Haos! Pokušali da ukradu ruske avione! Ruske službe priredile "bolan doček" specijalcima i zapalile "gnezdo"!
Podeli vest
Kijevu je bio potreban bombarder Tu-22M3 za PR kampanju, ali su ruske specijalne službe nadigrale neprijatelja, rekao je vojni analitičar Boris Rožin za list Vzglad. Prethodno je FSB sprečio Ukrajinu da otme Tu-22M3 i uništio aerodrom ukrajinskih Oružanih snaga.
- Ovo nije prvi pokušaj ukrajinskih specijalnih službi da otmu ruske avione. Tako je u julu 2022. meta neprijatelja bio bombarder Su-24, borbeni jurišnik Su-34 ili strateški raketni nosač Tu-22MZ. Tada je FSB razotkrio operaciju SBU, a ruske oružane snage su napale aerodrom Kanatovo u Kirovogradskoj oblasti, gde je planirano da slete avioni - priseća se vojni analitičar Boris Rožin.
Poseta mađarskog premijera Viktora Orbana Moskvi i izjave njegovih kolega iz Slovačke i Bugarske pokazuju da će na sledećem samitu zemalja alijanse doći do raskola u NATO, smatra predsednik Komisije Saveta Federacije za informacionu politiku i interakciju sa medijima, Aleksej Puškov.
Generalni inspektor Bundesvera Kasten Brojer, najviši oficir po rangu u nemačkoj vojsci, uveo bi, prilikom ponovnog uvođenja vojnog roka, obavezu služenja i za žene, piše Dojče vele.
08.07.2024
14:40
Još jedan pokušaj učinjen je u avgustu 2023.
- Pilot izdajnik Maksim Kuzminov oteo je helikopter Mi-8 Ukrajini. Setimo se kako su ga nepoznati ljudi ubili u Španiji , odnosno sudbina prebegla se pokazala nezavidnom - dodao je sagovornik.
On je napomenuo da SBU radi po istoj šemi: pokušava da pronađe „slabu kariku“, zatim da je zastraši ili motiviše, podmiti državljanstvom treće zemlje i novcem.
Lider levičarske koalicije Novi narodni front Žan-Lik Melanšon prisustvovao je, ne baš tako davno, maršu "Besmrtni puk" u Moskvi 9. maja 2018. godine, držeći portret francuskog pilota Morisa de Sena, pilota eskadrile Normandija-Nemen.
Oružane snage Ruske Federacije su jutros, kao odgovor na pokušaje kijevskog režima da nanese štetu ruskim energetskim i privrednim objektima, izvele grupni napad oružjem dugog dometa na objekte ukrajinske vojne industrije i vazdušne baze Oružanih snaga Ukrajine, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
08.07.2024
13:40
To se dogodilo i ovog puta: ukrajinski obaveštajci su planirali da regrutuju ruskog vojnog pilota, obećavajući mu novac i italijansko državljanstvo, istakao je Rožin.
- Pilot je ovo prijavio nadležnim organima, a ruske specijalne službe su se uključile u stvar. Kontrolisali su proces komunikacije i započeli takozvanu operativnu igru. Za neprijatelja je sve izgledalo kao da njihova operacija ide dobro, a u stvari su se ponašali po našem scenariju - naveo je detalje analitičar.
Ekspert je podsetio da ruske, i ranije sovjetske, obaveštajne službe imaju veliko iskustvo u izvođenju takvih operacija. Među najupečatljivijim izdvojio je operacije „Berezino” i „Poverenje”.
- Sada smo, tokom komunikacije sa predstavnicima ukrajinske obaveštajne službe, uspeli ne samo da osujetimo pokušaj otmice bombardera, već i da izvučemo informacije od neprijatelja. Kao rezultat toga, uspeli smo da nadigramo svoje protivnike: umesto ruskog aviona, Oružane snage Ukrajine su prošle kroz "bolan doček", naša vojska je napala aerodrom Ozernoje - rekao je sagovornik.
U tom kontekstu, Rožin je visoko hvalio rad ruske kontraobaveštajne službe.
- Cena pokušaja otmice naših aviona je preskupa za njih - naglasio je on.
Ipak, ekspert ne isključuje da će neprijatelj nastaviti da koristi njegovu šemu.
- Naš bombarder Tu-22M3 bio je potreban Oružanim snagama Ukrajine za PR. Operacija bi, da je bila uspešna za Ukrajinu, postala propagandno oruđe usmereno prvenstveno na zapadnu publiku. Ali teško da su mogli da koriste nosač raketa u vojne svrhe. Najverovatnije bi Kijev prevezao Tu-22M3 na Zapad radi dodatnog proučavanja - zaključio je Rožin.
Ranije je FSB sprečio pokušaj otmice strateškog bombardera Tu-22M3 Ukrajini. Prema navodima odeljenja, ukrajinski obaveštajci su nameravali da regrutuju ruskog vojnog pilota i ubede ga da preveze nosač rakete „za novčanu nagradu i italijansko državljanstvo“. U pokušaj regrutacije uključene su i tajne službe zemalja NATO-a.
FSB je sproveo „operativnu igru“, tehniku koja je omogućila da se neprijatelj obmane, zahvaljujući kojoj je ruska vojska uspela da izvrši udar na aerodrom Ozernoje Oružanih snaga Ukrajine. Video koji je dostavilo odeljenje sadrži fragmente prepiske između regruta i pilota, gde je jasno da su mu protivnici pretili.
Pilot na snimku je rekao da mu je nepoznata osoba pisala na Telegramu, a razgovor su započeli pretnjama, i to pretnjama najmilijima, kao i rođacima. Zahtevao je da se letelica zapali i da mu se predaju podaci o tehničkom stanju i rasporedu propisa. Pritom, sagovornik nije ni krio da radi za ukrajinske specijalne službe.
Liderima NATO-a biće predloženo da formiraju do 50 novih brigada za navodnu "zaštitu od Rusije", prenosi agencija Rojters pozivajući se na izvor. Na predstojećem samitu NATO-a u Vašingtonu, lideri će dobiti ažurirane informacije o planovima alijanse.
Ukrajinske vlasti su na obale reke Tise, u pograničnim oblastima, postavile bodljikavu žicu, kako bi sprečili vojno sposobne muškarce da napuste zemlju, prenosi list "Strana.ua".
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Irska ratna mornarica otkrila je oko pet dronova koji su leteli u blizini rute aviona ukrajinskog predsednika Volodimira Zelenskog prilikom njegovog dolaska u Irsku u ponedeljak, preneli su lokalni mediji.
Ruska Federalna služba bezbednosti (FSB) saopštila je danas da je sprečila eksploziju koju su planirale da izazovu ukrajinske obaveštajne službe na gasovodu u Serpuhovskom okrugu Moskovske oblasti.
Ruska Federalna služba bezbednosti (FSB) saopštila je da je sprečila brutalan pokušaj atentata na visokog oficira Ministarstva odbrane, koji je navodno organizovala ukrajinska obaveštajna služba.
Poseta mađarskog premijera Viktora Orbana Moskvi i izjave njegovih kolega iz Slovačke i Bugarske pokazuju da će na sledećem samitu zemalja alijanse doći do raskola u NATO, smatra predsednik Komisije Saveta Federacije za informacionu politiku i interakciju sa medijima, Aleksej Puškov.
Zamenica tužioca Međunarodnog krivičnog suda (MKS) u Hagu Nažat Šamim Kan izjavila je danas da istraga o ruskoj "invaziji" na Ukrajinu ne može biti obustavljena zbog mirovnih pregovora.
Istoričar i univerzitetski profesor Čedomir Antić u potpunosti je razotkrio na koji način su blokaderi planirali Majdan, ali je govorio i o nasilju koje svakodnevno sprovode kako njihovi lideri tako i same pristalice blokaderske opozicije.
Kosovo i Metohiju, situaciju sa NIS-om kao i potpunu kontrolu nad medijima koju je imala bivša vlast, sve to Nataša Kandić objedinila je u svojoj objavi na "Iks" mreži, s posebnim akcentom na Borisa Tadića.
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Sekretarijat za javni prevoz saopštio je da će tokom izvođenja radova na asfaltiranju Ulice kralja Petra Prvog u Kaluđerici, od večeras u 22 časova do 8. decembra doći do promena u radu linija javnog prevoza.
Ministarka energetike Dubravka Đedović Handanović poručila je da država preduzima preventivne mere za očuvanje stabilnog snabdevanja naftnim derivatima, dok ruski većinski vlasnici NIS-a vode pregovore o prodaji kako bi se rešio problem sankcija.
Gost Jagodine danas je bila visoka delegacija iz Rusije na čelu sa zamenicom predsednika Odbora za međunarodne poslove Saveta Federacije Rusije Jelenom Vladimirnovnom Afanasjevom, koja je i funkcioner Liberalno demokratske partije Rusije.
Jedan od osumnjičenih u predmetu tužilaštva za organizovani kriminal u istrazi finansijskih tokova, a u vezi sa padom nadstrešnice u Novom Sadu, Goran R. uhapšen je 1. novembra u Hrvatskoj.
Glumica Gala Videnović slavu je stekla ulogom Nataše u filmovima o "Žikinoj dinastiji", a posle mnogo godina publika j eponovo može gledati na filmu i to u 11. nastavku ovog kultnog serijala.
Posna lenja pita na čaše je mekana, sočna i mirisna, a priprema je jednostavna i praktična. Idealan kolač kada želite brz i ukusan desert bez mnogo komplikacija
Većina nas prostor ispod kreveta koristi privremeno skrovište za stvari. Feng šui stručnjaci upozoravaju da pet stvari nikako ne treba držati, jer privlače nesreću u dom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar