Kakav preokret! Ameri bacili Zelenskog u očaj! Prvo mu dali pomoć, a onda uradili ovo: Jedna rečenica pokvarila slavlje!
Podeli vest
Savetnik predsednika SAD za nacionalnu bezbednost Džejk Salivan izjavio je da nedavno odobrena američka pomoć Kijevu neće moći da spreči Rusiju da postigne uspeh na frontu, piše britanski list „Fajnenšel tajms“.
Salivan je rekao da i dalje očekuje „ruske prodore“ na frontu „u narednom periodu“, uprkos novom paketu pomoći Sjedinjenih Američkih Država odobrenom prošlog meseca, piše list.
Rusija će nastaviti da koristi diplomatske mere uticaja na baltičke zemlje, krajnje je nepoželjno ići tako daleko da se prekidaju aktivnosti diplomatskih misija, uzimajući u obzir sunarodnike koji tamo žive, izjavila je za Sputnjik portparol ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova.
Istovremeno, Saliven je rekao da Ukrajina 2025. namerava da pređe u ofanzivu. List naglašava da Salivanove reči o ofanzivi pokazuju kako Bela kuća vidi razvoj sukoba u Ukrajini ako Džozef Bajden pobedi na predsedničkim izborima u SAD.
Svaka nova ofanziva Ukrajine 2025. godine zavisiće od povećanja finansiranja iz Kongresa i odobrenja Bele kuće. Ali Donald Tramp, bivši predsednik i republikanski kandidat, skeptičan je u pogledu pomoći Ukrajini i obećao je da će pokušati da brzo okonča sukob i podstakne rešenje putem pregovora.
Podsetimo, američki Senat usvojio je ranije nacrt zakona o pomoći Ukrajini, Izraelu i Tajvanu. Za pomoć Ukrajini izdvojeno je skoro 61 milijardu dolara. Osim toga, kabinet britanskog premijera saopštio je da London namerava da isporuči Kijevu najveći paket vojne pomoći u vrednosti od 500 miliona funti (617 miliona dolara).
Predsednik Komisije Javne komore Ruske Federacije za pitanja suvereniteta Vladimir Rogov rekao je da je rusko Ministarstvo unutrašnjih poslova objavljivanjem poternice poslalo jasan signal Volodimiru Zelenskom da niko ne namerava da pregovara sa njim, pošto je za Rusiju „čisti zločinac”.
Policija je juče privela najmanje 25 propalestinskih demonstranata i rasčistila kamp na Univerzitetu u Virdžiniji (UVA), navodi se u saopštenju univerziteta, dok su američki univerzitetski kampusi bili na oprezu zbog mogućih novih nemira tokom proslava mature.
05.05.2024
09:10
Rusija smatra da isporuke oružja Ukrajini ometaju rešavanje situacije, direktno uključuju zemlje NATO-a u sukob i predstavlja „igranje vatrom“. Ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov istakao je da će svaki teret koji sadrži oružje za Ukrajinu postati legitimna meta za Rusiju. Prema njegovim rečima, SAD i NATO direktno učestvuju u sukobu, uključujući ne samo isporučivanjem oružja, već i obučavanjem vojnika u Velikoj Britaniji, Nemačkoj, Italiji i drugim zemljama. U Kremlju su izjavili da pumpanje Ukrajine oružjem sa Zapada ne doprinosi pregovorima i da će imati negativan efekat.
Ukrajinska vojska kod Časovog Jara je u teškoj situaciji, povlačenje Oružanih snaga Ukrajine iz grada otvoriće put ruskom zauzimanju Kramatorska, rekao je penzionisani pukovnik francuske vojske Mišel Goja u intervjuu za LCI.
Američke dalekometne GLSDB bombe, koje su predate ukrajinskim snagama, nisu ispoljile očekivanu efikasnost u sukobima, uglavnom zbog upornog ometanja ruskih sistema za elektronsko ratovanje, prenose poljski mediji.
Ukrajina se suočava s „novom fazom“ opšteg ruskog rata, rekao je predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski tokom sastanka s graničnim čuvarima u oblasti Hmeljnicki.
Prema „Asia Timesu“, američki predsednik Džo Bajden čeka svoj reizbor, da bi potom zvanično naredio raspoređivanje trupa NATO-a na ukrajinskoj teritoriji. Kako oni navode, rukovodstvo Severnoatlantske alijanse izradilo je plan za sprečavanje potpunog poraza ukrajinskih oružanih snaga. NATO je odlučio da praznine u ukrajinskim redovima popune zapadni „savetnici“.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Sjedinjene Američke Države mogle bi da oslabe svoju sposobnost da obuzdavaju Rusiju zbog ubrzanog trošenja vojnih zaliha u ratu protiv Irana, piše američki časopis Amerikan konzervativ.
Plan američkog predsednika Donalda Trampa da tankerima ograniči ruski izvoz energenata doživeo je preokret nakon rata na Bliskom istoku, koji je naglo podigao cene nafte i gasa.
Rusija još nije pronašla adekvatnu zamenu za Starlink kada je reč o upravljanju dalekometnim dronovima, izjavio je ruski liberalni vojni ekspert Valerij Širjajev, upozoravajući da taj problem direktno utiče na izviđanje, vezu i efikasnost operacija na frontu.
Rusija će nastaviti da koristi diplomatske mere uticaja na baltičke zemlje, krajnje je nepoželjno ići tako daleko da se prekidaju aktivnosti diplomatskih misija, uzimajući u obzir sunarodnike koji tamo žive, izjavila je za Sputnjik portparol ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova.
Premijer Mađarske Viktor Orban, koji jutros obilazi početak mađarskog dela gasovoda Turski tok u Kiškundorošmi u oblasti Segedina, izjavio je da je situacija izuzetno ozbiljna i da, za sada, snabdevanje Mađarske gasom nije ugroženo, ali da treba biti veoma oprezan.
Služba predsednika Srbije Aleksandra Vučića za saradnju sa medijima saopštila je da je lider naše zemlje danas razgovarao s ambasadorom Islamske Republike Iran Mohamedom Sadekom Fazlijem.
Izraelski istoričar Efraim Zurof, najpoznatiji lovac na naciste, objavio je autorski tekst za "Times of Israel" u kom se detaljno pozabavio i osudio antisemitske poruke u seriji "Senke nad Balkanom" blokadera Dragana Bjelogrlića.
Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić otkrio je u novoj objavi na svom zvaničnom nalogu na Instagramu šta je njegov sin Luka uradio dok je on bio u bolnici i dok se borio za život.
Blokaderi sa Filozofskog fakulteta u Beogradu, sada već naširoko poznati javnosti naše zemlje po tome što kriju svoja imena i prezimena, udarili su na predsednicu Skupštine Anu Brnabić, ali stigao im je momentalan odgovor.
Dok se deo javnosti i pojedini "stručnjaci" utrkuju da ubede građane kako Vojnobezbednosna agencija (VBA) nema nikakve veze sa zaštitom gasne infrastrukture, činjenice i zakoni Republike Srbije govore potpuno suprotno.
Srpski dnevnik počinje 6. aprila u 21 čas, a pored najnovijih informacija i aktuelnih tema, gledaoci će moći prvi da saznaju najtačniju vremensku prognozu, poručila je jedna od voditeljki Kristina Vasić.
Nova velika informativna snaga Informer televizije, Srpski dnevnik, koji od ponedeljka startuje svakog dana u 21 čas, izazvao je pravi bum na mrežama i lavinu reakcija gledalaca koji već sada poručuju da jedva čekaju premijerno izdanje.
Srpski Dnevnik počinje 6. aprila u 21 čas i gledaocima Informer televizije ponudiće novo iskustvo informisanja, ali i odgovor na pitanje kako će se događaj odraziti na nas, poručila je voditeljka Emilija Savić.
Informer televizija od ponedeljka u 21 čas pokreće prvi "Srpski dnevnik", a jedna od voditeljki, Sanja Batar rekla je da gledaoce očekuje neverovatan format, jer će se pričati ono što drugi ne smeju.
Turčin Junus Emre Dogan, koji je pre nekoliko godina oženio Srpkinju Milenu i sa njom živi u Srbiji, izjavio je u video-snimku na društvenim mrežama da je u Turskoj gotovo nemoguće da muškarac i žena žive zajedno ukoliko prethodno nisu u braku.
Ana Popović i Zorka Gobeljić, samo su dve od 59 majki kojima su danas uručena rešenja o dodeli novčanih sredstava za kupovinu ili izgradnju prve nekretnine po osnovu rođenja deteta.
Osobe bolele od astme, bronhitisa, hronične opstruktivne bolesti pluća i alergija, tokom proleća su posebno zdravstveno ugrožene. Polen, cvetanje drveća i vremenske promene otežavaju im svakodnevno funkcionisanje, a jedno od rešenja jeste redovna terapija.
U sedmici koja je pred nama, ponedeljak je najtopliji dan, a već od utorka očekuje se postepeni pad temperature. Tek od petka, možemo očekivati padavine u nižim predelima.
U Specijalnom sudu u Beogradu danas je odlučeno da „skaj“ komunikacija ostaje deo dokaznog materijala u postupku za ubistvo Zorana Uskokovića (20), zvanog Skole i Mali Skole.
U austrijskom gradu Sosu sinoć je došlo do jezivog ubistva - državljanku Srbije, poreklom sa Kosova i Metohije ubio je muž s kojim već duže vreme nije živela.
Zbog želje da izbegne bilo kakve nesuglasice, Čak Noris pitanje nasledstva rešio je još za života, pravedno raspodelivši imovinu između supruge i petoro dece.
Ime i prezime Điđi Hadid pojavilo se u objavljenim dokumentima povezanim sa Džefrijem Epstinom. Manekenka je odlučila da se javno oglasi i osvrne na ceo slučaj.
Turisti na Tenerifima bili su iznenađeni kalimom, neobičnim vremenskim fenomenom koji je prekrio ostrvo gustim narandžastim oblakom prašine, umesto očekivanog sunčanog vremena.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar