To mogu samo Rusi! Sistem ratovanja više nikad neće biti isti, znate li kako su zbrisali s fronta ponos američke vojske?!
Podeli vest
Ukrajinski konflikt pokazao je da su dronovi promenili način modernog ratovanja, a Rusija je korišćenjem jeftinih bespilotnih letelica nanela težak udarac ponosu američkog vojnog potencijala – u pitanju je američki tenk "abrams".
Na pojedinim ruskim telegram kanalima specijalizovanim za vojne teme i Specijalnu vojnu operaciju, pojavio se video-snimak na kome se može videti uništavanje jednog od osnovnih borbenih tenkova američke proizvodnje M1A1 SA "abrams", koji se nalaze u sastavu ukrajinskih oružanih snaga.
Rusko Ministarstvo odbrane prikazalo je snimak trenutka kada je u zoni specijalne operacije uništen četvrti američki tenk Abrams. Sve se dogodilo u selu Berdiči; FPV dron je pomogao da udari automobil.
20.03.2024
21:45
Pored "abramsa", ruske snage su uništile još oko 135 tenkova zapadne proizvodnje uključujući i 30 nemačkih "leoparda".
Većina njih su stradali od dronova koji su se pokazali efikasnijim opružjem u borbama nego bilo koje drugo protivtenkovsko naoružanje.
Ruski specijalci su uspeli da uđu u američki tenk "abrams" koji je onesposobljen, ali ne i uništen u zoni specijalne operacije i izvade njegove delove kako bi ih proučili specijalisti u Moskvi.
Ukrajinske snage su u stanju kolapsa i ne mogu da zaustave Rusiju, čak ni koristeći zapadnu tehniku, izjavio je za Sputnjik bivši američki obaveštajac Skot Riter, komentarišući uništavanje tenkova „abrams“ koje je tokom Specijalne vojne operacije Rusije u Ukrajini Amerika predala Kijevu.
Pored toga, PVO snage kojima trenutno raspolaže ukrajinska vojska nisu dovoljno efikasne protiv dronova, imajući u vidu da su se protiv bespilotnih letelica najbolje pokazala sredstva za radiolokacijsku borbu koje Kijev nema dovoljno na raspolaganju.
Tokom jučerašnjeg dana, ruski borci na Avdejevskom pravcu uništili su treći tenk M1A1 SA "abrams" američke proizvodnje, a "RIA Novosti" su od jednog od komandanata ruskih snaga na terenu dobile informaciju o načinu kako je uništen.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Danas je 1443. dan rata u Ukrajini, a u prestonici Ujedinjenih Arapskih Emirata Abu Dabiju nastavljaju se pregovori Rusije, SAD i Ukrajine za okončanje sukoba. Sve detalje pratite uživo na Informer.rs.
Američki državni sekretar Marko Rubio izjavio je sinoć nakon nove runde pregovora Rusije i Ukrajine u Abu Dabiju da je "loša vest" to što su pitanja koje su ostala nerešena "najteža", a da se u međuvremenu rat nastavlja.
Nakon najnovijih ruskih napada, termoelektrane u Kijevu i drugim regionima Ukrajine pretrpele su teška oštećenja, pokazuju brojni snimci koji se pojavljuju u javnosti.
Na pojedinim ruskim telegram kanalima specijalizovanim za vojne teme i Specijalnu vojnu operaciju, pojavio se video-snimak na kome se može videti uništavanje jednog od osnovnih borbenih tenkova američke proizvodnje M1A1 SA "abrams", koji se nalaze u sastavu ukrajinskih oružanih snaga.
Kineski predsednik Si Đinping, prema procenama američke obaveštajne zajednice, pokazuje znake duboke i sve izraženije sumnjičavosti, što u Vašingtonu izaziva ozbiljnu zabrinutost zbog stabilnosti vrha kineskog vojnog i političkog sistema, piše Njujork tajms pozivajući se na više izvora upoznatih sa tim analizama.
U Hrvatskoj ne kriju opsesiju Srbijom, pa je i njihova tajna agentura usmerena da ovde vršlja i vrbuje saradnike u svim strukturama zarad ostvarivanja različitih ciljeva - sada je plan da Srbiju ometaju u tome da ima još jedan dotok nafte u državu.
U Hrvatskoj ne kriju opsesiju Srbijom, pa je i njihova tajna agentura usmerena da ovde vršlja i vrbuje saradnike u svim strukturama zarad ostvarivanja različitih ciljeva - sada je plan da Srbiju ometaju u tome da ima još jedan dotok nafte u državu.
Narodni poslanik, lider Ekološkog ustanka i blokader Aleksandar Jovanović Ćuta je tokom nedavnog televizijskog gostovanja jasno stavio do znanja svima da se kaje zbog podrške blokaderima.
Jedan od glavnih antisrba i lobista Aljbina Kurtija Andreas Šider dobio je počasni doktorat Univerziteta "Ismail Ćemali" u Vljori, što je izazvalo kritike austrijske FPO stranke koja upozorava da se radi o politički spornoj nagradi
Plavi tim je u borbi za nominacije savladao Crveni sa 8:6 posle neizvesne borbe, dok je pre toga Lana Stanišić osvojila dodatni život. Epizodu je obeležio i Jovan Radulović Jodžir koji je imao nezgodan problem sa desnim okom.
Tokom jedne borbe voda je prsnulo u desno oko Jovana Radulovića Jodžira i nakratko mu poremetila vid. Zbog te situacije, on je prekinuo borbu koja je na fer predlog Jovana Ikića ponovljena.
Član predsedništva SNS Miroslav Čučković gostujući u Info jutru komentarisao je učešće rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića na narednim izborima i to ispred tzv. Studentske liste.
Četrnaesta epizoda Informerove hit emisije "Na merama" otkriće vam gde poslanik blokader Branko Miljuš “bistri” politiku, čime se bavi samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve su gastronomske navike političara u pokušaju Miroslava Aleksića, kako penzionerske dane provodi poznato TV lice Žika Šarenica, te na koji način jedan od glavnih pretendenata za studentsku listu Milo Lompar glumata čoveka iz naroda.
U većem delu zemlje danas će biti promenljivo oblačno, u košavskom području i na planinama i vetrovito, a posle podne i uveče u Bačkoj, Sremu i zapadnoj Srbiji ponegde sa kratkotrajnom kišom. Temperatura će se kretati od -3 do 14 stepeni.
Potpredsednik Vlade i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić oglasio se povodom hapšenja osoba koje se sumnjiče da su bacile bombu na kuću Zdravka Čolića.
Crnogorska policija intezivno traga za bivšom specijalnom državnom tužiteljkom Lidijom Mitrović kako bi je privela na izdržavanje kazne zatvora, međutim, kako se prenosi, ona je pre "nestanka" ostavila porodici pismo.
Dragan Joksović Jokso (42), šef jugoslovenske mafije u Švedskoj i kum Željka Ražnatovića Arkana (48) ubijen je na današnji dan pre 28 godina u foajeu stokholmskog hipodroma "Solvala".
Borislav Pekić, srpski pisac i politički disident, koji je zbog komunističkih vlasti robijao i živeo u egzilu po povratku u Srbiju krajem osamdesetih dočekan je od čitalaca i kulturne javnosti sa velikim poštovanjem.
Legendarna Meril Strip tumačiće lik čuvene kantautorke Džoni Mičel u biografskom filmu koji režira Kameron Krou, a vest je zvanično potvrdio muzički magnat Klajv Dejvis tokom žurke uoči dodele Gremija u Los Anđelesu.
Jedna kratka, naizgled bezazlena scena iz kultne serije "Simpsonovi" ponovo je zapalila društvene mreže i pokrenula lavinu teorija zavere sa Džefrijem Epstinom.
Gotovo svako domaćinstvo ima bar jednu čarapu bez para, a pitanje gde nestaju tokom pranja i dalje zbunjuje mnoge. Iako deluje kao mala misterija, razlozi su sasvim jednostavni i lako objašnjivi.
Pevačica Mina Kostić ispričala je kako je srodna duša sa svojim verenikom Manetom Ćuruvijom Kasperom i da između njih jedino može da stane Isus, jer kako kaže, sve što ima duguje Bogu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar