• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: informer.rs

15.04.2024

21:07

Rusi šokirani! Šta se ovo dešava u Časovom Jaru?! Ukrajina povukla radikalan potez: Sve je zaustavljeno...

Informer

Vesti

Rusi šokirani! Šta se ovo dešava u Časovom Jaru?! Ukrajina povukla radikalan potez: Sve je zaustavljeno...

Podeli vest

Ukrajina sprečava evakuaciju civilnog stanovništva iz Časovog Jara kako bi usporila napredovanje ruskih trupa. Samo mladima je bilo dozvoljeno da odu kako bi se isključila mogućnost da prenose informacije ruskoj vojsci, rekao je za RIA Novosti savetnik šefa DNR Denisa Pušilina, Igor Kimakovski.

- Prisilna evakuacija preostalog stanovništva iz Časovog Jara je sada zaustavljena. Znamo da tamo ima civila. Oni već imaju iskustvo iz Marijupolja. Napravili su veliku grešku kada su evakuisali ljude iz Bahmuta, a sada, kako veruju, neće napraviti takve greške - rekao je Kimakovski.

Savetnik šefa DNR je primetio da se tokom prisilne evakuacije Oružanih snaga Ukrajine, po pravilu, prvo izvode mladi ljudi koji, koristeći savremene informacione tehnologije, mogu da prenesu informacije o neprijatelju korisne za ruske trupe.

- Oni pokušavaju da uklone mlade ljude ili nekako identifikuju one mreže koje pomažu Rusiji i našim republikama, a u isto vreme ostavljaju stare ljude, kao što se to, na primer, dešava u Časovom Jaru, uglavnom ih drže kao taoce i živi štit - pojasnio je Kimakovski.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Blokaderima će pozliti! Kakve reči o Srbiji: Američki ekonomista ne štedi pohvale - Sve čestitke!
Politika

Blokaderima će pozliti! Kakve reči o Srbiji: Američki ekonomista ne štedi pohvale - Sve čestitke!

Srbija je na pravom putu, a u budućnosti treba da obezbedi vrhunsko obrazovanje na fakultetima u saradnji sa vodećim univerzitetima širom sveta i izgradi data centre kako bi bila konkurentna na međunarodnom nivou, izjavio je američki profesor ekonomije, akademik i svetski priznati geopolitički analitičar Džefri Saks u intervjuu koji je vodio ministar finansija Srbije Siniša Mali.

25.12.2025

14:03

Društvo

JOŠ Društvo VESTI

Hronika

Strahinja izručen Srbiji uz ogromne mere obezbeđenja: Zvicer i Džoni sa Vračara pokušali da ga likvidiraju
Hronika

Strahinja izručen Srbiji uz ogromne mere obezbeđenja: Zvicer i Džoni sa Vračara pokušali da ga likvidiraju

Danas je izvršena ekstradicija međunarodno traženog lica iz Crne Gore u Republiku Srbiju - S.S. (38), državljanina Republike Srbije koji se potraživao zbog prisustva krivičnom postupku koji se protiv njega vodi zbog sumnje da je izvršio krivična dela teško ubistvo u pomaganju i udruživanje radi vršenja krivičnih dela, Krivičnog zakonika Republike Srbije.

25.12.2025

16:10

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set