Grmelo nad Moskvom, pojavili se snimci iz vazduha! Niko na nebu ne može ono što umeju "Striži" i "Ruski vitezovi" (VIDEO)
Podeli vest
Pojavili su se snimci vazdušnog dela parade organizovane povodom 79. godišnjice ruske pobede u Drugom svetskom ratu. Zabeleženi su iz pilotske kabine aviona.
Na objavljenom snimku možete videti kako su piloti avio grupa "Ruski vitezovi" i "Striži"poleteli lovicma Su-30M. Avioni su ofarbani u tri boje zastave Rusije, a poleteli su sa aerodroma Kubinka u Moskvi, gde je i baza ove grupe.
Sergej Surovikin zvani i "General Aramagedon" pojavio se u Africi, a sada su na društvenim mrežama osvanule i njegove najsvežije fotografije. Na jednoj puši lulu, a na drugoj može se videti preobražaj njegovog izgleda.
Ruska vojska započela je ofanzivu na nekonvencionalan način, ocenio je bivši analitičar CIA Lari Džonson.
09.05.2024
12:50
Nad Crvenim trgom preletele su i posade šest jurišnih aviona Su-25 paradne grupe, a loše vreme koje je pogodilo Moskvu, dovelo je u pitanje kako će vazdušni-desant proći. Međutim, prema rečima komandanta "Ruskih vitezova", avijacijski deo parade protekao je bez problema i vreme nije ometalo zadatak.
"Ruski vitezovi" postoje već 33 godine. Ova jedinstvena grupa za akrobatske letove izvodi akrobacije u teškim lovačkim avionima. Od 1993. godine su stalni učesnici međunarodnih avio-kosmičkih izložbi i aero-mitinga.
"Striži" je pilotska grupa u sastavu Ruskog ratnog vazduhoplovstva koja izvodi akrobacije na nebu. Ova pilotska grupa je osnovana 6. maja 1991. godine. Sedište je, takođe, aviobaza Kubinka u Moskovskoj oblasti. Ovu pilotsku grupu čine šest MiG-ova 29. Najčešće boje na avionima su crvena, bela i plava. Početkom maja 2011. PG "Striži" je proslavila 20 godina postojanja i to novim programima akrobacija na nebu.
U Moskvi je održana Parada pobede na Crvenom trgu kojim je obeležena 79. godišnjica pobede nad fašizmom u Drugom svetskom ratu. U nekim delovima zemlje takođe su održane vojne parade.
09.05.2024
10:19
Pogledajte veličanstven let!
Podsetimo, na paradi posvećenoj 79. godišnjici pobede u Velikom otadžbinskom ratu učestvovalo je preko 9.000 vojnih lica, među kojima i oko 1.000 pripadnika Specijalne vojne operacije.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Sergej Surovikin zvani i "General Aramagedon" pojavio se u Africi, a sada su na društvenim mrežama osvanule i njegove najsvežije fotografije. Na jednoj puši lulu, a na drugoj može se videti preobražaj njegovog izgleda.
Zamenica tužioca Međunarodnog krivičnog suda (MKS) u Hagu Nažat Šamim Kan izjavila je danas da istraga o ruskoj "invaziji" na Ukrajinu ne može biti obustavljena zbog mirovnih pregovora.
Istoričar i univerzitetski profesor Čedomir Antić u potpunosti je razotkrio na koji način su blokaderi planirali Majdan, ali je govorio i o nasilju koje svakodnevno sprovode kako njihovi lideri tako i same pristalice blokaderske opozicije.
Kosovo i Metohiju, situaciju sa NIS-om kao i potpunu kontrolu nad medijima koju je imala bivša vlast, sve to Nataša Kandić objedinila je u svojoj objavi na "Iks" mreži, s posebnim akcentom na Borisa Tadića.
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Sekretarijat za javni prevoz saopštio je da će tokom izvođenja radova na asfaltiranju Ulice kralja Petra Prvog u Kaluđerici, od večeras u 22 časova do 8. decembra doći do promena u radu linija javnog prevoza.
Ministarka energetike Dubravka Đedović Handanović poručila je da država preduzima preventivne mere za očuvanje stabilnog snabdevanja naftnim derivatima, dok ruski većinski vlasnici NIS-a vode pregovore o prodaji kako bi se rešio problem sankcija.
Gost Jagodine danas je bila visoka delegacija iz Rusije na čelu sa zamenicom predsednika Odbora za međunarodne poslove Saveta Federacije Rusije Jelenom Vladimirnovnom Afanasjevom, koja je i funkcioner Liberalno demokratske partije Rusije.
Jedan od osumnjičenih u predmetu tužilaštva za organizovani kriminal u istrazi finansijskih tokova, a u vezi sa padom nadstrešnice u Novom Sadu, Goran R. uhapšen je 1. novembra u Hrvatskoj.
Glumica Gala Videnović slavu je stekla ulogom Nataše u filmovima o "Žikinoj dinastiji", a posle mnogo godina publika j eponovo može gledati na filmu i to u 11. nastavku ovog kultnog serijala.
Posna lenja pita na čaše je mekana, sočna i mirisna, a priprema je jednostavna i praktična. Idealan kolač kada želite brz i ukusan desert bez mnogo komplikacija
Većina nas prostor ispod kreveta koristi privremeno skrovište za stvari. Feng šui stručnjaci upozoravaju da pet stvari nikako ne treba držati, jer privlače nesreću u dom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar