Iran napao Izrael u šokantnim razmerama! Bela kuća i Pentagon izrazili sumnje, Tel Aviv neće moći da odbije rakete?!
Podeli vest
SAD su iznele pretpostavku kako Izrael neće moći da odbije iranski vazdušni napad 14. aprila, a razmere napada je Bela kuća nazvala "šokantnim". O tome piše američki list Volstrit Džurnal, pozivajući se na izvore.
Prema rečima jednog od sagovornika lista, napad su pratili američki zvaničnici u operativnom centru Bele kuće i Pentagona. Nisu bili sasvim sigurni da će se izraelski PVO sistem nositi sa napadom, a zatim ga i odbiti.
U medijskim izveštajima se navodi da je Izrael koristio rakete Rempidž (Rampage) u napadu na Iran, sofisticirane projektile vazduh-zemlja koji očigledno mogu da izbegnu iranske PVO sisteme, navodi Al Džazira.
Iranski opozicioni medij ''Iran International'' objavio je fotografije iranske vojne baze u Isfahanu pre i posle napada izvedenog u petak na tu bazu, a satelitski snimci ukazuju da je pogođen centralni deo sistema PVO, prenosi Tajms of Izrael.
21.04.2024
09:40
Kako navodi Volstrit Džurnal, razmere iranskog napada premašile su očekivanja američkih zvaničnika. Neki od obavještajnih izveštaja govorili su o mogućim napadima Teherana na izraelske diplomatske objekte i iznvan zemlje. Postepeno, američke i izraelske obaveštajne službe su došle do zaključka da je napad planiran na teritoriji države.
Podsetimo, Iran je u noći 14. aprila napao Izrael koristeći stotine raketa i dronova. Većina ciljeva je oborena na prilazu. Jedan od udara pogodio je bazu na jugu Izraela.
Zapadni mediji su pisali da su iranske diplomate obavestile Tursku o pripremi udara na Izrael. Zauzvrat, Ankara je obavestila Vašington.
U odvojenom incidentu u oblasti Nur Šams, u blizini palestinskog grada Tulkarma, zdravstvene vlasti su saopštile da je najmanje dvanaest Palestinaca, od kojih su dvojica identifikovana kao naoružani napadač i 16-godišnji dečak, ubijeni u raciji izraelskih snaga.
Iran je na pragu pravljenja nuklearnog oružja, piše nemački Bild, dodajući da bi proces razvoja atomskog naoružanja mogao potrajati samo nekoliko nedelja.
20.04.2024
22:30
Prema pisanjima lista, Sjedinjene Američke Države, Britanija, Francuska i druge zapadne i arapske zemlje pomogle su Izraelu da obori iranske rakete i bespilotne letelice.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Izraelski premijer Benjamin Netanjahu izdao je naredbu odbrambenim snagama (IDF) da sprovedu masovne vazdušne i artiljerijske napade na objekte širom Libana koji su povezani sa šiitskim pokretom Hezbolah.
U medijskim izveštajima se navodi da je Izrael koristio rakete Rempidž (Rampage) u napadu na Iran, sofisticirane projektile vazduh-zemlja koji očigledno mogu da izbegnu iranske PVO sisteme, navodi Al Džazira.
Američki potpredsednik Džej Di Vens na zatvorenim sastancima dovodi u pitanje zvanične tvrdnje Pentagona o uspehu rata protiv Irana, objavio je Atlantik.
Sjedinjene Američke Države neće dozvoliti Iranu da zadrži kontrolu nad Ormuskim moreuzom i da prolazak brodova kroz taj strateški pomorski pravac pretvori u instrument pritiska, izjavio je američki državni sekretar Marko Rubio.
Izjava predsednika Srbije Aleksandra Vučića koju je dao čuvenom britanskom novinaru Alisteru Kembelu u podkastu "Ostalo je politika" udarna je vest u ruskim medijima.
Predsednik Srpske radikalne stranke (SRS) prof. dr Vojislav Šešelj izneo je jezivo upozorenje nakon najnovijeg pokušaja atentata na predsednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trampa.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić dao je intervju čuvenom britanskom novinaru Alisteru Kembelu i tom prilikom odgovorio otvoreno šta misli o šefu Bele kuće Donaldu Trampu.
Na društvenim mrežama pojavila se fotografija automobila gotovo potpuno prekrivenog ptičjim izmetom, što je podstaklo brojne šaljive komentare da bi njegov vlasnik mogao imati sreće i osvojiti dobitak na Lotou.
Državni inspektorat Republike Hrvatske obaveštava potrošače o povlačenju proizvoda "Samyang" Cup Inst. Noodle Hot Chicken Carbonara zbog povećanih količina 3-MCPD i glicidil estara masnih kiselina.
Na četiri i po godine zatvora nepravosnažno je danas osuđen bivši šef kriminalističke policije PU primorsko-goranske Željko Kruneš jer je pokušao da organizuje ubistvo unuka Slavice Šote, riječke preduzetnice i aktivistkinje koja se godinama bori protiv korupcije.
Dvojica maloletnika i jedan tek punoletni Nišlija, već mesecima zadaju glavobolju policiji i dovode u opasnost svoje, ali i živote drugih građana divljajući ukradenim vozilima po gradu, ali i po auto-putu.
Stručnjaci upozoravaju da nepravilna upotreba sredstava za buve i krpelje, kao i korišćenje neproverenih proizvoda, može dovesti do ozbiljnih posledica po zdravlje životinja, uključujući i trovanje.
Dolaskom proleća mnogi žele da njihova terasa izgleda raskošno i puno cveća, ali petunije često umeju da razočaraju jer brzo izgube snagu i prestanu da cvetaju.
Pevačica Nadica Ademov ističe da nikada nije patila od brendiranih stvari, ali je osudila one koji nemaju i žele da pokažu bogatstvo, te nose fejk garderobu.
Pevačica Anđela Ignjatović Breskvica je raskinula dugogodišnju vezu sa Nemanjom, a nedavno je govorila o raskidu, iako nije proznala tada da više nisu zajedno.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar