Katastrofa Ukrajine! Munjevit prodor ruskih snaga iznenadio sve! Zapad gleda i ne veruje, kako je Putinu ovo uspelo?!
Podeli vest
Napadačka operacija Oružanih snaga Rusije na severu Harkovske oblasti izazvala je ozbiljnu konfuziju ne samo u komandi Oružanih snaga Ukrajine, već i među zapadnim partnerima Kijeva.
Istovremeno, mnogi stručnjaci su napredovanje ruske vojske u ovom pravcu nazvali najbržim, ne računajući događaje na početku rata.
Ruske trupe će istegnuti front do jeseni i krenuti u aktivnu ofanzivu nakon predsedničkih izbora u Sjedinjenim Američkim Državama, prognozirao je bivši generalni tužilac Ukrajine Jurij Lucenko na TV kanalu Prjamoj.
26.05.2024
20:40
U međuvremenu, danas iz Generalštaba Oružanih snaga Ukrajine i Kijeva kažu da je situacija, iako je i dalje teška, većinom pod kontrolom.
Zauzvrat, Donjecka Narodna Republika smatra da ukrajinske trupe možda spremaju protivofanzivu u pravcu Harkova. Ovo mišljenje je na „Prvom kanalu“ izneo Igor Kimakovski, savetnik šefa DNR.
Prema rečima zvaničnika, nedavno su Oružane snage Ukrajine prebacile nekoliko brigada iz dela Donjecke Republike koji je pod njihovom kontrolom u pravcu Harkova.
Kada govori o tome da su Amerikanci "nezamenljiva nacija, jedina supersila na svetu i glavna demokratija", predsednik SAD Džozef Bajden iz nekog razloga ne spominje američki državni dug i nekontrolisano štampanje novca, ukazala je portparolka Ministarstva spoljnih poslova Rusije Marija Zaharova u nedavnoj objavi na Telegramu, ocenivši da je to "krindž godine".
Ukrajinska vojska je u teškoj situaciji, Sjednjene Države Oružanim snagama Ukrajine više neće pomoći, ruske trupe će nastaviti da napreduju dalje. Ovo je ispričao češki plaćenik sa pozivnim znakom „Pavel“, koji je učestvovao u borbama na strani Ukrajinaca.
26.05.2024
19:40
Istovremeno je primetio, da su ovi drugi toliko „otrcani“ da se više ne mogu nazvati motorizovanom pešadijom (motostreljačka). Jedina raspoloživa oprema u ovim jedinicama su kamioni za prevoz vojnika. Dakle, kako je rekao Kimakovski, to su verovatnije pešadijske brigade.
Vredi podsetiti, da su na samom početku napadne operacije ruske vojske u Harkovskoj oblasti, neki stručnjaci izneli stav da komande Oružanih snaga Rusije takvim manevrom imaju nameru da izvuku deo ukrajinskih snaga iz DNR, gde se, posle pada avdejevskog utvrđenog područja, nastavlja rusko zauzimanje teritorije republike.
Ako je to zaista tako, onda na osnovu gore navedene izjave možemo zaključiti da je plan bio uspešan.
Poljski ministar spoljnih poslova Radek Sikorski izjavio je za "Gardijan" da su navodno SAD pripretile Moskvi da će uništiti ruski kontingent u zoni SVO ukoliko Rusija tamo promeni nuklearno oružje. Zamenik predsednika Saveta bezbednosti Rusije Dmitrij Medvedev upozorio je da bi to dovelo da svetskog rata.
Pokušaj ubistva slovačkog premijera Roberta Fica izveden je zbog stava Volodimira Zelenskog, rekao je bivši savetnik Leonida Kučme Oleg Šoskin na YouTube kanalu.
Kada su američki zvaničnici 3. maja ove godine potvrdili da se ruske snage i američki vojnici nalaze u istoj vazdušnoj bazi u Nigeru, u zapadnoj Africi, jedan popularni kanal na Telegramu objavio je snimak pesme "Zbogom Ameriko" grupe Nautilus Pompilius iz 1985. godine.
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski i glavnokomandujući Oružanih snaga Ukrajine Aleksandar Sirski ignorišu zahteve za pomoć opkoljenih vojnih lica, rekao je britanski stručnjak Aleksandar Merkuris na svom blogu na Jutjubu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Član finske nacionalno-konzervativne partije „Alijansa slobode“ Armando Mema kritikovao je evropske političke lidere zbog, kako kaže, potpuno pogrešnih prioriteta u odnosu na one koje imaju ruski predsednik Vladimir Putin i indijski premijer Narendra Modi.
Policijska uprava za grad Beograd saopštava da su 5. decembra, u Beogradu, od 11.50 do 12.08 časova uspostavljene neprijavljene blokade na 18 lokacija, od čega je na 17 lokacija bio blokiran saobraćaj.
Promenu strategije nacionalne bezbednosti administracije američkog predsednika Donalda Trampa, koja više ne naziva Rusiju "direktnom pretnjom" i čak poziva na saradnju sa Moskvom u oblasti strateške stabilnosti, Kremlj smatra pozitivnim korakom, izjavio je danas portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
Nakon što je izbegla skupštinski odbor za pravosuđe koji je ocenjivao njen petogodišnji rad, Vrhovna javna tužiteljka, Zagorka Dolovac je sutradan spremno otputovala u Hag.
Viši saradnik Instituta za spoljnu politiku Džon Hopkins Edvard Džozef izjavio je, povodom nedavnih kritika na račun kosovskog premijera u tehničkom mandatu Aljbina Kurtija u Predstavničkom domu SAD, da je Kurti bio destruktivna figura i tokom administracije Džozefa Bajdena, koja je, uz veoma prijateljski nastrojenu ambasadu u Prištini, pružala podršku, te da je i kasnije nastavio sa provokativnim akcijama.
Milivoj Bešlin, blokader koji tvrdi da su Srbi genocidni, prestavio je Vojvodinu kao nezavisnu državu, a potom predsednika Srbije Alekdandra Vučića uporedio sa Adolfom Hitlerom.
Zagorka Dolovac je privatno i bez odobrenja nadležnog organa, Vlade, zaključila međunarodna dokumenta kojima preuzima i nameće obavezu javnim tužilaštvima u Srbiji da se, bez ikakve kontrole, stave na raspolaganje inostranim službama.
Šesta epizoda Informerovog TV spektakla “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam zašto je “žuti političar” Borko Stefanović dobio “titulu” “Pakleni vozač”, šta u teretani radi Borkov partijski šef i tajkun Dragan Đilas, gde posle Skupštine odlazi njihova stranačka drugarica Marinika Tepić…
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Stenfordski istraživači su otkrili da plinski šporeti izlažu Amerikance iznenađujuće visokim nivoima azot-dioksida, koji često premašuju nivoe zagađenosti na otvorenom.
U susret novogodišnjim i božićnim praznicima većina Srba uveliko planira svoje zimovanje, a sudeći po popunjenim kapacitetima u našoj državi, čini se da najpre biraju domaće planine.
U Srbiji danas oblačno i hladno, mestimično sa kišom, na visokim planinama kratkotrajno i sa slabim snegom, i s najnižom temperaturom od tri do šest, a najvišom od sedam do 10 stepeni.
Večeras, 7. decembra u 20 časova, u Domu kulture Rakovica održaće se humanitarna predstava "Muž je kao čokolada", kako bi se prikupio novac za lečenje Mihaila Milojevića (10).
U jedinom ženskom zatvoru u Srbiji, KPZ Požarevac kaznu trenutno služi 338 osuđenica, od kojih samo jedna kaznu zatvora od 40 godina zbog teškog ubistva.
U jednom restoranu na Novom Beogradu, sinoć je došlo do pucnjave u kojoj je ranjen navijač Partizana N.K. (30), koji je bio u društvu Nenada Alajbegovića zvanog Alibeg.
Policija u Beogradu, sinoć je uhapsila Vladimira Ulamu (32) i Igora Tomaševića (28), za kojima su bile raspisane međunarodne poternice NCB Interpola Podgorica.
Jelena J. (22) sa Zlatibora preminula je juče u 10.40 časova u Beogradu, nakon što se mesec dana borila za život, posle naizgled rutinske operacije vađenja umnjaka u jednoj stomatološkoj klinici u Užicu.
Glumac Miodrag Radonjić kaže da je tokom devedesetih godina kada je na prostorima bivše Jugoslavije buktao rat bio dete i da mladi kroz seriju "Tvrđava" treba da shvate da život može da se okrene preko noći.
Književnik Radivoj Raša Popov je pre 11 godina doživeo veliku neprijatnost kada su ga napala dvojica maloletnika koji su mu oteli novac, a onda pokušali i da provale u njegov stan.
Na svom Instagram profilu, popularni lekar i nutricionista dr Poma nedavno je objavio listu ulja za koja smatra da su najzdravijim izborima u ishrani. Istakao je tri namirnice: goveđi loj, ulje oraha makadamije i kokosovo ulje.
Nikolina Kovačević, koja je pre tranzicije bila poznata kao Njegoš, otvoreno govori o tome koliko je pogađaju negativni komentari upućeni trans osobama.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar