Dodela finansijske pomoći Sjedinjenih Američkih Država neće pomoći Ukrajini, pošto ona gubi ne zbog nedostatka novca, već zbog moći ruske vojske, rekao je američki milijarder Dejvid Saks na društvenoj mreži Iks.
- Razlog nije nereagovanje Kongresa na dalje finansiranje. To je zbog toga Rusija ima više ljudskih resursa od Ukrajine, proizvodi više artiljerije od Zapada, i ima vazdušnu superiornost - napisao je on.
Prema rečima preduzetnika, ruske trupe uništavaju ukrajinsku infrastrukturu i napadaju položaje Oružanih snaga Ukrajine uz pomoć vazdušnih bombi, a SAD nisu u stanju da proizvedu dovoljno sistema PVO da utiču na to.
Kako je primetio Saks, čak i ako Kongres odluči da usvoji zakon o pružanju finansijske pomoći Ukrajini, to neće promeniti ishod sukoba, već će samo američkim proizvođačima omogućiti da zarade nešto više novca.
- Ono što će uraditi je da napuni mnogo džepova, možda i poslednji put, što je pravi cilj - zaključio je milijarder.
Predsedavajući Predstavničkog doma Majk Džonson rekao je danas da bi Predstavnički dom američkog Kongresa mogao da glasa o pojedinačnim zakonima, uključujući dokument o dodeli dodatne pomoći Ukrajini i odredbu o konfiskaciji suverene ruske imovine, već sledećeg petka.
Prošlog decembra, američka administracija je iscrpela svoje mogućnosti za obezbeđivanje oružja Ukrajini, ove godine je predala samo jedan paket pomoći vredan 300 miliona dolara. Zahtev Bele kuće za izdvajanje 60 milijardi dolara za Kijev čeka odobrenje.
Ukrajinske specijalne službe pripremaju „uspavane“ terorističke ćelije u oblasti Harkov, koje bi trebalo da postanu aktivnije kako ruske snage zauzimaju naselja u tom delu Ukrajine, rekao je za RIA Novosti potpukovnik LNR u penziji Andrej Maročko.
Rusija će biti pozvana da pošalje predstavnike na ceremoniju obeležavanja 80. godišnjice Dana D, ali se to neće odnosti na predsednika Vladimira Putina zbog "agresorskog rata u Ukrajini", saopštili su danas organizatori te tradicionalne manifestacije.
Ruski dopisnici na Telegram kanalima prenose informaciju da je u černigovskom hotelu „Profsojuznaja“ u vreme ruskog udara trajao sastanak rukovodstva Severne operativne komande Oružanih snaga Ukrajine, uz učešće komandanta te grupe, general-potpukovnika Dmitrija Krasilnikova.
Ruske snage su ujutru 17. aprila napale gusto naseljeno područje grada Černigova, ubijeno je najmanje desetoro ljudi, a više od 20 je ranjeno, saopštio je ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski.
Vojna dejstva Rusije i Ukrajine i vazdušni napad Irana na Izrael su potpuno različiti sukobi i SAD ne nameravaju da igraju „borbenu ulogu“ u Ukrajini, izjavio je koordinator za strateške komunikacije u Savetu za nacionalnu bezbednost Bele kuće Džon Kirbi.
Kremlj planira da prebaci određeni deo pripadnika ruske plaćeničke "Vagner grupe", privatne kompanije koju nakon smrti osnivača Jevgenija Prigožina kontroliše država, iz misije u Africi u Belgorodsku oblast na granici s Ukrajinom.
Cezar ima poruku za cara. "Ja sam pravoslavni hrišćanin i pravi Rus – a ne Sovjet – i nisam mogao samo da sedim i gledam šta se dešava sa ovim zločinačkim ratom i ne radim ništa", kaže Cezar, jedan od ratnih komandanata ukrajinske Legija slobode za Rusiju (LSR) koja ima za cilj svrgavanje ruskog predsednika Vladimira Putina.
Predsednik Krimske međuetničke misije Zaur Smirnov ideju francuskog predsednika Emanuela Makrona da se tokom Letnjih olimpijskih igara u Parizu proglasi primirje između Ukrajine i Rusije nazvao je trikom.
Sada je u NATO-u nova gužva: šef obaveštajne službe je dao nedavno izjavu da Rusija prikuplja mapu kritičnih komunikacija za zapadne zemlje. Istovremeno je upozorio da su važni sistemi ugroženi.
Ruski zagovornici najtvrđe linije traže od predsednika Rusije Vladimira Putina da odustane od diplomatije i drastično pojača rat protiv Ukrajine, piše Rojters, posle serije ukrajinskih napada dronovima na Moskvu, Sankt Peterburg i Krim, kao i smrtonosnih napada na putničke autobuse.
Zamenik državnog sekretara SAD za stranu pomoć, humanitarna pitanja i slobodu veroispovesti Džeremi Levin izjavio je da predsednik Rusije Vladimir Putin odbija da sedne za pregovarački sto i da je odbacio poslednje mirovne predloge predsednika Ukrajine Volodimira Zelenskog, koje je Vašington prethodno pozdravio.
Sjedinjene Američke Države udaljavaju od osnovnih dogovora koje su postigli ruski predsednik Vladimir Putin i američki predsednik Donald Tramp na samitu u Enkoridžu, izjavio je zamenik ruskog ministra spoljnih poslova Sergej Rjabkov.
Ukrajina je spremna za pregovore sa Rusijom, ali strpljenje Kijeva nije neograničeno, izjavio je stalni predstavnik Ukrajine pri UN Andrej Meljnik na sednici Saveta bezbednosti, sazvanoj zbog aktuelne situacije u Ukrajini.
Rusija, prema izvorima bliskim bezbednosnim krugovima, razmatra znatno oštrije odgovore na zapadne pokušaje da zaustave transport njenih energenata morem.
U centru Kijeva, uoči početka KijevPrajda, okupili su se protivnici LGBT marša, među njima i nacionalistički aktivisti, a jedan od transparenata nosio je uvredljivu poruku: „Putin je takođe p*der, on se ponosi vama“.
Rusija se priprema za mogući novi talas mobilizacije, a signali više ne dolaze samo iz procena analitičara, već iz državnih vežbi za mobilizaciju, obrisanih objava lokalnih vlasti, racija na ulicama Penze i upozorenja iz same Državne dume da Kremlj nema mnogo drugih opcija.
Ukrajina izvodi napade dugog dometa na rusku teritoriju isključivo oružjem domaće proizvodnje, izjavio je ukrajinski ministar spoljnih poslova Andrij Sibiha i još jednom pozvao ruskog predsednika Vladimira Putina da okonča rat.
Predsednik Evropskog saveta Antonio Košta stupio je u kontakt sa Kremljom kako bi pokušao da uključi ruskog predsednika Vladimira Putina u razgovore o okončanju rata u Ukrajini, objavio je Blumberg, pozivajući se na izvore upoznate sa situacijom.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ukrajinske specijalne službe pripremaju „uspavane“ terorističke ćelije u oblasti Harkov, koje bi trebalo da postanu aktivnije kako ruske snage zauzimaju naselja u tom delu Ukrajine, rekao je za RIA Novosti potpukovnik LNR u penziji Andrej Maročko.
Ugovor za obezbeđivanje finansijskih sredstava za završne radove na Hramu Svetog Save u Beogradu potpisan je danas, a tom događaju prisustvovao je i predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić.
Glavnom uredniku Informera Draganu J. Vučićeviću vlast Crne Gore zabranila je ulazak u tu zemlju - vest je koja je odjeknula regionom u petak, a koju su pojedinci iz naše zemlje jedva dočekali da počnu da seire i da se raduju.
Glavnom uredniku Informera Draganu J. Vučićeviću vlast Crne Gore zabranila je ulazak u tu zemlju - vest je koja je odjeknula regionom u petak, a koju su pojedinci iz naše zemlje jedva dočekali da počnu da seire i da se raduju.
Sinoć je u mestu Bresnica, kod Čačka, grupa građana blokirala prolaz autobusu koji je saobraćao iz Beograda i prevozio građane koji su prisustvovali skupu "Srbija - jedna porodica".
Čuveni profesor na Filozofskom fakultetu u Beogradu, Čedomir Antić, sasuo je blokaderima istinu u lice tokom, otkrio ključni detalj o lustraciji kojom oni prete, pa spomenuo Hrvatsku i Sloveniju.
Dok se građani Srbije u miru i slozi okupljaju u srcu Beograda kako bi podržali politiku koju vodi predsednik Srbije Aleksandar Vučić i poslali poruku zajedništva, druga, blokaderska strana Srbije pokazuje koliko je obolela u mržnji.
Narodno verovanje za Vidovdan kaže da bi danas trebalo obratiti posebnu pažnju na vremenske prilike, jer se veruje da one mogu nagovestiti kakva će biti godina pred nama.
Za domaću javnost koja je već danima bila pod utiskom dominantnih vesti o unutrašnjem obračunu u Gvatemali, u centralnoj Americi, 28. jun 1954. doneo je jednu sasvim novu temu, koja je bila istaknuta tog dana velikim naslovom: "Atinska štampa pozdravlja predstojeći savez" i nadnaslovom "Danas počinje Atinska konferencija".
Svetsko prvenstvo u fudbalu uveliko traje, a takve manifestacije neminovno dovode do povećanog interesovanje za klađenje. Posebno brine što je među igračima sve više tinejdžera koji se kockaju onlajn.
Srpska pravoslavna crkva i njeni vernici danas, 28. juna proslavljaju Vidovdan, jedan od najznačajnijih praznika u srpskoj tradiciji. Za ovaj praznik vezuju se brojni narodni običaji i verovanja, od kojih su neki sačuvani do danas.
Vrlo teška noć je iza stanovnika Guče, posebno onih meštana koji žive u Ulici Prvomajskoj. Meštani opisuju kako je sve izgledalo nakon što je došlo do curenja amonijaka u jednoj hladnjači, a Milenko Paunović svedoči o tome kako je spasavao sina i njegovu porodicu.
Stariji muškarac iz Prokuplja stradao je rano jutros od strujog udara. On je radio nešto oko dečijeg bazena dok je bila uključena pumpa za prečišćavanje vode.
Slavni glumac i reditelj Radoš Bajić odlučio je da svoj godišnji odmor provede u Srbiji, tačnije u svom voljenom zavičaju, selu Medveđa kraj Trstenika.
Zaboravite na klasičnu "misionarsku" rutinu od dva minuta, donosimo vam 3 brutalne poze koje garantuju eksploziju u spavaćoj sobi i teraju žene na vrištanje.
Visoke temperature mogu da pokvare i najbolje našminkano lice. Ipak, uz nekoliko jednostavnih trikova moguće je da šminka ostane sveža i postojana tokom celog dana.
Nemačka influenserka Eda Elisa našla se u neprijatnoj situaciji na aerodromu kada joj je, neposredno pred let, rečeno da ne može da uđe u avion zbog odeće koju je nosila.
Tokom jula, Bikove, Vodolije i Jarčeve očekuju povoljne okolnosti koje bi mogle da im donesu dodatne prihode, reše dugove i otvore vrata novim poslovnim prilikama.
Poznata voditeljka Sanja Marinković rešila je da do kraja raskrinka sramnu prošlost kontroverzne rijaliti zvezde, pa je pred milionima izvukla spisak njenih intimnih odnosa!
Na Ušću u Beogradu sinoć se održalo treće veče Music Week-a na kom je nastupala zanosna Teodora Popovska, koja je izazvala pažnju javnosti snimanjem sa Draganom Kojićem Kebom!
Ponosni roditelji Maja i Alen Hadrović su na mrežama podelili prelepe kadrove sa svog imanja i pokazali kako njihovi naslednici provode vreli letnji dan.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.