Panika! Nešto veoma čudno se dešava u Ukrajini! Peskov objavio: Imam informacije iz prve ruke...
Podeli vest
Rusija mora da podrži trenutnu dinamiku u zoni Specijalne vojne operacije, kada raste panika u neprijateljskim redovima, izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
- Na ukrajinskoj strani fronta raste panika. To su informacije iz prve ruke. Svi imamo dugogodišnje prijatelje, rođake prijatelja i tako dalje, oni su na frontu. Neki od njih dolaze na odmor i pričaju (šta se tamo dešava), neki to rade telefonom, u pismima - kazao je Peskov novinaru Pavlu Zarubinu.
Ruski predsednik Vladimir Putin se ispravno kladio na rastući zamor zapadnih zemalja od kolosalnih troškova pomoći Ukrajini, rekao je Karlo Masala, stručnjak sa Bundesver univerziteta u Minhenu, u intervjuu za austrijsko izdanje Klajne cajtung.
Velika Britanija planira da do kraja ove decenije opremi oružane snage te zemlje hipersoničnom krstarećom raketom domaće proizvodnje, saznaje Dejli telegraf.
28.04.2024
13:10
On je istakao da je za Rusiju sada veoma važno da zadrži tu dinamiku, da ne stane i da nastavi ispunjavanje zadataka SVO.
Kako je naglasio, Ukrajina i Zapad će tražiti "slabu" tačku Rusije, a glavno je da je Moskva ne pokaže.
- Činjenica da će ta strana – mislim na 'kolektivni Zapad plus jedan', tako bih ja nazvao tu stranu – da ta strana traži našu slabu tačku, to je jasno. Najvažnije je da tu slabi tačku nikada ne pokažemo - naveo je portparol Kremlja.
Kako je ranije saopštilo Ministarstvo odbrane Rusije, izložba naoružanja i opreme koju je ruska vojska zarobila tokom Specijalne operacije biće otvorena na Poklonoj gori 1. maja i trajaće mesec dana.
Ruske oružane snage napale su brodogradilište u Nikolajevu i hotel sa plaćenicima koji govore engleski, rekao je za RIA Novosti Sergej Lebedev, koordinator Nikolajevskog podzemlja.
28.04.2024
10:40
Ranije je Peskov izjavio da Vašington nastavlja da "doliva ulje na vatru", ali da je ishod sukoba u Ukrajini siguran -
Prema rezultatima najnovijeg istraživanja javnog mnjenja, aktuelni američki predsednik Džozef Bajden je sa 38,7 dosto podrške najmanje popularan američki predsednik u poslednjih 70 godina, čak ispod nivoa podrške koju su svojevremeno imali Ričard Nikson i Džimi Karter, što ugrožava Bajdenove šanse za reizbor, preneli su danas američki mediji.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Američki predsednik Donald Tramp izjavio je da su Sjedinjene Američke Države morale prve da pokrenu napad na Iran, tvrdeći da bi u suprotnom Teheran napao Izrael.
Evropska unija odlučila je da ograniči protok poverljivih informacija prema Mađarskoj zbog sve izraženijih sumnji da vlast Viktora Orbana deli osetljive podatke s Rusijom, dok evropski zvaničnici sve češće održavaju sastanke u užim formatima, potvrđeno je iz više diplomatskih izvora.
Geopolitički odnos snaga sve se vidljivije pomera u korist Moskve, a Rusija se trenutno nalazi u stabilnijoj i povoljnijoj poziciji nego ranijih godina, ocenjuje italijanski portal L’Antidiplomatico, pozivajući se i na procene pojedinih ukrajinskih analitičara.
Ruski predsednik Vladimir Putin se ispravno kladio na rastući zamor zapadnih zemalja od kolosalnih troškova pomoći Ukrajini, rekao je Karlo Masala, stručnjak sa Bundesver univerziteta u Minhenu, u intervjuu za austrijsko izdanje Klajne cajtung.
Tajkun Dragan Đilas po svoj prilici misli da su građanima Srbije vrane popile mozak pošto najavljuje da će baš on uvesti Srbiju u Evropsku uniju do 2030. godine.
Teheran je obećao uzvratne udare na američka postrojenja za desalinizaciju u regionu Bliskog istoka, kao odgovor na ultimatum SAD i pretnju napadima na energetske objekte ako Iran ne otvori Ormuski prolaz.
U Vranju će danas, 24. marta u večernjim satima biti održan komemorativni skup povodom godišnjice početka NATO bombardovanja Savezne Republike Jugoslavije (SRJ).
Poznati glumac Branislav Lečić u potpunosti je razobličio blokadere - kako su nastali, šta ih vodi i zbog čega su počeli da, kako je rekao, hlape i nestaju.
Propali košarkaš Vladimir Štimac, kom je u poslednjih godinu i po dana zanimanje postalo da bude ostrašćeni blokader i zgubidan, ponovo se oglasio na društvenoj mreži Iks, ovog puta povodom mitinga Srpske napredne stranke (SNS) u "Beogradskoj areni", održanog u subotu 21. marta.
Urednik i voditelj emisije Dobro veče Srbadijo ugostiće predsednika skupštinskog odbora za odbranu i unutrašnje poslove Milovana Drecuna, zatim novinara Sašu Borojevića, advokata Srđana Aleksića poznatog po inicijativi da građani i institucije Srbije tuže NATO, kao i njegovog italijanskog kolegu advokata Anđela Fiore Tartalju koji je u više navrata pobedio NATO na sudu, zastupajući italijanske vojnike koji su boraveći na Kosovu i Metohiji oboleli od kancera.
Srbija je danas imala samo jedan izbor i napravila ga je jasno: Informer televizija je apsolutno najgledanija u trenutku prenosa velikog narodnog skupa SNS-a!
U Srbiji se danas očekuje smena sunca i oblaka, ponegde sa slabom kišom, a na visokim planinama sa provejavanjem slabog snega, navodi se u prognozi Republičkog hidrometeorološkog zavoda.
Evdokija Anđel prva je princeza stranog porekla na dvoru Nemanjića, kao i princeza proterana iz Srbije. Nazivali su je grešnom, neposlušnom, šugavom, a njen brak imao je sraman kraj.
Proleće 2026. godine biće promenljivo, rekao je meteorolog Ivan Ristić. Nakon suše, koja je trajala prethodnih 20 dana, očekuju se kiše i na visokim planinama sneg. Tokom maja meseca, postoji opasnost od uličnih poplava.
Policija u Nišu rasvetlila je pokušaj razbojništva i tešku krađu i, po nalogu Osnovnog javnog tužilaštva u Nišu, uhapsila A. R. (31) iz okoline Kovačice.
U mestu Počitelj Brdo kod Čapljine juče se dogodilo ubistvo, potvrdila je Ilijana Miloš, portparol Uprave policije MUP-a Hercegovačko-neretvanskog kantona.
Banjalučanin Nemanja Miljković (40), osumnjičen za saučesništvo u ubistvu Ljubiše Mrdaka u Nikšiću, uhapšen je u akciji Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske i Policijske uprave Gradiška.
Policija u Nišu, po nalogu Osnovnog javnog tužilaštva u Nišu, podneće krivičnu prijavu protiv M. Ž. (38) iz okoline ovog grada, zbog sumnje da je izvršio teške krađe.
Ana Šeremetjeva koju u seriji "Katarina Velika" glumi Marina Mitrofanova preminula je u teškim mukama od velikih boginja i to neposredno pred svoje venčanje.
Kada je reč o intimnosti, žene često žele više od same fizičke povezanosti. Romantični gestovi i pažnja mogu stvoriti duboku emocionalnu povezanost, koja je često snažniji afrodizijak od svega ostalog.
Ako ste ikada želeli da pošaljete poruku nekome ko nema WhatsApp, uskoro to možda više neće biti problem. Jedna od najpopularnijih aplikacija za dopisivanje na svetu testira funkciju koja bi mogla potpuno da promeni način na koji komuniciramo.
Zadrugarka Anita Stanojlović priznala je da sumnja da je ostala u drugom stanju sa Lukom Vujovićem, a uskoro će voditelj Milan Milošević doneti test za trudnoću.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar