Gore SAD! Ustali milijarderi! Odluka Kongresa protiv Rusije zgrozila sve! Da li je neko svestan kakva katastrofa sada sledi?!
Podeli vest
Američki milijarder Dejvid Saks je nakon usvajanja u Predstavničkom domu američkog Kongresa nacrta zakona o izdvajanju skoro 61 milijarde dolara Ukrajini, izjavio da će Ukrajina u svakom slučaju pretrpeti krah.
- Ove scene slavlja će izgledati posebno glupo kada Ukrajina u svakom slučaju pretrpi krah. Savezna vlada može da štampa više novca, (ali) jednostavno ne može da štampa još artiljerijskih granata i raketa PVO - napisao je Saks na društvenoj mreži Iks.
Pružanje nove vojne pomoći Ukrajini iz Sjedinjenih Američkih Država neće pomoći da se spreči neslavan kraj kijevskog režima, izjavio je zamenik stalnog predstavnika Rusije pri UN Dmitrij Poljanski.
21.04.2024
08:40
Saks je dodao da će Kijevu biti potrebna „ogromna godišnja novčana injekcija“ da spreči potpuni poraz, pa je 61 milijarda dolara polazna tačka za godišnju alokaciju sredstava „u novom večnom ratu“.
- Obratite pažnju da su ratovi u Iraku i Avganistanu takođe počinjali sa godišnjim izdvajanjem sredstava od 60 milijardi dolara. Na kraju su ovi ratovi koštali bilione (dolara) - istakao je on.
U noći 17. aprila, Oružane snage Ukrajine izvele su raketni napad na aerodrom u Džankoju, koji se nalazi na Krimu. Prema izveštajima medija, napad je izveden upotrebom 12 taktičkih projektila ATACMS američke proizvodnje.
Zvaničnici Evropske unije su ogorčeni zbog insistiranja Sjedinjenih Američkih Država na konfiskaciji ruske imovine u korist Ukrajine, verujući da će mere Moskve, ako na njih odgovori, prvenstveno uticati na Evropu, a ne na Sjedinjene Države, piše Vašington post.
21.04.2024
07:40
Komentarišući objavu Dejvida Saksa, američki biznismen Ilon Mask izjavio je da ne postoji strategija za izlaz iz ukrajinskog sukoba.
- Moja najveća briga je što ne postoji strategija izlaska (iz sukoba), samo beskrajni rat u kojem deca ginu u rovovima od artiljerije ili napunjenih mitraljeza i snajpera na minskim poljima - napisao je Mask na društvenoj mreži Iks.
Predlozi zakona o pružanju vojne pomoći Ukrajini, Izraelu i Tajvanu, konfiskovanju zamrznute imovine Rusije za njihovu faktičku predaju Kijevu, kao i uvođenju dodatnih sankcija Kini odobreni su 20. aprila u Predstavničkom domu SAD. Obim paketa je 95 milijardi dolara i uključuje, između ostalog, 60 milijardi dolara za Ukrajinu, 26 milijardi dolara za Izrael i humanitarnu pomoć civilima u zonama sukoba, uključujući i Pojas Gaze. Sada predloge zakona mora da odobri američki Senat, a njihovo razmatranje počeće 23. aprila.
Uticaj američke finansijske "blokade" na Kijev bio je dubok. Nekoliko diplomata i vojnih zvaničnika u Vašingtonu reklo je istu stvar: situacija za Ukrajinu je depresivna, Rusija ima prednost, a izgledi za Kijev bez više oružja su sumorni. Ukrajinci ostaju bez svih vrsta oružja, čak i metaka za puške, piše britanski Skaj njuz.
Bez obzira na 61 milijardu krvavih dolara, Rusija će pobediti, poručio je zamenik predsednika Saveta bezbednosti Rusije Dmitrij Medvedev nakon što je Predstavnički dom američkog Kongresa podržao nacrt zakona o pomoći Ukrajini.
Francuska, uprkos ratobornim izjavama predsednika Emanuela Makrona, nema dovoljno potencijala da učestvuje u intenzivnim neprijateljstvima u Ukrajini, čak i možda ima dovoljno municije samo za 2-3 dana, rekao je za RIA Novosti francuski ekspert za avijaciju i bivši pilot Siril de Latre.
Zemlje G7 nameravaju da drže rusku suverenu imovinu zamrznutom dok od Moskve ne dobiju isplatu štete u ukrajinskom sukobu, rekli su ministri finansija i centralni bankari G7 u saopštenju posle sastanka u Vašingtonu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ukrajinski ministar spoljnih poslova Andrij Sibiha optužio je ruskog predsednika Vladimira Putina da je naredio masovni raketni i dron napad na Ukrajinu upravo u trenutku kada su se ukrajinska, ruska i američka delegacija nalazile na mirovnim pregovorima u Abu Dabiju, uz posredovanje Sjedinjenih Američkih Država.
Ruski raketni sistem "orešnik", sa dometom od 5.500 km, sposoban je da dosegne veći deo Evrope, a demonstracija sposobnosti ovog oružja je prava poruka Rusije, izjavila je vojna analitičarka Viktorija Tejlor, prenosi Skaj njuz.
Nakon prvobitnih izveštaja da je ruska raketa srednjeg dometa „Orešnik“ pogodila podzemno skladište gasa u Lavovskoj oblasti, novi dokazi sa terena i OSINT analize ukazuju na potpuno drugačiju, strateški važniju metu.
Analitičar Saša Borojević eksluzivno za Informer TV otkrio je da je radio intervju sa rođenim bratom Džefrija Epstina, koji mu je otkrio šta mu je rekao zatvorski čuvar nakon smrti seksualnog predatora.
Hrvat iz Splita nazvao je mesaru "Maksovi mesari" po ustaškim zločincima u Drugom svetskom ratu kojima je zapovedao Vjekoslav Maks Luburić, zapovednik logora Jasenovac i Stara Gradiška, u kojima su počinjeni stravični zločini nad Srbima, Jevrejima, Romima...
Miljenik publike i ostalih takmičara Jovan Radulović Jodžir održao je emotivan govor prilikom oproštaja od Exatlona i zakunuo se da nikada nije video toliko dobrih ljudi.
Došlo je do novog sukoba između Sanje Kalinović, Anabele Zonai i Milice Ohman tokom kojeg su se međusobno optuživale za prisluškivanje, spletkarenje i foliranje.
Prošle sedmice u Informerovoj spektakularnoj emisiji “Na merama” otkrili smo vam kako izgleda kad se okoreli opozicionar Miki Aleksić prepusti gastronomskim užicima, na koji način popularno TV lice Žika Šarenica “krcka” penziju, gde provodi vreme perjanica Đilasove stranke Branko Miljuš, šta kupuje pevač Dragan Kojić Keba…
Član predsedništva SNS Miroslav Čučković gostujući u Info jutru komentarisao je učešće rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića na narednim izborima i to ispred tzv. Studentske liste.
Na pijacama širom Srbije ovih dana pažnju kupaca privlači paradajz koji je, prema njihovim rečima, ukusniji nego tokom leta, a prodaje se po ceni od oko 200 dinara za kilogram, što ga čini jeftinijim čak i od kiselog kupusa.
Patrijarh srpski Porfirije pozvao je sveštenstvo i vernike da se 8. februara pridruže akciji dobrovoljnog davanja krvi koju organizuju Crveni krst Srbije i Institut za transfuziju krvi.
Ministarstvo unutrašnjih poslova saopštilo je da je završena rekonstrukcija objekta u Ljermontovljevoj ulici broj 12a u Beogradu i da će službe koje su u njemu smeštene ponovo početi sa radom u ponedeljak, 9. februara 2026. godine.
Niška policija je za samo dva sata od izršenja teškog zločina uspela da identifikuje izvršioce i uhapsi tri osobe koje se sumnjiče da su umešane u ubistvo Aleksandre Š. (44) koja je jutros u 7.30 sati ubijena u niškom naselju Palilula.
Pripadnici Uprave kriminalističke policije (UKP) uspešno su identifikovali i uhapsili U. R. (28), koji se sumnjiči da stoji iza bombaških napada na poznate beogradske restorane koji su se dogodili u prethodna dva dana.
U selu Biohane, kod Tutina muškarac R. D. (61) pronađen je mrtav na lokalnom groblju, a prema prvim nezvaničnim informacijama sumnja se na samobistvo, saznaje Informer.
Beogradska policija uhapsila je S. H. (40) i ukrajinsku državljanku S. T. (23) zbog sumnje da su iz galerije ULUS ukrali sliku Zdravka Vučinića "Uspenje"
Ljiljana Lašić, legendarna Tina iz serije "Pozorište u kući", napustila je arhitekturu zbog braka, a kasnije i samu slavu kada ju je popularnost počela gušiti.
Glumica Rut Gemel priznala je da je imala tremu pred snimanje intimnih scena u novoj sezoni "Bridžertona", ali da je iskustvo na kraju bilo više zabavno nego stresno.
Narodnooslobodilačka borba (NOB) i građanski rat unutar Drugog svetskog rata, komunistička revolucija i obračuni posle 1945. nisu samo istorijske teme - one su duboko urezane u srpsku književnost 20. veka.
Dvadesetogodišnja studija pokazala je da ishrana zasnovana na maslinovom ulju, orašastim plodovima i povrću može značajno da smanji rizik od moždanog udara. Naučnici ističu da pridržavanje mediteranskog načina ishrane može da umanji verovatnoću pojave svih vrsta moždanog udara i do 25 odsto.
Ketrin de Noar, menadžerka jednog od najvećih legalnih bordela u Evropi podelila je priču koja je iznenadila čak i one koji misle da ih industrija za odrasle više ne može šokirati.
Ako ste do sada koristili Jutjub u pozadini na Android uređaju bez pretplate, stižu loše vesti od Gugla. Kompanija je zvanično potvrdila da će uskoro ukloniti metod koji je godinama omogućavao besplatno puštanje videa u pozadini.
Bivša supruga poznatog repera Nenada Aleksića Ša, Vanja Ignjatović, iznenadila je javnost kada se udala u strogoj tajnosti, što je sada otkrila putem društvenih mreža.
Živorad Nikolić, poznatiji kao Žika Šarenica, otkrio je kako danas izgleda njegova svakodnevica, govorio o porodici, ali i o svemu onome sa čim se susretao tokom dugogodišnjeg voditeljskog posla.
Pravi haos izbio je u studiju "Zvezda Granda" kada je došlo do rasprave između članova žirija, i to zbog glasova i prolaska kandidata, a nezadovoljstvo iskazala je pevačica Snežana Đurišić.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar