London prelazi u ratni režim! Pala odluka nakon posete Zelenskog, Sunak kaže - to je to!
Podeli vest
Velika Britanija namerava da isporuči Kijevu najveći paket vojne pomoći u vrednosti od 500 miliona funti (617 miliona dolara), saopštio je kabinet britanskog premijera. Ali i da će odbrambena industrija države preći na ratni režim.
To je saopšteno tokom razgovora premijera Velike Britanije Rišija Sunaka sa ukrajinskim liderom Volodimirom Zelenskim.
Patrik Pasen, direktor izdavačke kuće "Talma Edišens", podneo je krivičnu prijavu protiv generalnog sekretara NATO-a Jensa Stoltenberga jer je, kako navodi portal "Kernjuz", ovaj Norvežanin "lagao" o događajima koji su doveli do eskalacije rusko-ukrajinskog sukoba.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski uveo je ograničenja za onlajn kazina i kladionice u Ukrajini, uključujući zabranu reklamiranja i zabranu kockanja vojnicima dok je rat u toku.
23.04.2024
13:40
- Sunak je potvrdio da će Velika Britanija obezbediti dodatnih 500 miliona funti sredstava za podršku najprioritetnijih pravaca, uključujući municiju, PVO i dronove - navodi se u dokumentu.
Kako se ističe, Kijevu će biti isporučeno preko 1.600 različitih raketa, uključujući dodatne krstareće rakete "storm šedou" čiji domet može da pređe 250 kilometara. Paket pomoći će uključivati 60 malih plovila, uključujući dva tipa desantnih čamaca, 160 borbenih vozila pešadije "haski TSV", 162 neimenovana oklopna vozila i 78 amfibijskih vozila, kao i preko četiri miliona komada municije.
Sunak je takođe saopštio da će odbrambena industrija Velike Britanije preći na ratni režim.
Kijev bi trebalo da odustane od nerealnog cilja vraćanja granica zemlje iz 1991. godine kako bi sačuvao barem postojeću teritoriju, smatra kolumnista „Njujork tajmsa“ German Lopez.
Rusija je pojačala udare i informativne operacije protiv Ukrajinaca u gradu Harkovu, da bi ubedio Ukrajince da pobegnu iz grada i rasele milione ljudi unutar zemlje, navodi američki Institut za proučavanje rata (ISW).
23.04.2024
10:40
Po njegovim rečima, novi paket pomoći trebalo bi da omogući Ukrajini da "pruži odlučan otpor Rusiji".
Foto: Tanjug/AP
London prebacuje industriju u ratni režim
Šef britanske Vlade takođe je ponovio tezu da, ukoliko se Rusiji dozvoli da pobedi u sukobu sa Ukrajinom, onda se "Rusija neće zaustaviti na granici sa Poljskom".
Prema tome, ukupna suma sredstava koje je London izdvojio za Ukrajinu 2024. godine dostići će 3,7 milijardi dolara.
Podsećamo, Rusija smatra da isporuke naoružanja Ukrajini sprečavaju rešavanje sukoba i direktno uvlače zemlje NATO u sukob.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Zlonamerne mahinacije evropskih sponzora ometale su donošenje odluka o Ukrajini u prethodnim fazama, a njihov pristup se ni sada nije promenio, izjavio je zamenik ruskog ministra spoljnih poslova Sergej Rjabkov.
Patrik Pasen, direktor izdavačke kuće "Talma Edišens", podneo je krivičnu prijavu protiv generalnog sekretara NATO-a Jensa Stoltenberga jer je, kako navodi portal "Kernjuz", ovaj Norvežanin "lagao" o događajima koji su doveli do eskalacije rusko-ukrajinskog sukoba.
Na društvenim mrežama među blokaderima, kruži video, najverovatnije napravljen veštačkom inteligencijom, koji prikazuje razgovor blokadera o tome kako će zapaliti Vučića.
Profesor Pravnog fakulteta u Beogradu Vladan Petrov ocenio je da je legitimno da se razmatra ideja promene u organizaciji tužilaštva i beogradskih osnovnih sudova, koju je najavio predsednik skupštinskog Odbora za pravosuđe Uglješa Mrdić, navodeći da najčešće rešenje jeste da postoji sud i tužilaštvo koji prate jedni druge.
Policijska uprava za grad Beograd ističe da su neistiniti navodi koji su se pojavili u pojedinim medijima i na društvenim mrežama, a u kojima se tvrdi da su policijski službenici Policijske stanice Palilula, Policijske uprave za grad Beograd, odbili da obezbeđuju prostor Pionirskog parka, gde se održava prijavljeno javno okupljanje.
Šesta epizoda Informerovog TV spektakla “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam zašto je “žuti političar” Borko Stefanović dobio “titulu” “Pakleni vozač”, šta u teretani radi Borkov partijski šef i tajkun Dragan Đilas, gde posle Skupštine odlazi njihova stranačka drugarica Marinika Tepić…
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Vladika Heruvim poručio je da su očuvanje vere, identiteta i zajedništva Srba u Hrvatskoj, kao i rad fondacije Sveta Petka na podršci deci, kulturi i crkvenom životu, ključni za opstanak naroda i njegovo mirno, složno i dostojanstveno napredovanje.
Dan nakon stravičnog zločina koji je juče otkriven u Čačku u Ulici Ratka Mitrovića, javnost je i dalje u šoku. V.Č.(47) nožem je usmrtio svoje roditelje majku M.Č. (71) i oca N.Č. (79), nakon cega je sebi oduzeo život.
Policija je po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Beogradu, raspisala potragu za Nenadom Alajbegovićem (44), zvanim Alibeg, koji je sinoć oko 21 sat bio u društvu N. K. (30) koji je ranjen sa osam metaka u poznatom novobeogradskom restoranu.
Reper Šon Didi Kombs poznatiji kao Paf Dedi pobesne je zbog dokumentarca o njemu koji je njegov kolega 50 cent producirao za platformu Netfliks zbog čega mu je poslao bizaran poklon.
Glumac Miodrag Radonjić kaže da je tokom devedesetih godina kada je na prostorima bivše Jugoslavije buktao rat bio dete i da mladi kroz seriju "Tvrđava" treba da shvate da život može da se okrene preko noći.
Književnik Radivoj Raša Popov je pre 11 godina doživeo veliku neprijatnost kada su ga napala dvojica maloletnika koji su mu oteli novac, a onda pokušali i da provale u njegov stan.
Posne pihtije su tradicionalno jelo koje se najčešće priprema tokom posta ili kada želimo laganiju, ali i dalje bogatu i ukusnu varijantu klasičnih pihtija.
Starleta Aleksandra Subotić objavila je putem Instagrama fotografiju iz izlaska sa svojim suprugom Predragom Pecom Raspopovićem, ali i fudbalerom Nejmarom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar