Užasne vesti za Zelenskog! Čak i da pobedi Makron, Ukrajina je nastradala! Katastrofu više niko ne može da zaustavi!
Podeli vest
Bilo koji ishod drugog kruga parlamentarnih izbora u Francuskoj dovešće do smanjenja pomoći Ukrajini, piše britanski list "The Independent".
"Čak i u najboljem scenariju, pomoć Francuske Ukrajini verovatno će biti ugrožena, i teško je zamisliti da bilo koji ishod može biti išta drugo osim pobede Moskve", navodi se u izdanju.
Još jedna tačka može da „zasvetli“ na mapi sveta, gde bi Rusija takođe mogla da odigra kombinaciju sa proksi silom. Zovu se Malvinska (Folklandska) ostrva, piše ekspert Mihail Ščipanov za ruski portal Vesti.
Američko ministarstvo odbrane objavilo je odlaganje zajedničkih vojnih vežbi Noble Partner sa Gruzijom na neodređeno vreme.
07.07.2024
12:10
Autor članka opisuje dva moguća scenarija: mesto premijera Francuske može zauzeti krajnje desni političar, ili će parlament biti u zastoju između partija "Preporod" i "Nacionalno okupljanje".
Ako premijer postane Žordan Bardela, Pariz neće slati veliku količinu dalekometnog oružja Ukrajini niti će tamo slati svoje trupe. U drugom slučaju, parlament zemlje će biti paralizovan po pitanjima spoljne politike, zaključuje se u tekstu.
U nedelju su u Francuskoj otvorena biračka mesta za glasanje u drugom, završnom, krugu vanrednih izbora za Nacionalnu skupštinu, donji dom francuskog parlamenta, koji će odlučiti da li će desničarska partija "Nacionalno okupljanje" postati vodeća snaga u parlamentu i da li će njen lider, Žordan Bardela, zauzeti mesto premijera.
NATO ne želi Minske sporazume 3, već želi da Ukrajina stekne sposobnost da obuzdava Rusiju. Da bi se postiglo mirno rešenje ukrajinskog sukoba za pregovaračkim stolom, Kijevu treba isporučiti još oružja, izjavio je generalni sekretar Alijanse Jens Stoltenberg na konferenciji za novinare uoči samita organizacije u Vašingtonu.
Zbog samovolje vojnih regrutnih centara, Ukrajinci sve češće pribegavaju "spornim radnjama". Vlasti moraju da razmisle šta da rade u slučaju organizovanog bekstva preko granice stanovnika celog sela, izjavio je poslanik Vrhovne rade Aleksandar Dubinski, koji je pritvoren zbog sumnje na izdaju, na svom Telegram kanalu.
Ministarstvo odbrane Rusije saopštilo je da je raketama operativno-taktičkog kompleksa Iskander pogođena pozicija baterije protivvazdušnog raketnog sistema Patriot Oružanih snaga Ukrajine u rejonu sela Južno u Odeskoj oblasti u Ukrajini i da su uništena dva lansera sistema Patriot.
Zvanična predstavnica Ministarstva spoljnih poslova Rusije, Marija Zaharova, komentarišući informacije američkih medija o zločinu koji su prokijivski borci počinili nad ranjenim ruskim ratnim zarobljenikom, izjavila je da je smešno gledati kako zapadni mediji glume da nisu znali za zverstva Oružanih snaga Ukrajine (OSU) protiv civila Donbasa i ruskih vojnika, iako je Moskva više puta dostavljala odgovarajuće dokaze za to.
Proukrajinski diverzanti iz grupe "Ateš" tvrde da su digli u vazduh železničku prugu duboko u Rusiji koja se koristila za transport severnokorejske municije na liniju fronta.
Četiri ukrajinska vojnika preplivala su Dnjepar sa desne na levu obalu, koristeći improvizovane splavove napravljene od praznih plastičnih flaša, i organizovano su se predali ruskoj vojsci u Hersonskoj oblasti, saopštio je izvor iz bezbednosnih struktura za RIA Novosti.
U drugoj polovini juna Rusi su počeli da se pomeraju duž toreckog fronta, posebno prema gradu Torecku i naselju Njujork. Vojnici 206. ukrajinskog bataljona javno su se požalili da ne dobijaju dovoljnu podršku od 41. brigade za zaštitu naseljenih mesta.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Italijanska premijerka Đorđa Meloni oštro je odgovorila na uvrede ruskog televizijskog voditelja Vladimira Solovjova, poručivši da „propagandista režima ne može da drži lekcije o slobodi", uz jasnu poruku da Italija nema ni gospodare ni tutore i da joj je jedina smernica nacionalni interes.
Izveštaji o mogućim nuklearnim vojnim vežbama Francuske i Poljske potvrđuju težnju Evrope ka daljoj militarizaciji i nuklearizaciji, izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov, uz ocenu da takvi potezi ne doprinose stabilnosti i predvidljivosti na evropskom kontinentu.
Bezbednosna zona pod kontrolom Rusije u Ukrajini će se širiti sve dok ne bude otklonjena pretnja za pogranične regione Rusije, izjavio je ruski predsednik Vladimir Putin.
Još jedna tačka može da „zasvetli“ na mapi sveta, gde bi Rusija takođe mogla da odigra kombinaciju sa proksi silom. Zovu se Malvinska (Folklandska) ostrva, piše ekspert Mihail Ščipanov za ruski portal Vesti.
Predstavnici ustaškog režima i medija u Zagrebu zapali su u potpunu histeriju posle odluke evropskih zvaničnika da ipak ne zaustave investicije u Srbiju, čemu su se otvoreno i javno nadali!
Ivana Rokvić, poslanica Narodnog pokreta Srbije (NPS) Miroslava Aleksića, koja puni novinske stupce nakon izjave u Skupštini Srbije - Jovanov jebe i ne vadi, svojevremeno je bila član Levijatana.
Prestali smo da brojimo koliko puta su devastirali Parandilovića u Narodnoj skupštini. Narodni poslanik SNS-a, Milenko Jovanov je ovog puta izneo detalj koji je momentalno zapalio javnost.
Ministar za evropske integracije Srbije Nemanja Starović izjavio je na jedanaestom Delfi ekonomskom forumu, koji se održava u Atini, da je za Srbiju očuvanje teritorijalnog integriteta od najveće važnosti, podsetivši da se to pitanje ne razlikuje od poštovanja teritorijalnog integriteta Kipra i Ukrajine.
Direktor Javnog preduzeća “Srbijašume” Krsto Janjušević izazvao je pravu buru na društvenim mrežama nakon što je na Instagramu žestoko prozvao Miloša Parandilovića.
Republički hidrometeorološki zavod Srbije upozorava da će sutra, 23. aprila, u čitavoj zemlji tokom jutra preovladati jak prizemni mraz, zbog čega je upaljen žuti meteoalarm.
Policija NCB Interpola Podgorica, danas je nakon sprovedene međunarodne ciljane potrage, realizovala akciju u kojoj je lociran i uhapšen S.R. (34), državljanin Crne Gore i Republike Srbije i član jedne inostrane OKG.
Kenan Miraljemović (56) iz Novog Pazara ubijen je juče u podgoričkom naselju Stari aerodrom, od strane Vehida Murića (25). U tom stravičnom zločinu život su izgubila i braća Denis (28) i Nezrin Hot (27) iz Rožaja.
Više javno tužilaštvo u Nišu zatražilo je danas da se Dejanu Stajkoviću (32) i Nemanji Rajkoviću (28) iz Kovina, kao i Ivanu Bojiću (55) iz okoline Niške Banje i Nišliji Miodragu Lukiću (51) izrekne ukupno 37 godina zatvora zbog razbojništva u saizvršilaštvu.
Prve reakcije na biografski film "Majkl" nakon premijere u Los Anđeles izazvale su buru na društvenim mrežama, a pojedini kritičari već ga porede sa "člankom na Vikipediji" zbog nedostatka dubine.
Treća sezona serije "Wednesday" zvanično je ušla u produkciju, a prvi kadrovi već su zaintrigirali fanove širom sveta i nagovestili nove mračne avanture Srede Adams.
Isprobajte lepinjice pripremljene na starinski način, onako kako su ih nekada pravile naše bake. Mekane, tople i punog mirisa, odlične su i same, ali i uz razne dodatke po želji.
Zelena salata je jedna od najjednostavnijih kultura za uzgoj i odličan izbor za sve koji žele sveže, domaće povrće bez mnogo truda. Uz nekoliko osnovnih pravila, može uspevati i u malim baštama, pa čak i u saksijama na terasi.
Zadrugarka Sofija Janićijević našla se u centru skandala zbog afere sa sedamdesetogodišnjim Danetom, a sada je otvoreno pričala koliko je on novca potrošio na nju.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar