Upravo je stigla krucijalna vest iz Bratislave: Pozitivne prognoze, Fico više nije životno ugrožen!
Podeli vest
Život slovačkog premijera Roberta Fica nakon pokušaja atentata više nije ugrožen, prognoze su pozitivne, saopštio je potpredsednik vlade zemlje i ministar odbrane Robert Kalinjak.
Kalinjak je rekao novinarima da su lekari na jutarnjem konzilijumu utvrdili da je premijer van životne opasnosti, ali da je njegovo stanje teško, prenosi portal ''aktuality''.
Slovački premijer Robert Fico, na koga je pucao književnik Juraj Cintula (71), 10. aprila ove godine objavio je video snimak na Fejsbuku koji baca potpuno novo svetlo na atentat koji se dogodio nakon sednice slovačke vlade u gradu Handlova.
Potpredsednik Vlade Slovačke i ministar odbrane Robert Kalinjak saopštio je danas da je premijer Robert Fico pri svesti i da se lekari nadaju pozitivnoj prognozi.
18.05.2024
13:31
Lekari su, takođe, odlučili da Fico za sada ne bude prebačen iz bolnice u Banskoj Bistrici.
Slovački sud presudio je u subotu da Juraj Cintula, optužen za atentat na Fica, bude zadržan u pritvoru. Preti mu kazna od 25 godina do doživotnog zatvora.
Podsetimo, kako je Informer već pisao, premijer Robert Fico bio je svestan kada je dopremljen u bolnicu i seća se momenata pružanja prve pomoći.
Tu informaciju obelodanio je novoizabrani predsednik Slovačke Peter Pelegrini.
- Lekari ne planiraju da ponovo operišu Fica, a u ponedeljak će biti doneta odluka o njegovom prebacivanju u Bratislavu - rekao je tada Pelegrini.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Slovački premijer Robert Fico, na koga je pucao književnik Juraj Cintula (71), 10. aprila ove godine objavio je video snimak na Fejsbuku koji baca potpuno novo svetlo na atentat koji se dogodio nakon sednice slovačke vlade u gradu Handlova.
Sjedinjene Američke Države do sada su potrošile više od 42 milijarde dolara na vojnu operaciju u Iranu, prema proceni portala Iran War Cost Tracker, koji se poziva na brifing Pentagona dostavljen Kongresu SAD.
Višem javnom tužilaštvu (VJT) u Beogradu danas je stigao obdukcioni zapisnik sa toksikološkom analizom Instituta za sudsku medicinu Medicinskog fakulteta Univerziteta u Beogradu u vezi sa smrću dvadesetpetogodišnje Milice Živković.
Izraelski istoričar Efraim Zurof, najpoznatiji lovac na naciste, objavio je autorski tekst za "Times of Israel" u kom se detaljno pozabavio i osudio antisemitske poruke u seriji "Senke nad Balkanom" blokadera Dragana Bjelogrlića.
Ideolog blokadera Jovo Bakić, političar u pokušaju koji se proslavio stravičnim pretnjama prema svima onima koji ne misle kao zombirani plenumaški zborovi, po ko zna koji put napao je Srbiju i njenog predsednika Aleksandra Vučića.
Zvanično je počelo emitovanje Srpskog dnevnika, udarne informativne emisije u do sada neviđenom formatu. U našem Srpskom dnevniku čuje se glas naroda, a jedini prioritet je istina!
Srpski dnevnik počinje danas, 6. aprila u 21 čas! Osim najvažnijih vesti i tema, gledaoci će imati priliku da prvi saznaju i najtačniju vremensku prognozu, poručila je jedna od voditeljki Marijana Milićeivć.
Srpski dnevnik počinje 6. aprila u 21 čas, a pored najnovijih informacija i aktuelnih tema, gledaoci će moći prvi da saznaju najtačniju vremensku prognozu, poručila je jedna od voditeljki Kristina Vasić.
Nova velika informativna snaga Informer televizije, Srpski dnevnik, koji od ponedeljka startuje svakog dana u 21 čas, izazvao je pravi bum na mrežama i lavinu reakcija gledalaca koji već sada poručuju da jedva čekaju premijerno izdanje.
Kako se približava Vaskrs, u Srbiji raste potražnja za jajima, a najveće interesovanje kupaca i dalje je za kokošija, pačija i morčija jaja. Cene se razlikuju u zavisnosti od vrste, veličine, mesta prodaje, ali i uslova u kojima su živine uzgajane.
Turčin Junus Emre Dogan, koji je pre nekoliko godina oženio Srpkinju Milenu i sa njom živi u Srbiji, izjavio je u video-snimku na društvenim mrežama da je u Turskoj gotovo nemoguće da muškarac i žena žive zajedno ukoliko prethodno nisu u braku.
Novosadski fotoreporter Slobodan Šušnjević već 13.godina svakog 6.aprila u znak sećanja na stradanje Narodne biblioteke Srbije 1941, daruje sugrađanima knjige u mini bibliotekama na različitim mestima na ulici.
Jagodinski vatrogasci-spasioci prvi put su iz nabujale Velike Morave uspeli da izvuku živog čoveka, jer obično, kako kažu, dobijaju dojavu kada je kasno i kada mogu da izvuku samo leš.
Direktor "Mladost tursa" Branislav Karadžić ubijen je pre 34 godine na parkingu zgrade u kojoj je stanovao na Novom Beogradu, a zločin koji je potresao Beograd je rasvetljen nakon drugog teškog krivičnog dela "bande sa Pravnog fakulteta".
U okolini Mošorina u toku je velika potera za muškarcem M.B. starim oko 40 godina, koji je prethodno u okolini Novog Sada uz pretnju oružjem oteo vozilo i pri begu u više navrata pucao ka policiji.
Linda Lavlejs bila je američka pornografska glumica koja je postala poznata po svom nastupu u tvrdom porniću "Duboko grlo" iz 1972, koji je doživeo ogroman uspeh.
Ako želite da vaša vaskršnja jaja izgledaju elegantno, a da pritom ne potrošite sate na dekoraciju i farbanje, samolepljivi biseri su savršeno rešenje.
Žene sigurno zanima u kojim godinama su muškarci najbolji u krevetu? A da li ste razmišljale o godinama koje su idealne za brak, kao i u kojima najčešće varaju.
Pevačica Vanja Mijatović ispričala je kako je zbog želje svoje majke dobila ime Ivana Vanja, ali se njoj lično više dopalo da je oslovljavaju samo kao Vanju.
Neočekivani susret Kristijana Golubovića i pevačice Ane Nikolić podigao je veliku prašinu u javnosti, nakon što je njihov zajednički snimak osvanuo na društvenim mrežama
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar