih Srba iz Hrvatske Mile Bosnić ocenio je danas da je odluka hrvatskih vlasti da pevač Marko Perković Tompson, poznat po propagiranju ustaštva, nastupi na dočeku rukometne reprezentacije Hrvatska pokazatelj da iza svih, kako je rekao, ustaških događanja u toj zemlji stoji Vlada Hrvatske.

03.02.2026

22:52

Exatlon

TV

Šta to čine Branko Miljuš, Ćuta i Miki Aleksić? Gledajte večeras od 20h!
Live TV

Šta to čine Branko Miljuš, Ćuta i Miki Aleksić? Gledajte večeras od 20h!

Četrnaesta epizoda Informerove hit emisije "Na merama" otkriće vam gde poslanik blokader Branko Miljuš “bistri” politiku, čime se bavi samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve su gastronomske navike političara u pokušaju Miroslava Aleksića, kako penzionerske dane provodi poznato TV lice Žika Šarenica, te na koji način jedan od glavnih pretendenata za studentsku listu Milo Lompar glumata čoveka iz naroda.

31.01.2026

12:15

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Zabava

Magazin

Džet set