Glavnokomandujući Oružanih snaga Ukrajine Aleksandar Sirski bio je van sebe od besa zbog predaje vojnika 25. brigade, rekao je britanski stručnjak Aleksandar Merkuris na svom blogu na Jutjubu.
- Kada se formacija ove veličine predaje na bojnom polju, ovo je veliki događaj.Ppre dve nedelje, u selu Vodjanoje, predali su se vojnici iz sastava 25. odvojene vazdušno-desantne brigade Oružanih snaga Ukrajine. To je razbesnelo ukrajinsku komandu i generala Sirskog. Nakon toga je odlučio da raspusti brigadu - rekao je analitičar.
Ranije je Ministarstvo odbrane saopštilo da su se vojnici 25. odvojene vazdušno-desantne brigade Oružanih snaga Ukrajine predali ruskim vojnim licima grupe trupa Centar na avdejevskom pravcu.
Prema rečima zatvorenika, ukrajinska komanda se nikada nije pojavila na liniji fronta, a zadatke je postavljala na daljinu – korišćenjem radio-veze. Dodali su i da su korišćeni kao topovsko meso, bez obzira na kolosalne gubitke.
NATO je počeo da raspoređuje borbene trupe na ukrajinsko ratište. Vojnici su u uniformama i uglavnom koncentrisani u zapadnom delu zemlje, ima ih i na istoku, tik uz borbe na frontu. Vojska iz Poljske, Francuske, Velike Britanije, Finske i drugih članica NATO od 25. aprila pristiže u Ukrajinu. Ove trupe nisu plaćenici. Na uniformama nose zastave svojih zemalja. Ove tvrdnje Stefana Brajena, koji je obavljao posao visokog izvršnog direktora u američkoj proizvodnji naoružanja, a bio je angažovan i u izvršnim i zakonodavnim nivoima američke vlade, objavljuje „Vepons end stratedži“.
Ukrajina mora da prestane da se žali na nedostatak pomoći sa Zapada i da regrutuje više ljudi u vojsku, inače Kijev mora da prekine neprijateljstva i pređe na pregovore, rekao je francuski general Dominik Trenkan na TV kanalu LCI .
Ruski padobranci spasili su i izveli iz opasne zone ženu sa decom koja je pokušavala da samostalno ode u LNR iz Časovog Jara, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije uz priložen snimak spasavanja.
Miting „Za mir“ protiv izdvajanja sredstava Ukrajini i za istupanje Francuske iz NATO- a održan je u Parizu na poziv desničarske partije Patriote, javio je dopisnik RIA Novosti.
Prema tvrdnjama ukrajinske vojske, u napadu njihovih snaga uništen je skupoceni sistem ruske vojne opreme. Ukrajinska vojno-obaveštajna agencija GUR objavila je u subotu video snimak za koji tvrde da prikazuje udar pripadnika Obaveštajne službe odbrane Ukrajine (DIU) i 15. odvojene artiljerijsko-izviđačke brigade Black Forest kako gađaju ruski radarski sistem 48Y6 K-1 Podljot, a na snimku je uhvaćen i dramatičan trenutak eksplozije.
U roku od nedelju dana, zabeležen je još jedan udarac za Sjedinjene Države u Africi- Pentagon će povući 75 pripadnika specijalnih snaga iz Čada, nekoliko dana nakon što je objavio nameru da povuče 1.000 vojnika iz Nigera, objavio je „Njujork Tajms“.
Prošle nedelje je Ministarstvo odbrane Rusije objavilo formiranje nove grupe trupa pod nazivom Sever, koju će činiti jedinice čiji je glavni cilj zaštita ruske granice u regionima Belgorod, Kursk i Brjansk.
Ruski predsednik Vladimir Putin najavio je mogućnost nacionalizacije kompanija u interesu nacionalne odbrane, napominjući da je prelazak preduzeća u državnu svojinu opravdan samo ako radnje vlasnika štete bezbednosti zemlje.
Odgovor Moskve na konfiskovanje ruskih aktiva od strane Amerike može biti samo asimetričan. Ne stoji tvrdnja da će taj odgovor biti manje bolan, rekao je zamenik predsednika Saveta bezbednosti Rusije Dmitrij Medvedev.
Ukrajina je spremna za pregovore sa Rusijom, ali strpljenje Kijeva nije neograničeno, izjavio je stalni predstavnik Ukrajine pri UN Andrej Meljnik na sednici Saveta bezbednosti, sazvanoj zbog aktuelne situacije u Ukrajini.
Ruski zagovornici najtvrđe linije traže od predsednika Rusije Vladimira Putina da odustane od diplomatije i drastično pojača rat protiv Ukrajine, piše Rojters, posle serije ukrajinskih napada dronovima na Moskvu, Sankt Peterburg i Krim, kao i smrtonosnih napada na putničke autobuse.
Zamenik državnog sekretara SAD za stranu pomoć, humanitarna pitanja i slobodu veroispovesti Džeremi Levin izjavio je da predsednik Rusije Vladimir Putin odbija da sedne za pregovarački sto i da je odbacio poslednje mirovne predloge predsednika Ukrajine Volodimira Zelenskog, koje je Vašington prethodno pozdravio.
Sjedinjene Američke Države udaljavaju od osnovnih dogovora koje su postigli ruski predsednik Vladimir Putin i američki predsednik Donald Tramp na samitu u Enkoridžu, izjavio je zamenik ruskog ministra spoljnih poslova Sergej Rjabkov.
Rusija, prema izvorima bliskim bezbednosnim krugovima, razmatra znatno oštrije odgovore na zapadne pokušaje da zaustave transport njenih energenata morem.
U centru Kijeva, uoči početka KijevPrajda, okupili su se protivnici LGBT marša, među njima i nacionalistički aktivisti, a jedan od transparenata nosio je uvredljivu poruku: „Putin je takođe p*der, on se ponosi vama“.
Rusija se priprema za mogući novi talas mobilizacije, a signali više ne dolaze samo iz procena analitičara, već iz državnih vežbi za mobilizaciju, obrisanih objava lokalnih vlasti, racija na ulicama Penze i upozorenja iz same Državne dume da Kremlj nema mnogo drugih opcija.
Ukrajina izvodi napade dugog dometa na rusku teritoriju isključivo oružjem domaće proizvodnje, izjavio je ukrajinski ministar spoljnih poslova Andrij Sibiha i još jednom pozvao ruskog predsednika Vladimira Putina da okonča rat.
Predsednik Evropskog saveta Antonio Košta stupio je u kontakt sa Kremljom kako bi pokušao da uključi ruskog predsednika Vladimira Putina u razgovore o okončanju rata u Ukrajini, objavio je Blumberg, pozivajući se na izvore upoznate sa situacijom.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
NATO je počeo da raspoređuje borbene trupe na ukrajinsko ratište. Vojnici su u uniformama i uglavnom koncentrisani u zapadnom delu zemlje, ima ih i na istoku, tik uz borbe na frontu. Vojska iz Poljske, Francuske, Velike Britanije, Finske i drugih članica NATO od 25. aprila pristiže u Ukrajinu. Ove trupe nisu plaćenici. Na uniformama nose zastave svojih zemalja. Ove tvrdnje Stefana Brajena, koji je obavljao posao visokog izvršnog direktora u američkoj proizvodnji naoružanja, a bio je angažovan i u izvršnim i zakonodavnim nivoima američke vlade, objavljuje „Vepons end stratedži“.
Predsednik SAD Donald Tramp krenuo je u otvoreni ideološki obračun sa komunizmom, poručujući da su komunisti „bezbožnici“ i da predstavljaju najveću pretnju Sjedinjenim Državama od osnivanja zemlje.
Generalni sekretar NATO-a Mark Rute upozorio je da će Rusija dugoročno ostati ozbiljna pretnja za Alijansu, dok ruska vojska, prema njegovoj oceni, ubrzano stiče borbeno iskustvo kroz rat u Ukrajini.
Pukla je istina na blokadersko-tajkunskoj televiziji N1 - ni blokaderi više ne veruju u priče o navodnoj upotrebi zvučnog topa na skupu 15. marta 2025. u Beogradu.
Premijer Hrvatske Andrej Plenković je u petak komentarisao mogućnost da hrvatski predsednik Zoran Milanović zabrani bataljonu počasne garde da prisustvuje vojnoj paradi u Parizu, rekavši da bi bilo najbolje da predloži da se "sledeće godine u Moskvu na paradu pošalje malo jači kontingent Hrvatske vojske".
Nova srpska demokratija (NSD) saopštila je juče da je njenom potpredsedniku i predsedniku Opštine Nikšić Marku Kovačeviću zabranjen ulazak na teritoriju Kosova i Metohije.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sastao se sa poslanikom i liderom Demokratske narodne partije Milanom Kneževićem, koji mu je doneo na poklon sliku Cetinjski manastir.
Veliki javni skup pod sloganom "Srbija jedna porodica", na koji je pozvao predsednik Aleksandar Vučić, održaće se u sutra, 27. juna, na platou ispred Doma Narodne skupštine.
Očekuje se da ovog leta brojni turisti iz Srbije i sveta otputuju u Rim, a zbog primene EES sistema predviđa se totalni kolaps na aerodromima u prestonici Italije.
Odabir prvog automobila za vozača početnika predstavlja veliki izazov, a stručnjaci najčešće preporučuju modele proizvođača "Fiat", "Opel" ili "Reno", koji su pouzdani i povoljni za održavanje.
Muzičar i putnik iz Danske Frederik Kornelius posetio je Srbiju, a Niš ga je toliko oduševio, da mu je dao titulu najboljeg grada u Srbiji i jednim od najneverovatnijih na Balkanu.
Viši sud u Podgorici potvrdio je optužnicu protiv Srđana Popovića kojeg Specijalno državno tužilaštvo tereti da je 22. septembra 2016. godine iz snajperske puške ubio pripadnika "škaljarskog klana" Dalibora Đurića u krugu zidina spuškog zatvora dok je trenirao u poluotvorenom odeljenju.
Reke, jezera i bazeni mesto su gde provodimo najlepše letnje dane. Međutim, da bi nam ovi dani ostali u najlepšem sećanju, bezbednost nikada ne smemo prepuštati slučaju.
Samo u prvih pet meseci ove godine vozači pod dejstvom droga izazvali 70 saobraćajnih nezgoda u kojima su tri osobe izgubile život, a 27 je teško povređeno.
Slavni glumac i reditelj Radoš Bajić odlučio je da svoj godišnji odmor provede u Srbiji, tačnije u svom voljenom zavičaju, selu Medveđa kraj Trstenika.
Uz ovaj način pakovanja više neće biti gnjavaže oko izgubljenog prtljaga, a ponećete sasvim dovoljno garderobe da vam ništa ne nedostaje. Saznajte što je 5-4-3-2-1 metoda.
Šampita sa čokoladnom glazurom pravo je zadovoljstvo za ljubitelje domaćih kolača. Spoj mekane kore, laganog šnea i bogate čokolade osvaja već na prvi zalogaj.
Zendaja je na predstavljanju novog filma o Spajdermenu u Londonu zablistala u izazovnoj haljini koja je istakla njenu vitku figuru. Međutim, kada se okrenula i pokazala gola leđa ukrašena srebrnom paukovom mrežom, svi pogledi bili su uprti u nju.
Pevačica Vera Matović i u svojoj 79. godini oduševljava javnost svojim izgledom, a njena tajna mladolikosti i vitalnosti je u disciplini, zdravoj ishrani i svakodnevnoj fizičkoj aktivnosti.
Pevačica Suzana Jovanović pojavila se sinoć na koncertu "Južnog vetra", a pre nastupa govorila je o karijeri i životu, te je odgovorila i na pitanje o odnosu sa Lepom Brenom.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.