Intenzivna tenkovska vatra na Rafu, Izrael krenuo u opnenu invaziju! Pregovarači su u Kairu, ali male su šanse za mir...
Podeli vest
Stanovnici Rafe izveštavaju o granatiranju teškim tenkovima uveče u nekim oblastima istočnog Rafa.
- Poludeli su. Tenkovi ispaljuju granate, a dimne bombe prekrivaju nebo i dim nad četvrtima Al-Salam i Jnaina, Sada ozbiljno razmišljam da krenem na sever, možda u centralnu oblast Gaze. Raf bi moga postati "majka masakra" - rekao je Emad Joudat stanovnik grada Gaze raseljen u Rafi.
Vojska Izraela (IDF) počela je evakuaciju palestinskih civila iz Rafe na jugu Pojasa Gaze pre otpočinjanja ofanzive na taj grad, javio je danas izraelski vojni radio.
Izrael nastavlja da izvodi "ciljane udare" na Rafu. Vojna operacija koja je u toku dolazi nakon što je Hamas prihvatio sporazum o prekidu vatre koji su predložili Egipat i Katar.
06.05.2024
23:02
Podsetimo, oko 1,4 miliona ljudi stisnuto je u gradove sa šatorima i improvizovana skloništa i pati od nestašice hrane, vode, lekova i drugih osnovnih stvari.
U međuvremenu izraelska vojska preuzela je kontrolu nad prelazom Rafa u Gazi sa Egiptom nakon što je izraelska ratna vlada izglasala da nastavi sa svojim operacijama u toj oblasti. Izrael je zapretio potpunom kopnenom invazijom tamo uprkos međunarodnom negodovanju i pozivima na prekid vatre.
Trenutno je, tvrdi Tel Aviv, u toku "ograničena operaciju" u Rafi koja ima za cilj uništenje Hamasa i demontažu infrastrukture koju koristi Hamas. Izrael je naredio civilima da odu u, kako se naziva, "proširenu humanitarnu zonu" udaljenu 20 km (12 milja).
Oslobađanje izraelskih talaca koje drže militanti Hamasa neće imati uticaja na planove Izraela u Gazi, rekao je novinar Sulejman Masvadeh, koji je u citirao anonimni „politički izvor" u izraelskoj vladi. Pišući na svom Ks nalogu, Masvade je citirao svoj izvor koji je izjavio da „za razliku od publikacija, Izrael ni pod kojim okolnostima neće pristati na kraj rata kao deo sporazuma o oslobađanju naših otetih".
Katar je saopštio da neće prihvatiti da pritiska bilo koju stranu i da je posvećen ulozi iskrenog posrednika u razgovorima između palestinskog Hamasa i Izraela, rekli su danas diplomatski izvori za Al Džaziru Arabik.
05.05.2024
19:45
Premijer Benjamin Netanjahu kaže da je predlog o prekidu vatre oko kojeg se složio Hamas „daleko ispod" zahteva Izraela, ali je delegacija stigla u Kairo na dalje razgovore. U Prestonicu Egipta doputovcala je i delegacija Hamasa kako bi utanačila završi dogovor o zaustavljanju agresije na Pojas Gaze.
Izraelski kopneni napad na grad Rafa na krajnjem jugu Pojasa Gaze, gde humanitarne grupe procenjuju da se sklonilo 1,2 miliona Palestinaca, mogao bi da se završi "krvoprolićem", upozorila je danas Svetska zdravstvena organizacija (SZO).
Na društvenim mrežama pojavili su se snimci masovne grobnica Palestinaca koje su, prema navodima Sputnjika, sahranile izraelske snage u dvorištu medicinskog kompleksa Al Šifa u Gazi.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Vojska Izraela (IDF) počela je evakuaciju palestinskih civila iz Rafe na jugu Pojasa Gaze pre otpočinjanja ofanzive na taj grad, javio je danas izraelski vojni radio.
Premijer Mađarske Viktor Orban, koji jutros obilazi početak mađarskog dela gasovoda Turski tok u Kiškundorošmi u oblasti Segedina, izjavio je da je situacija izuzetno ozbiljna i da, za sada, snabdevanje Mađarske gasom nije ugroženo, ali da treba biti veoma oprezan.
Služba predsednika Srbije Aleksandra Vučića za saradnju sa medijima saopštila je da je lider naše zemlje danas razgovarao s ambasadorom Islamske Republike Iran Mohamedom Sadekom Fazlijem.
Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić otkrio je u novoj objavi na svom zvaničnom nalogu na Instagramu šta je njegov sin Luka uradio dok je on bio u bolnici i dok se borio za život.
Blokaderi sa Filozofskog fakulteta u Beogradu, sada već naširoko poznati javnosti naše zemlje po tome što kriju svoja imena i prezimena, udarili su na predsednicu Skupštine Anu Brnabić, ali stigao im je momentalan odgovor.
Dok se deo javnosti i pojedini "stručnjaci" utrkuju da ubede građane kako Vojnobezbednosna agencija (VBA) nema nikakve veze sa zaštitom gasne infrastrukture, činjenice i zakoni Republike Srbije govore potpuno suprotno.
Ministar informisanja i telekomunikacija Boris Bratina oglasio se danas povodom interpretacija njegove izjave u pojedinim medijima, u kojima se prenosi da je on rekao da "mladi nisu svesni da policija ima pravo da ih bije i ubije" i pojasnio da su njegove reči u tim medijima "izvučene iz šireg konteksta", interpretirane na način koji ne odražava suštinu onoga što je želeo da saopšti, dodajući da one "nisu bile usmerene protiv studenata kao društvene grupe, već da su predstavljale upozorenje na složenost situacije".
Srpski dnevnik počinje 6. aprila u 21 čas, a pored najnovijih informacija i aktuelnih tema, gledaoci će moći prvi da saznaju najtačniju vremensku prognozu, poručila je jedna od voditeljki Kristina Vasić.
Nova velika informativna snaga Informer televizije, Srpski dnevnik, koji od ponedeljka startuje svakog dana u 21 čas, izazvao je pravi bum na mrežama i lavinu reakcija gledalaca koji već sada poručuju da jedva čekaju premijerno izdanje.
Srpski Dnevnik počinje 6. aprila u 21 čas i gledaocima Informer televizije ponudiće novo iskustvo informisanja, ali i odgovor na pitanje kako će se događaj odraziti na nas, poručila je voditeljka Emilija Savić.
Informer televizija od ponedeljka u 21 čas pokreće prvi "Srpski dnevnik", a jedna od voditeljki, Sanja Batar rekla je da gledaoce očekuje neverovatan format, jer će se pričati ono što drugi ne smeju.
Turčin Junus Emre Dogan, koji je pre nekoliko godina oženio Srpkinju Milenu i sa njom živi u Srbiji, izjavio je u video-snimku na društvenim mrežama da je u Turskoj gotovo nemoguće da muškarac i žena žive zajedno ukoliko prethodno nisu u braku.
Ana Popović i Zorka Gobeljić, samo su dve od 59 majki kojima su danas uručena rešenja o dodeli novčanih sredstava za kupovinu ili izgradnju prve nekretnine po osnovu rođenja deteta.
Osobe bolele od astme, bronhitisa, hronične opstruktivne bolesti pluća i alergija, tokom proleća su posebno zdravstveno ugrožene. Polen, cvetanje drveća i vremenske promene otežavaju im svakodnevno funkcionisanje, a jedno od rešenja jeste redovna terapija.
U sedmici koja je pred nama, ponedeljak je najtopliji dan, a već od utorka očekuje se postepeni pad temperature. Tek od petka, možemo očekivati padavine u nižim predelima.
U noći između subote i nedelje došlo je do nesvakidašnjeg incidenta kada je, prema navodima meštana, radnik Elektrodistribucije iz revolta i sukoba sa gostima u jednom ugostiteljskom objektu, isključio struju čitavom naselju Ljig i okolnim selima.
U austrijskom gradu Sosu sinoć je došlo do jezivog ubistva - državljanku Srbije, poreklom sa Kosova i Metohije ubio je muž s kojim već duže vreme nije živela.
U Specijalnom sudu u Beogradu danas je odlučeno da „skaj“ komunikacija ostaje deo dokaznog materijala u postupku za ubistvo Zorana Uskokovića (20), zvanog Skole i Mali Skole.
Zbog želje da izbegne bilo kakve nesuglasice, Čak Noris pitanje nasledstva rešio je još za života, pravedno raspodelivši imovinu između supruge i petoro dece.
Ime i prezime Điđi Hadid pojavilo se u objavljenim dokumentima povezanim sa Džefrijem Epstinom. Manekenka je odlučila da se javno oglasi i osvrne na ceo slučaj.
Turisti na Tenerifima bili su iznenađeni kalimom, neobičnim vremenskim fenomenom koji je prekrio ostrvo gustim narandžastim oblakom prašine, umesto očekivanog sunčanog vremena.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar