Skandal u Kini! "Rešite to ili ćemo mi!" Blinken pretio Pekingu zbog Rusije! (VIDEO)
Podeli vest
Američki državni sekretar Entoni Blinken, koji je u radnoj poseti Kini, prokomentarisao je podršku koju Peking pruža Moskvi, rekavši da ukoliko Kina ne preduzme mere za „rešavanje tog problema“ - to će učiniti Vašington.
Blinken se danas sastao u Pekingu sa kineskim liderom Si Đinpingom. On je tokom konferencije za štampu ocenio da "Kina ne može da popravi odnose sa Evropom dok podržava Rusiju".
Američki državni sekretar Antoni Blinken, tokom posete Kini, mogao bi da zapreti Pekingu sankcijama zbog navodne podrške ruskom vojno-industrijskom kompleksu, piše Fajnenšel tajms , pozivajući se na izvore.
Blinken je rekao da očekuje da će sledeće nedelje videti izraelske kolege kako bi razgovarao o Gazi.
09.04.2024
19:00
- Osiguravanje transatlantske bezbednosti je suštinski interes SAD. Tokom naših diskusija danas jasno sam stavio do znanja da, ukoliko Kina ne reši taj problem, to ćemo učiniti mi - naglasio je Blinken.
Takođe je izrazio zabrinutost u vezi sa podacima da Kina navodno isporučuje vojnu opremu Rusiji.
- Tokom današnjih diskusija, ponovio sam našu ozbiljnu zabrinutost u vezi sa isporukama kineske opreme koja podstiču rusku agresiju protiv Ukrajine - istakao je Blinken.
Sukob u Ukrajini su još 2014. godine započeli sadašnji američki državni sekretar Entoni Blinken, pomoćnik predsednika SAD za nacionalnu bezbednost Džejk Salivan, zamenica američkog državnog sekretara Viktorija Nuland i američki lider Džozef Bajden, smatra profesor Kolumbijskog univerziteta u Njujorku, poznati američki ekonomista Džefri Saks.
Avion američkog državnog sekretara Antonija Blinkena imao je mehanički problem u Parizu, zbog čega je njegova delegacija morala da putuje cestom iz Pariza u Brisel na sastanak ministara spoljnih poslova NATO-a, rekao je portparol Stejt departmenta.
03.04.2024
16:44
S tim u vezi, upozorio je Peking da je Vašington spreman da usvoji mere ukoliko ne primeti smanjenje navodnih isporuka Moskvi.
- U potpunosti smo spremni da usvojimo mere ako ne uslede reakcije sa kineske strane - upozorio je Blinken, podsećajući da su SAD i ranije uvodili sankcije protiv kineskih kompanija.
On se osvrnuo i na temu nuklearnog naoružanja.
- Pre godinu dana smo se plašili da će Rusija potencijalno upotrebiti nuklearno oružje - napomenuo je državni sekretar SAD.
Istovremeno, prema njegovim rečima, u toj situaciji je navodno bio važan glas Kine, odnosno njen doprinos kako bi "Rusija odustala od te ideje".
Državni sekretar SAD u sredu je stigao u Šangaj, a sledećeg dana je otišao u Peking kako bi se sastao sa kineskim ministrom spoljnih poslova Vangom Jiem. U radnoj poseti Kini boraviće do 26. aprila. Reč je o drugoj poseti Kini od kada je na poziciji američkog državnog sekretara.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Američki državni sekretar Antoni Blinken, tokom posete Kini, mogao bi da zapreti Pekingu sankcijama zbog navodne podrške ruskom vojno-industrijskom kompleksu, piše Fajnenšel tajms , pozivajući se na izvore.
Spoljnopolitička prognoza za 2026. godinu, koju je izneo politički analitičar Aleksej Muhin, ukazuje na produžetak globalne nestabilnosti, nastavak sukoba u Ukrajini i ozbiljno pogoršanje odnosa među ključnim svetskim akterima.
Predsednik Srpske radikalne stranke prof. dr Vojislav šešelj gostujući u emisiji "Paralela" na Informer Tv govorio je o trenutnoj situaciji sa Višim javnim tužilaštvom, zagorkom Dolovac i trenutnoj političkoj situaciji u zemlji.
Predrag Bećirić, osuđen na četiri i po godine zatvora zbog SMS prevare zahvaljujući kojoj je osvojio pet stanova i više od 120 automobila, nije bio samo prevarant ili haker.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Zrenjaninu, po nalogu glavnog јavnog tužioca Osnovnog јavnog tužilaštva u Zrenjaninu, uhapsili su D. B. (1972) iz Sremske Kamenice, zbog postoјanja osnova sumnje da јe izvršio krivično delo teška dela protiv opšte sigurnosti.
U ataru sela Aradac, u opštini Zrenjanin, danas oko 15.18 časova dogodila se tragedija u kojoj je prilikom vraćanja iz lova poginuo D. K. (59) iz Futoga.
Goran Lazor (46) koji je ubijen u Savinom selu kod Vrbasa, navodno se sa osumnjičenima L.N. (20) i L.M.(18), koje je dobro poznavao, posvađao jer su oni u prethodnom periodu maltretirali njegovog sina.
Pripadnici Policijske uprave za grad Beograd, UKP, u opsežnoj akciji sprovedenoj u saradnji sa nadležnim tužilaštvima na više lokacija u Beogradu, rasvetlili su krivično delo izazivanje opšte opasnosti, zaplenili veću količinu opojne droge i uhapsili tri osobe osumnjičene za ova krivična dela.
Glumica Iskra Brajović podelila je od istorije sačuvanu novogodišnju fotograviju na kojoj je za ruke drže bivši supružnici, otac i veliki glumac Vojislav Voja Brajović i majka Ljiljana.
Glumica Mina Lazarević već neko vreme je u emotivnoj vezi sa glumcem Vladimirom Pošavcem Tušekom ali se malo zna da je on bio u braku sa njihovom koleginicom Jelenom Bosančić sa kojom ima sina.
Dok su se prolaznici u Njujorku nadali fotografiji i kratkom susretu, glumac Harison Ford imao je sasvim drugačiji plan, da mirno pređe ulicu i nastavi svojim putem.
Pejdž Vulen (33) je poznata po svojim oblinama i provokativnim fotkama na društvenim mrežama, a sada je otkrila da ne voli da nosi brushalter i šokirala javnost.
Nova godina se ne dočekuje u tišini, i isto važi za ono što nosite. Ovo je noć u kojoj garderoba govori pre vas, a mi vam donosimo ideje za tri stajlinga sa kojima nema greške.
Mnogi imaju običaj da pre jela popiju čašicu ili dve rakije, bilo kod kuće ili u restoranu. Stručnjaci upozoravaju da ne poboljšava apetit, već ga kvari i uzrokuje neprijatan osećaj u stomaku.
Vage, Strelčevi i Ribe ulaze u period kada će im sve u životu ići od ruke. Blagostanje im sledi kako na privatnom, tako i na poslovnom i finansijskom planu.
Večeras je u emisiji "Pinkove zvezde" došlo do rasprave između repera Desingerice i Bosanca, zbog čega je kompozitor u jednom momentu napustio svoje mesto.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar