Putin kriv za propalestinske proteste?! Politički vrh u Americi načisto poludeo, Nensi Pelosi predvodi haos!
Podeli vest
Bivša predsednica Predstavničkog doma američkog Kongresa Nensi Pelosi kaže da iza masovnih antiizraelskih demonstracija na univerzitetima širom SAD stoji ruski predsednik jer želi da Džo Bajden izgubi na izborima i u Belu kuću uđe Donald Tramp.
Američki establišment krivi ruskog predsednika Vladimira Putina za masovne propalestinske proteste na univerzitetima u SAD, kojima studenti traže da Bela kuća prekine da naoružava Izrael i da zaustavi rat u Pojasu Gaze. Bivša predsednica Predstavničkog doma američkog Kongresa Nensi Pelosi izjavila je da haos na univerzitetima odgovara samo Putinu, koji želi da skine demokrate sa vlasti u Americi.
Studenti su danas blokirali pristup Institutu za političke studije u Parizu u znak protesta protiv rata u Gazi, zahtevajući od univerziteta da osudi postupke Izraela, dok se slični protesti studenata održavaju i u kampusima širom SAD.
Zamenik predsednika politbiroa Hamasa za Gazu Halil al Haja izjavio je da je ta palestinska militantna grupa spremna na dogovor o petogodišnjem primirju sa Izraelom.
25.04.2024
09:34
Ruska nota
Pelosijeva, ugledna članica američke Demokratske stranke, u svojim istupima u javnosti u više navrata je povezala propalestinske proteste sa ruskim uticajem. Ona je to poslednji put ponovila ove nedelje u intervjuu irskom javnom emiteru Radio Telefis Eiren (RTE). Pelosijeva je priznala da bi propalestinski stav mogao da utiče na podršku aktuelnom predsedniku SAD Džozefu Bajdenu na predstojećim izborima, tvrdeći da Putin želi da u Belu kuću uđe republikanski kandidat Donald Tramp.
- U Putinovom interesu je da, kako se on ono zvaše (nije htela da izgovori Trampovo ime), pobedi. Zato vidim da Rusi ohrabruju ono što se sada dešava - kazala je Pelosijeva.
Na društvenim mrežama pojavili su se snimci masovne grobnica Palestinaca koje su, prema navodima Sputnjika, sahranile izraelske snage u dvorištu medicinskog kompleksa Al Šifa u Gazi.
Izraelska vojska odložila je danas najavljivanu kopnenu ofanzivu na grad Rafa na jugu Pojasa Gaze, nakon iranskog napada na Izrael proteklog vikenda, preneo je danas Si-En-En.
15.04.2024
18:04
Foto: Reuters
Nensi Pelosi
Dodala je da su propalestinski aktivisti iskreni u svojim osećanjima, ali da "neki od njih imaju rusku notu". Pelosijeva je, takođe, pokušala da ospori nadimak aktuelnog američkog predsednika - Genocidni Džo, koji su mu studenti i šira javnost u SAD dali zbog neuspeha da pritisne Izrael da se uzdrži od ubistva civila u svojoj vojnoj kampanji u Pojasu Gaze. Rekla je da to uopšte ne stoji.
Foto: Tanjug/AP
Propalestinski protesti u Americi
Njene reči dolaze u trenutku kad na najmanje 21 univerzitetu u SAD besne protesti protiv Izraela, koji su naročito zaoštreni tokom prethodne nedelje. Demonstracije se održavaju, između ostalog, i na prestižnim univerzitetima - Masačusetskom institutu za tehnologiju (MIT), Jejlu, Harvardu, Berkliju i Kolumbiji, zatim na univerzitetima u Teksasu, Mičigenu, Novom Meksiku, Južnoj Kaliforniji, kao i u gradu Vašingtonu. Samo u sredu i četvrtak uhapšene su stotine studenata širom SAD, nakon što je policija na silu pokušala da ukloni njihove šatore iz kampusa.
Prekid veza sa Izraelom
Demonstranti kažu da uprkos tome neće odustati od protesta sve dok fakulteti ne pristanu na prekid veza sa izraelskim akademskim institucijama. Oni, takođe, traže od Bajdena da zaustavi "izraelski genocid" nad Palestincima u Pojasu Gaze.
Foto: Tanjug/AP
Propalestinski protesti u Americi
Kako ističu, palestinska ekstremistička organizacija Hamas u napadu na jevrejsku državu 7. oktobra ubila je 1.200 ljudi, a onda je usledila izraelska odmazda u kojoj je stradalo više od 34.000 Palestinaca, mahom civila.
Hamas je odbio ponudu koju je Izrael izneo za situaciju u Pojasu Gaze na pregovorima prošle nedelje u Kairu, saopštili su danas kabinet izraelskog premijera i obaveštajna agencija Mosad.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Nije isključeno da je 2025. poslednja mirna godina u Evropi i razlog nije sukob u Ukrajini, već propadanje Zapadne Evrope, izjavio je mađarski premijer Viktor Orban.
Studenti su danas blokirali pristup Institutu za političke studije u Parizu u znak protesta protiv rata u Gazi, zahtevajući od univerziteta da osudi postupke Izraela, dok se slični protesti studenata održavaju i u kampusima širom SAD.
Spoljnopolitička prognoza za 2026. godinu, koju je izneo politički analitičar Aleksej Muhin, ukazuje na produžetak globalne nestabilnosti, nastavak sukoba u Ukrajini i ozbiljno pogoršanje odnosa među ključnim svetskim akterima.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić prisustvovao je polaganju kamena temeljca za izgradnju novog objekta Ministarstva odbrane i Generalštaba Vojske Srbije, a zatim se obratio medijima.
Političara i humanitarca Arno Gujona Informerova ekipa snimila je kako bez žurbe šeta centrom Beograda, a potom ulazi u kafanu, gde je, uz supu, razgovarao sa prijateljima.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Zrenjaninu, po nalogu glavnog јavnog tužioca Osnovnog јavnog tužilaštva u Zrenjaninu, uhapsili su D. B. (1972) iz Sremske Kamenice, zbog postoјanja osnova sumnje da јe izvršio krivično delo teška dela protiv opšte sigurnosti.
Goran Lazor (46) koji je ubijen u Savinom selu kod Vrbasa, navodno se sa osumnjičenima L.N. (20) i L.M.(18), koje je dobro poznavao, posvađao jer su oni u prethodnom periodu maltretirali njegovog sina.
Pripadnici Policijske uprave za grad Beograd, UKP, u opsežnoj akciji sprovedenoj u saradnji sa nadležnim tužilaštvima na više lokacija u Beogradu, rasvetlili su krivično delo izazivanje opšte opasnosti, zaplenili veću količinu opojne droge i uhapsili tri osobe osumnjičene za ova krivična dela.
Žena (67) izbodena u zgradi na Novom Beogradu prilikom pljačke trenutno nije životno ugrožena. Ubodne rane je zadobila, između ostalog, u glavu i u butnu kost. Takođe, konstatovan joj je pneumotoraks.
Glumica Iskra Brajović podelila je od istorije sačuvanu novogodišnju fotograviju na kojoj je za ruke drže bivši supružnici, otac i veliki glumac Vojislav Voja Brajović i majka Ljiljana.
Glumica Mina Lazarević već neko vreme je u emotivnoj vezi sa glumcem Vladimirom Pošavcem Tušekom ali se malo zna da je on bio u braku sa njihovom koleginicom Jelenom Bosančić sa kojom ima sina.
Dok su se prolaznici u Njujorku nadali fotografiji i kratkom susretu, glumac Harison Ford imao je sasvim drugačiji plan, da mirno pređe ulicu i nastavi svojim putem.
Ponekad je dovoljan dobar film da te resetuje, pogura i natera da ponovo poveruješ u sebe. Ako ti treba inspiracija, energija ili samo mali podsetnik da je upornost jača od okolnosti, ovo su filmovi koje vredi pogledati.
Nova godina se ne dočekuje u tišini, i isto važi za ono što nosite. Ovo je noć u kojoj garderoba govori pre vas, a mi vam donosimo ideje za tri stajlinga sa kojima nema greške.
Mnogi imaju običaj da pre jela popiju čašicu ili dve rakije, bilo kod kuće ili u restoranu. Stručnjaci upozoravaju da ne poboljšava apetit, već ga kvari i uzrokuje neprijatan osećaj u stomaku.
Robot usisivači nude veliki komfor i štede vreme, ali uz čišćenje doma često prikupljaju i podatke o prostoru, navikama i rasporedu stanovanja. Kako postaju sve pametniji i povezaniji, korisnici se sve češće pitaju da li je praktičnost vredna potencijalnog rizika po privatnost.
Pečenje ribe često je mala kućna drama. Miris se zadrži satima, ukus zna da bude suv, ali zzu na scenu stupa jabuka, sastojak koji deluje nebitno, a u praksi pravi ogromnu razliku.
Večeras je u emisiji "Pinkove zvezde" došlo do rasprave između repera Desingerice i Bosanca, zbog čega je kompozitor u jednom momentu napustio svoje mesto.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar